Hertha Berlin sama utrudniła sobie sytuację. Marcel Lotka nie pomógł

Piłkarze Herthy cały czas nie mogą być pewno utrzymania. W sobotę berlińczycy nie pomogli sobie, przegrywając u siebie z Mainz 1:2.

Michał Piegza
piłkarze Mainz PAP/EPA / Na zdjęciu: piłkarze Mainz
Pokonując Mainz, piłkarze Herthy byliby już pewni utrzymania. Drużynie cały czas grozi gra w barażach.

W potyczce z plasującym się w środku tabeli drużyną Mainz Hertha dała się zaskoczyć w 25. minucie, kiedy gola zdobył Silvan Widmer. W tej sytuacji nie popisał się Polak w bramce Herthy Marcel Lotka, który przepuścił uderzenie z ostrego kąta.

Gospodarze wyrównali w doliczonym czasie 1. połowy, po rzucie karnym.

Decydująca dla losów gry była 81. minuta. Stefan Bell zdobył bramkę na wagę wygranej Mainz.

Po porażce Hertha nad będącym w strefie barażowej Stuttgartem ma cztery punkty przewagi. Jeśli VfB przegra w niedzielę z Bayernem, to berlińczycy utrzymają się w Bundeslidze.

Hertha Berlin - 1.FSV Mainz 05 1:2 (1:1)
0:1 - Widmer 25'
1:1 - Selke (k.) 45+5'
1:2 - Bell 81'

Hertha Berlin gra na miarę swoich możliwości?