Duża szansa przed Polakiem. Powalczy o turecką ekstraklasę

Jakub Szumski może w przyszłym sezonie występować na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Turcji. Jego zespół powalczy o awans w barażach.

Tomasz Chabiniak
Jakub Szumski WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Jakub Szumski
W niedzielne popołudnie w meczu drugiej ligi tureckiej BB Erzurumspor wygrał z Kocaelisporem 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 59. minucie Martin Hasek. Drużyna z Kazim Karabekir Stadium zapewniła sobie udział w barażach o awans do tamtejszej ekstraklasy.

90 minut w tym spotkaniu rozegrał Jakub Szumski, który jest podstawowym zawodnikiem swojego zespołu. W tym sezonie rozegrał 30 meczów ligowych, w których wpuścił 34 gole, ośmiokrotnie zachowując czyste konto.

Erzurumspor zajmuje w tym momencie trzecie miejsce w tabeli. Dogonienie wicelidera nie jest realne, ale przewaga nad siódmym Samsunsporem wynosi dziesięć punktów. Do końca pozostały trzy kolejki. Oznacza to jego pewne miejsce w barażach (trafiają tam drużyny znajdujące się od trzeciej do szóstej pozycji).

Przypomnijmy, że klub z Erzurum w poprzednim sezonie spadł z najwyższego poziomu rozgrywkowego. Teraz są więc szanse na szybki powrót do elity. Co ciekawe, kolegą z zespołu Szumskiego jest Arvydas Novikovas. Były gracz Jagiellonii Białystok czy Legii Warszawa w tym sezonie może pochwalić się bilansem siedmiu bramek i trzech asyst.