Hit wiosny w eWinner II lidze na remis. Awans i dwa spadki

Najlepsi drugoligowcy rundy wiosennej podzielili się punktami. Stal Rzeszów szybko odpowiedziała golem na 1:1 na trafienie Motoru Lublin. Chojniczanka awansowała do Fortuna I ligi, a Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Hutnik Kraków spadli.

piłkarze Stali Rzeszów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
Stal ma awans w kieszeni, a Motor spróbuje dostać się na zaplecze ekstraklasy przez baraże. Sobotni mecz był konfrontacją najlepszych drugoligowców rundy wiosennej. W tym roku Stal i Motor zdobyli po 29 punktów. Rzeszowianie najwięcej goli strzelili, a Motor najmniej stracił.

W hicie kolejki nie doszło do kanonady, ale też żadnej z drużyn nie udało się zachować czystego konta. Stal zremisowała z Motorem 1:1, a oba gole padły w pierwszej połowie. Podopieczni Marka Saganowskiego prowadzili dzięki strzałowi z dystansu Macieja Firleja w 38. minucie. Czasu do przerwy pozostało niewiele, ale Stal zdążyła w nim wyrównać. Krzysztof Danielewicz opanował piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu i umieścił ją w siatce.

Na wynik z Rzeszowa czekała między innymi Chojniczanka, która zajmuje drugie miejsce w tabeli. Drużyna z Pomorza miała przed sobą teoretycznie prosty mecz z kandydatem do spadku Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Może i nie zagrała efektownie, ale efektywnie, a wygrana 1:0 w połączeniu z remisem 0:0 Ruchu Chorzów z Olimpią Elbląg dała awans do Fortuna I ligi. Jedyna bramka padła w 85. minucie i była konsekwencją samobójczego zagrania Michała Gładysza.

Poza Pogonią z ligi spadł Hutnik Kraków. Drużyna z Małopolski co prawda prowadziła w Puławach, ale tylko rozdrażniła tym golem Wisłę. Beniaminek odniósł efektowne zwycięstwo 4:1. Podobny przebieg miało spotkanie innego krakowskiego drugoligowca. Garbarnia zdobyła pierwszego gola w Kaliszu, ale to KKS wygrał 2:1 w debiucie pod wodzą trenera Stanisława Szpyrki.

32. kolejka eWinner II ligi:

Stal Rzeszów - Motor Lublin 1:1 (1:1)
0:1 - Maciej Firlej 38'
1:1 - Krzysztof Danielewicz 45'

Chojniczanka - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0 (0:0)

4:1 - Carlos Daniel 85'

KKS 1925 Kalisz - Garbarnia Kraków 2:1 (0:1)
0:1 - Kacper Duda 12'
1:1 - Piotr Giel 60'
2:1 - Nestor Gordillo (k.) 65'

Wigry Suwałki - Lech II Poznań 2:0 (0:0)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Motor Lublin awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?