QUIZ

Myślisz, że znasz polskich sportowców? Ten quiz udowodni, że się mylisz!

To byli i obecni wielcy nasi sportowcy. Myślisz, że znasz ich dobrze? Ten quiz udowodni, że jesteś w błędzie! Przekonaj się na własnej skórze. Wynik powyżej 10/15 jest świetny.

1/15
Jest legendą tenisa stołowego w Polsce. Zdobył aż 12 medali mistrzostw Europy i 3 mistrzostw świata.
Leszek Kucharski
Kazimierz Zimny
Andrzej Grubba
2/15
Jeden z najlepszych polskich hokeistów w historii. Przez wiele lat grał w najlepszej lidze świata - NHL.
Krzysztof Oliwa
Mariusz Czerkawski
Sebastian Gonera
3/15
W przeszłości była świetną kickbokserką oraz pięściarką.
Agnieszka Rylik
Karolina Michalczuk
Iwona Guzowska
4/15
Jeden z najbardziej znanych polskich kierowców rajdowych, który przez kilka lat startował w prestiżowej serii WRC.
Kajetan Kajetanowicz
Krzysztof Hołowczyc
Leszek Kuzaj
5/15
Jakub Błaszczykowski ukończył studia. Jaki kierunek studiował świetny polski piłkarz?
prawo i zarządzanie
zarządzanie w sporcie
turystykę i rekreację
6/15
Oktawia Nowacka zdobyła medal na igrzyskach olimpijskich w Rio. Niewiele osób jednak wie, że zawodniczka jest...
marynarzem
żołnierzem
policjantką
7/15
Ten piłkarz na swoje 26. urodziny zamówił kilka wywrotek piasku, bo impreza była w stylu hawajskim.
Tomasz Hajto
Kamil Grosicki
Artur Boruc
8/15
Na początek łatwe pytanie. Jaki pseudonim posiada Michał Pazdan?
Łysy
Karate Kid
Pirania
9/15
"Owen" to pseudonim z jednej polskich szczypiornistek.
Iwona Niedźwiedź
Patrycja Kulwińska
Katarzyna Skowrońska
10/15
"Bin Laden" to przydomek którego z byłych selekcjonerów reprezentacji Polski?
Stefana Majewskiego
Pawła Janasa
Franciszka Smudy
11/15
Jakie wykształcenie posiada Łukasz Piszczek?
wyższe
średnie
podstawowe
12/15
Ta osoba znakomicie grała na komputerze w Colin McRae Rally. Do tego stopnia, że podejrzewano ją o oszustwo.
Martyną Wojciechowska
Robert Kubica
13/15
Odnosiła wielkie sukcesy we florecie kobiet. Zdobywała medale na wszystkich najważniejszych zawodach. Na zdjęciu z prawej.
Sylwia Gruchała
Anna Rogowska
Otylia Jędrzejczak
14/15
Dariusz Michalczewski (na zdjęciu z lewej) co prawda nigdy nie pracował w swoim zawodzie, ale z wykształcenia jest...
ślusarzem
stolarzem-tapicerem
cieślą
15/15
Wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata w biegu na 400 metrów i 400 metrów przez płotki.