Espanyol Barcelona na łopatkach, Real Madryt mistrzem Hiszpanii!

W meczu 34. kolejki La Liga Real Madryt pokonał przed własną publicznością Espanyol Barcelona 4:0, dzięki czemu po raz 35. w swojej historii został mistrzem Hiszpanii.

Tomasz Rosiński
piłkarze Realu Madryt PAP/EPA / CHEMA MOYA / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
Real był zdecydowanym faworytem sobotniego starcia z Espanyolem i potrzebował zaledwie jednego punktu, żeby przypieczętować zdobycie mistrzostwa Hiszpanii, co udało mu się zrealizować. Zespół z Madrytu przystępował do rywalizacji z ekipą z Barcelony z Karimem Benzemą, Federico Valverde i Viniciusem Junior na ławce rezerwowych, z uwagi na środową rewanżową potyczkę z Manchesterem City w półfinale Ligi Mistrzów.

Od początku konfrontacji aktywny był Mariano Diaz, który dobrze w polu karnym gości walczył o górne piłki. W 13. minucie napastnik miejscowej drużyny był o krok zdobycia bramki, gdyż wówczas główkował w słupek.

Madrytczycy nie pozwalali na zbyt wiele swojemu rywalowi, a sami w 33. minucie wyszli na prowadzenie. Wtedy to Marcelo zagrał dobre podanie do Rodrygo Goesa, który płaskim uderzeniem z około 11 metrów pokonał Diego Lopeza.

Los Blancos nie zamierzali zwalniać tempa i jeszcze przed przerwą zadali drugi cios. Yangel Herrera po naciskiem Diaza stracił piłkę przed własnym polem karnym, zaś po chwili Rodrygo pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce, kompletując dublet.

Po zmianie stron podopieczni Carlo Ancelottiego nie zamierzali zwalniać tempa i w 55. minucie wygrywali już 3:0. Królewscy wyszli z szybką kontrą. W jej końcowej fazie Eduardo Camavinga zagrał precyzyjne, prostopadłe podanie do Marco Asensio, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Lopeza.

Lider La Liga był o krok zdobycia czwartej podczas tego spotkania bramki. Jednakże sędzia nie uznał gola Isco, gdyż na pozycji spalonej był Rodrygo Goes.

Co się odwlecze, to nie uciecze, ponieważ w 81. minucie świetną akcję rozegrał niezawodny w tym sezonie duet Vinicius Junior - Karim Benzema. Ten pierwszy podawał, natomiast ten drugi bez większych problemów podwyższył prowadzenie swojego zespołu i jak się później okazało ustalił wynik tej batalii.