Dramatyczne chwile na boisku. Piłkarz zniesiony na noszach

W spotkaniu 34. kolejki Premier League pomiędzy Brighton a Southampton doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Klubowy kolega Jana Bednarka, Valentino Livramento padł na murawę bez kontaktu z rywalem. Angielskie media mówią o poważnej kontuzji.

Mateusz Byczkowski
Valentino Livramento na noszach Twitter / Alessandro Schiavone / Valentino Livramento na noszach
Southampton FC z Janem Bednarkiem w składzie przyjechało na Amex Stadium, aby zmierzyć się z lokalnym Brighton and Hove Albion. Z powodu kontuzji na boisku zabrakło Jakuba Modera. Niedzielne spotkanie przyniosło sporo emocji.

Nie tylko z powodu czterech strzelonych goli, ale także przykrej sytuacji, do której doszło w pierwszej połowie. 19-letni zawodnik "Świętych", Valentino Livramento padł na murawę i po chwili został zniesiony na noszach.

Angielskie media twierdzą, że Anglik mógł doznać poważnej kontuzji. Jak bardzo poważnej? Tego zapewne dowiemy się po szczegółowych badaniach. Pierwsze informacje wskazują nawet na zerwanie więzadeł krzyżowych.

W przypadku takiej kontuzji przerwa może potrwać kilka miesięcy. To byłaby ogromna strata dla Southampton, ponieważ Valentino Livramento jest ważnym elementem w układance drużyny Ralpha Hasenhuttla.

Ostatecznie niedzielne spotkanie "Świętych" z Brighton zakończyło się wynikiem 2:2. Ekipa Jana Bednarka przegrywała w pewnym momencie dwoma bramkami, ale ostatecznie doprowadziła do remisu. Polski defensor rozegrał pełne 90 minut.

Legia upokorzona. Przecież Pogoń grała... w dziesiątkę!