La Liga: Real postraszył Legię nie na żarty, Sevilla przerwała fatalną serię

Tomasz Skrzypczyński

Najlepszy mecz

Choć doceniamy znakomity występ Realu, to w tym tygodniu wyróżniamy spotkanie CD Leganes - Sevilla. To bowiem na boisku beniaminka było najwięcej emocji.

Goście prowadzili po 58 minutach 2:0 i wydawało się, że wygrają ten mecz bez problemów. Jednak Sevilla jest nieobliczalna nie tylko w pozytywnym sensie tego słowa - w ciągu trzech minut straciła dwa gole, a jej kibicom przybyło tylko siwych włosów.

Andaluzyjczyków uratował jednak Pablo Sarabia. W 85. minucie były pomocnik Getafe popisał się kapitalnym strzałem z dystansu i zapewnił trzy punkty Sevilli. I pierwsze takie zwycięstwo od maja 2015 roku. Był to bowiem pierwszy wygrany, wyjazdowy mecz tej drużyny od 22. ligowych kolejek. Katastrofalna seria dobiegła końca.

Kandydatem do miana spotkania kolejki było też starcie na San Mames, gdzie Athletic pokonał Real Sociedad 3:2. Tam też było na co popatrzeć.