"Rzeź". Ostro w angielskich mediach o kibicach Legii

Mecz z Aston Villą w Lidze Konferencji Europy w mediach zszedł na drugi plan. Angielscy dziennikarze rozpisują się o zamieszkach z udziałem kibiców Legii Warszawa, wskazując, że wskutek starć ucierpieli funkcjonariusze policji.

Rafał Szymański
Rafał Szymański

The Sun: Policjant podpalony, a trzech kolejnych zostało rannych

Legia Warszawa poniosła porażkę 1:2 na Villa Park, a wokół stadionu doszło do ogromnego zamieszania. Dziennik "The Sun" przekazał niepokojące wieści: "Czterech policjantów zostało rannych, a także dwa policyjne konie i dwa psy, gdy kibice Legii rzucali racami. Jeden z funkcjonariuszy, który został trafiony z poparzeniami trafił do szpitala". Okazało się, że policjant nie odniósł poważnych obrażeń.

Stołeczny klub tłumaczył, że otrzymał zaledwie 890 wejściówek, lecz Brytyjczycy przedstawiali nieco inną wersję. Wygląda na to, że policja była uprzedzona do kibiców Legii po wydarzeniach, który rozegrały się kilka tygodni temu w Holandii. "Kibice Legii byli wściekli, gdy zmniejszono im przydział biletów z 1700 do 1002 po gwałtownych starciach pomiędzy warszawskimi fanami a holenderską policją w Alkmaar" - tłumaczyli tamtejsi dziennikarze.

Piłkarz Legii zabrał głos ws. kibiców. "Dla mnie to ogromny skandal"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (9)
 • Zdzisław Zgłoś komentarz
  Boniek nie robi nic w tym UEFA dla Polski, to drugi D. Tusk ten "rządził w UE" i tak ciekawostka obaj mają włosy rudawe, czy to przypadek.
  • Pogromca Kretynów Zgłoś komentarz
   W Holandii ich pobili, w Anglii ich pobili no co za aniołki pokrzywdzone.
   • Empeczek pojazd XXXXL Zgłoś komentarz
    Zdyskwalifikować te legijne, farszawskie ś.c.i.e.r.w.o na100lat wykluczyć z rozgrywek europy , a w Polce spuścić do B-klasy - tam nie ma się z kim bić :))))))
    Czytaj całość
    Buuuuuuuuuuuuuachachachachachacha :))))
    • Jekgno Zgłoś komentarz
     Władze Legii przy delegacie UEFA umawiają się na ponad 1700 biletów . W dniu przyjazdu kibiców , kibice są przetrzymywani na parkingu jak zwierzęta po czym dochodzi do starć z policją .
     Czytaj całość
     Władze Aston Villa tylko i wyłącznie na podstawie wydarzeń z Holandii zmieniaja swoje wcześniejsze ustalenia , zamykają ludzi na parkingu i nie wpuszczają na stadion Chcielibyście jechać na mecz swojej drużyny i w chwili przyjazdu być przetrzymywanym i dodatkowo nie wejść na mecz ? Moim zdaniem patolą są ludzie , którzy nienawidzą własnych rodaków, którzy wolą ,, ludzi stojących przy białoruskiej granicy" niż własnych rodaków, którzy trzymają stronę obcych zamiast swoich. To takie polskie w ostatnim czasie.
     • korn Zgłoś komentarz
      Jak tam pnie Mioduski w Holandii tez byli poszkodowanii-kto wam w to uwierzy
      • FC Drewno Zgłoś komentarz
       A potem się dziwić że nikt tej dziczy nie chce u siebie na stadionie, prawidłowo dać taką karę aby się nauczyli.
       • Skoro Zgłoś komentarz
        ludzie z legii to najwieksza patola polski