Turcja

90+2'

Szwajcaria. Schodzi: Silvan Widmer. Wchodzi: Kevin Mbabu.

90'

Czy 4 pkt. i bilans -1 dałby awans? Patrząc na Euro 2016, jak najbardziej! Szwajcaria ma prawo poważnie myśleć tu o 1/8 finału.

5
1
1
2
89'

Zagranie w pole karne, jest Muldur, ale strzela prosto w Sommera!

88'

Szwajcaria ma wszystko pod kontrolą.

1
1
1
85'
85'

Szwajcaria. Schodzi: Steven Zuber. Wchodzi: Loris Benito.

1
1
1
1
1
80'

Turcja. Schodzi: Irfan Can Kahveci. Wchodzi: Orkan Kokcu.

80'

Turcja. Schodzi: Cengiz Under. Wchodzi: Kenan Karaman.

79'

Undeeer i było naprawdę blisko gola! Piłka minęła bramkę o centymetry!

1
1
2
2
78'

Konsultacja VAR, sytuacja taka 50/50, ale ostatecznie nie ma karnego!

2
4
1
2
3
77'

Xhaka z wolnego i słupek! Jeszcze jest kocioł pod bramką, Xhaka potrącony, Szwajcarzy mają pretensje do arbitra!

1
1
2
76'

Żółtą kartkę otrzymał Caglar Soyuncu.

75'
75'

Żółtą kartkę otrzymał Zeki Celik.

3
2
3
2
3
72'

Wolna Turcja, ma sporo problemów z wyprowadzeniem piłki. Szwajcaria utrzymuje tempo i jakość.

1
1
4
2
2
70'

Żółtą kartkę otrzymał Hakan Calhanoglu.

68'

Gol! Strzelił Xherdan Shaqiri. Asystował mu Steven Zuber. Piękne zagranie przed obronę, Shaqiri idealnie ustawia się do strzału i pakuje piłkę pod poprzeczkę. Szwajcaria odjeżdża!

17
8
2
5
6
66'

Zuber z dystansu, ale nie dokręcił zbyt dobrze tej piłki.

1
1
1
1
3
65'

ALlż odjechał Freuler Yaziciemu, gra pod bramkę, ale Embolo przyblokowany nie jest w stanie oddać strzału!

2
1
1
1
2
63'

Turcja. Schodzi: Ozan Tufan. Wchodzi: Yusuf Yazici.

1
1
3
1
1
63'

Turcja. Schodzi: Kaan Ayhan. Wchodzi: Okay Yokuslu.

3
3
3
3
5
62'

Gol! Strzelił Irfan Can Kahveci. Asystował mu Hakan Calhanoglu. Perfekcyjnie, technicznie, pod okienko, Sommer bez szans!

60'

Seferović i... nie ma gola! TO była niemalże kopia akcji na 1:0! Cakir tym razem to wyjął!

1
1
3
2
1
57'

Embolo do Shaqiriego w polu karnym, ale myli się lider Szwajcarii! Prosta piłka, ale przesadził z mocą.

1
4
1
2
1
54'

Under z dystansu, ojej.... Strzał rozpaczy, nie miał z kim grać...

2
1
2
1
1
52'

Uwaga, Embolo mocno i co za parada Cakira, wow!

1
2
1
1
1
51'

Ładna akcja Szwajcarów, Zuber kończy to płaskim strzałem, ale bardzo łatwym dla bramkarza.

1
1
2
1
1
50'

Yilmaz głową, ale mocno niecelnie.

1
1
1
2
1
47'

Na razie trudno o wymianę kilku podań po obu stronach, jest szybki doskok do rywala.

1
1
1
1
2
czas Druga połowa
44'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale strzał głową wysoko nad bramką.

1
1
4
1
1
43'

Seferović powstrzymany w polu karnym, idzie kontra. Rajd Muldura kończy się dobrym strzałem i znowu Sommer, to jest bohater pierwszej połowy!

1
1
1
1
3
40'

Tymczasem Włosi prowadzą 1:0 z Walią. Turcja w ataku pozycyjnym, ale rozgrywa dość daleko od bramki.

2
1
1
1
3
38'

Embolo z ostrego kąta, ale trochę jednak zabrakło do celnego strzału.

2
1
1
2
1
36'

Yilmaz wystawia Celikowi, ale ten posyła piłkę w trybuny...

2
1
1
1
1
33'

Muldur teraz z dystansu i ponownie świetnie broni Sommer!

3
1
1
1
2
31'

Turcja gra teraz bardzo wolno w swojej obronie. Nie ma jak pchnąć akcji do przodu.

4
2
2
2
2
29'

Irlandia w 2012 i Bułgaria w 2004 miały bilans -8 (1:9). Turcja jest o krok od przebicia tego.

1
1
1
1
4
28'

Shaqiri pędzi przez pół boiska, jest sam na sam i... broni to Cakir wychodzący z bramki! Odbija nogą za boisko!

3
1
1
3
2
28'

Bilans bramkowi Turcji 0:7. Masakra.

2
3
2
2
4
26'

Gol! Strzelił Xherdan Shaqiri. Asystował mu Steven Zuber. Co za trafienie w okienko, piłkarska perfekcja! 2:0! Shaqiri dalej ma "to coś"!

24
7
3
5
4
23'

Ozan Tufan z dystansu, ale nad bramką.

3
1
1
1
2
20'

Płaski strzał Zubera z dystansu, ale obok bramki. Turcja chce, ale Szwajcaria ma kontrolę.

1
1
2
1
1
18'

Szwajcaria okopała się na połowie rywala. Chce spokojnie grać, ale ewidentnie mocno narwany jest Embolo. Gdy tylko dostaje piłkę, już chce pędzić pod bramkę.

2
1
1
1
1
16'

Kocioł pod bramką Helwetów, jest strzał i broni znowu świetnie Sommer!

2
1
1
2
1
14'

Swoją drogą tureccy kibice zgadzają się, że kadra ma bardzo zdolne pokolenie i wynik na Euro jest nieadekwatny do ich potencjału. Selekcjoner przyznanie, że w dużej mierze brak tu doświadczenia turniejowego.

3
1
2
1
2
13'

Długa piłka na Yilmaza, ale do niej nie zdąży. Nietęga mina trenera Turcji.

1
2
1
1
1
12'

Wycięty teraz rozpędzający się Under, ale rywal bardziej się poślizgnął. Sędzia odgwizdał faul.

1
2
1
1
2
11'

Ciekawostka - Turcja już po dwóch meczach miała gorszy bilans bramkowy niż 5 lat temu. Wtedy 0:4, teraz 0:5. Z golem Szwajcarii 0:6.

1
1
1
2
1
9'

Sporo od razu walki w środku pola, Turcja nie pozwala na wyprowadzenie od razu kolejnego ciosu.

1
2
2
1
2
6'

Gol! Strzelił Haris Seferović. Asystował mu Steven Zuber. Turcja zamknięta w obrębie własnego pola karnego. Zuber zostawia piłkę Seferoviciowi, a ten zdołał sobie przygotować strzał, będąc otoczonym przez trzech rywali. Płaski strzał zza pola karnego, bramkarz bez szans, 1:0 dla Szwajcarii!

21
8
8
3
5
4'

Ayhan z kilkunastu metrów z powietrza i kapitalnie wyciąga się do obrony Sommer!

2
1
2
2
2
2'

Yilmaz zaryzykował z dystansu, będzie korner. Piłka odbiła się od Akanjiego.

2
3
2
2
2'

Shaqiri w pole karne, ale za słabo. Jeszcze próbuje rozpędzić się Embolo, powstrzymuje go jednak Soyuncu.

1
1
2
czas Start meczu
17:47

Do historii przeszły też baraże do mundialu 2006. Szwajcarzy wygrali pierwszy mecz 2:0, w drugim Turcy byli lepsi 4:2. Helweci strzelili gola dającego awans w 89. minucie rewanżu.

1
1
1
2
1
17:47

Obie ekipy na murawie. Najpierw hymny - Turcji, a potem Szwajcarii.

2
1
3
1
2
17:47

Ostatni raz obie ekipy grały o stawkę w 2008 r. Wtedy na Euro, którego gospodarzem była Szwajcaria, Turcy wygrali z Helwetami 2:1. Turcja wtedy doszła do półfinału, a Szwajcarzy pożegnali się z turniejem po trzech meczach.