Trzy drużyny dalej w grze o mistrzostwo Polski. Wszystkie wygrały po 1:0

Zaledwie dziewięć goli przyniosła dziewiętnasta seria gier Ekstraligi kobiet. Wciąż w walce o tytuł liczą się trzy drużyny - TME SMS Łódź, Czarni Antrans Sosnowiec i Górnik Łęczna. Wszystkie wygrały swoje mecze po 1:0.

Krzysztof Sędzicki
piłkarki Czarnych Antrans Sosnowiec WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarki Czarnych Antrans Sosnowiec
Walka o mistrzowski tytuł cały czas trzyma w napięciu. Każdy z kandydatów w tej serii gier niemal do samego końca musiał drżeć o końcowy rezultat. Górnik Łęczna wygrał u siebie z Medykiem Polomarketem Konin 1:0, ale dopiero w 82. minucie gospodynie cieszyły się z bramki. Jej autorką Anna Zając.

Bardzo podobny scenariusz miał miejsce w Sosnowcu, gdzie piłkarki Czarnych Antrans pokonały niemal skazaną już na spadek ekipę Rekordu Bielsko-Biała 1:0. Dopiero w 74. minucie do siatki trafiła Kornelia Grosicka i dała trzy punkty mistrzyniom kraju.

Na piątej pozycji w tabeli Ekstraligi umocnił się AZS UJ Kraków po wygranej u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:0. W pierwszej połowie Monikę Sowalską pokonała Natalia Wróbel, a pod koniec drugiej części gry Agnieszka Derus. Z kolei w ostatnim sobotnim meczu wciąż walcząca o utrzymanie Olimpia Szczecin przegrała ze Sportisem KKP Bydgoszcz 0:1 po golu Aleksandry Stasiak.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu pewną wygraną z Tarnovią zanotowały u siebie piłkarki AP Lotosu Gdańsk. Po golach Zuzanny Grzywińskiej, Kornelii Okoniewskiej i Roksany Polańskiej ekipa z Trójmiasta wygrała 3:0. Na zamknięcie kolejki w Katowicach piłkarki GKS-u przegrały z liderem, TME SMS-em Łódź 0:1. Jedyną bramkę zdobyła Dominika Kopińska w 12. minucie gry.

Zanim emocje związane z następną serią, cztery drużyny czeka w środę rywalizacja w Pucharze Polski. TME SMS Łódź podejmie Śląsk Wrocław, a Czarni Antrans Sosnowiec zmierzą się z Medykiem Polomarketem Konin. Wyniki ćwierćfinałów sprawdzisz TUTAJ.