Znamy terminy barażów. Wiadomo już, kiedy poznamy ostatniego ekstraklasowicza

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
zdjęcie autora artykułu

Kluby walczące o awans do PKO Ekstraklasy wchodzą właśnie w najważniejszą część sezonu. Spokojnie spać mogą tylko w Legnicy. Miedź jest już jedną nogą w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W tym artykule dowiesz się o:

Na cztery kolejki przed końcem sezonu sytuacja w Fortuna I liga jest bardzo interesująca. Na czele tabeli znajduje się Miedź Legnica i wszystko wskazuje na to, że podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego niebawem przypieczętują awans do PKO Ekstraklasa. Nad trzecim Widzewem Łódź mają bowiem dziewięć punktów przewagi.

Drugie miejsce, również premiowane bezpośrednim awansem, zajmuje doskonała wiosną Arka Gdynia. Piłkarze z Trójmiasta nie przegrali w 2022 roku w lidze i trudno sobie wyobrazić, by mieli się potknąć na ostatniej prostej.

W barażach wystąpią zatem najprawdopodobniej Widzew Łódź, Korona Kielce, Chrobry Głogów (aktualnie drużyny z miejsc numer 3,4,5) i jeszcze jedna ekipa. W tej chwili przewaga szóstej Sandecji Nowy Sącz nad dziesiątym GKS-em Tychy to tylko dwa punkty, więc wydarzyć może się jeszcze bardzo dużo.

ZOBACZ WIDEO: "Z Pierwszej Piłki". Żaden Polak nie dokonał tego co Lewandowski. Ten rekord może przetrwać wieczność

Na pewno każda drużyna z miejsc 2-10 ma już jednak na czerwono zaznaczone dwa terminy w klubowych kalendarzach: 26 i 29 maja. Właśnie wtedy dojdzie do spotkań barażowych.

W półfinałach trzecia drużyna po zasadniczej części sezonu zagra z szóstą, a czwarta z piątą. Zwycięzcy tych meczów spotkają się ze sobą 29 maja. Stawką tego spotkania będzie ostatnie wolne miejsce w PKO Ekstraklasie na sezon 2022/2023.

Gospodarzem zawsze będzie zespół zajmujący wyższe miejsce w tabeli.

Zobacz też: Wielki talent o grze dla Polski Legia nie czuje się bezpieczna

Źródło artykułu: