Vrdoljak, Lubański, Nawałka, Citko i inni - kontuzje zabrały im lata karier

Ivica Vrdoljak walczy o powrót do formy po urazie kolana, na leczenie którego poświęcił już blisko półtora roku. To nie lada wyrwa w jego piłkarskim życiorysie, ale nie on pierwszy ma taki wyłom w karierze.

Maciej Kmita
Maciej Kmita

Ivica Vrdoljak, który w środę został nowym zawodnikiem Wisły Płock, ostatni występ w meczu o punkty zaliczył 17 maja 2015 roku, a od tego czasu walczy z kontuzją kolana. 33-letni Chorwat przeszedł dwie operacje chorego stawu, a drugi raz poszedł pod nóż stosunkowo niedawno, bo na początku sierpnia.

Chorwat zajęcia z pełnym obciążeniem ma wznowić 1 października, choć jeszcze w lipcu emocjonalnym wpisem na Instagramie dał do zrozumienia, że nie walczy o powrót na boisko, a w ogóle o odzyskanie zdrowia. "Kiedyś biła moc w nogach. Tęsknię za piłką. Teraz tylko chcę móc normalnie chodzić, a nawet i tego nie mogę" - wyznał wtedy.

W najlepszym przypadku były kapitan Legii wróci do gry po półtorarocznej przerwie. To potężna wyrwa w piłkarskim życiorysie, ale polski futbol zna przypadki zawodników, którzy pauzowali o wiele dłużej. Oto najwięksi pechowcy, którym kontuzje zabrały lata karier.

Ivica Vrdoljak będzie wzmocnieniem Wisły Płock?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)