"Bajka o letniej burzy". Niemieckie media pieją z zachwytu po meczu z Danią

Po sobotnim meczu Niemcy - Dania za naszą zachodnią granicą rozpoczęło się prawdziwe szaleństwo. Równie wielkie jak szalony przebieg miało spotkanie 1/8 finału Euro 2024. Sprawdziliśmy, co niemieckie media piszą o awansie.

Małgorzata Boluk

Sportschau

Reprezentacja Niemiec nie zawiodła swojej publiczności i po szalonym meczu 1/8 finału Euro 2024 pokonała Duńczyków na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 (---> RELACJA) i nie brakowało w nim absolutnie niczego.

"Cóż za dzika gra: Niemcy pokonały Danię w bitwie burzowej z prawie 25-minutową przerwą (---> WIĘCEJ TUTAJ), po wielu decyzjach VAR - i są w ćwierćfinale Mistrzostw Europy" - ekscytuje się redakcja Sportschau. Dziennikarze chwalą ekipę Juliana Nagelsmanna za to, że "wytrzymała presję i zamknęła Danię na ich części boiska".

"Po kwadransie niemiecka drużyna miała sześć strzałów, 70 procent posiadania piłki, wygrała 70 procent pojedynków - ale bez gola. I żadnego przeciwnika. To się jednak zmieniło po 20 minutach, kiedy Dania zdecydowała się wziąć udział w meczu" - czytamy. "Potem nastało szaleństwo" - relacjonuje Sportschau.

Oglądaj Euro 2024 w Pilocie WP [reklama].