PKO Ekstraklasa: 1. kolejka
22 sie 2020 20:00
90+4'

Rajd Luquinhasa, wystawia piłkę Rosołkowi, ale jego strzał kapitalnie broni Szumski!

19
9
6
12
16
90+1'

Wyścig do piłki Musiolik kontra Wieteska wygrywa obrońca Legii.

39
15
9
6
20
90'

Gramy jeszcze 5 minut.

9
5
11
2
8
89'

Pięknie podkręcił piłkę Martins przy strzale i niewiele brakowało, by wpadła do siatki!

25
13
2
3
7
87'
18
10
4
8
6
85'

Świetne dośrodkowanie Luquinhasa, trąci piłkę piętą Rosołek i Pekhart z najbliższej odległości wbija piłkę do siatki. Legia prowadzi w końcówce!

56
23
3
8
33
84'

Gol! Strzelił Tomas Pekhart. Asystował mu Maciej Rosołek.

117
54
10
33
82
83'

Kapustka sprawia wrażenie odstającego siłą fizyczną od reszty.

21
16
16
16
15
83'

Strzał Petraska w polu karnym prosto do rąk Boruca.

10
3
1
1
7
82'

Spóźnione podanie do Tijanicia, zdołał dołączyć Tudor do akcji i udało się wywalczyć korner. Czuć nerwy w końcówce.

3
3
5
1
5
80'

Mladenović najpierw nieźle uderzył z dystansu, a tera zaryzykował wkręcenie piłki z narożnika boiska. Trafił tylko w boczną siatkę.

13
13
7
4
11
79'
76'

8
75'
72'

Akcja Legii, dość wolna, Kante strzela z półobrotu, ale niecelnie.

7
15
4
2
6
72'

Dobry rajd Tudora, chciał sprytnie wypuścić Gutkovskisa, ale czujni są obrońcy Legii i nie dają się urwać Łotyszowi.

10
5
4
2
4
71'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Mladenović. W nieprzepisowy sposób nie dał Tudorowi się rozpędzić.

14
8
5
3
9
70'

Ładnie Gutkovskis się zabrał z piłką, strzał Schwarza, rykoszet i korner, choć Boruc gonił za piłką do końca.

14
4
5
3
3
68'

3/4 meczu za nami, Raków nie dokonał jeszcze żadnej zmiany mimo gry w liczebnym osłabieniu.

12
5
1
4
2
67'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Pekhart.

14
8
7
2
10
64'

Legia w ofensywie, sprytny strzał Kante z trudnej pozycji i w cudowny sposób Szumski sparował piłkę na słupek! Wciąż mamy remis.

14
10
4
6
3
61'

Legia stara się uspokajać grę, ale Raków ma to gdzieś - gra swoje, atakuje, szaleje na skrzydłach. To sprawia mistrzowi Polski trudności.

26
14
7
6
7
57'
9
7
5
4
6
57'
11
6
2
2
5
57'

Mocny strzał Antolicia leci obok bramki Szumskiego.

9
6
3
3
6
56'

Legia znowu w ataku pozycyjnym, a Raków jak Atletico - im się gra lepiej w 10 niż w 11.

11
13
7
6
5
52'

Gol! Strzelił Patryk Kun. Asystował mu Marcin Cebula.

Raków Częstochowa
133
69
18
19
45
52'

VAR analizuje sytuację, z powtórek trudno ocenić, czy piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową...

9
6
10
5
12
51'

Żółtą kartkę otrzymał Igor Sapała. Bardzo ostry wślizg w nogi Luquinhasa, ocierał się o czerwoną kartkę.

11
4
5
7
10
50'

Kontra Rakowa, pędzi Cebula, wchodzi w pole karne, zgarnia piłkę Kun, lobuje wychodzącego Boruca i ktoś z Legii wybija pilę chyba już z bramki!

20
12
15
4
7
49'

Legia stara się grać spokojnie w ataku pozycyjnym i miarowo zbliżać się do pola karnego.

3
2
3
4
2
46'

Legia Warszawa. Schodzi: Igor Lewczuk. Wchodzi: Mateusz Wieteska. To pokłosie zderzenia z Sapałą.

czas Druga połowa
45+4'

Ewidentnie spóźniony wślizg Wilusza w nogi Luquinhasa. Były stoper Rostowa wie, że nabroił, więc wylatuje z boiska.

24
6
4
6
12
45+3'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Maciej Wilusz.

37
16
5
12
22
45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Luis Rocha.

10
4
4
8
5
45'

Doliczono aż 4 minuty.

5
2
7
4
2
45'

Strata Lewczuka, kontra, piłkę ma Cebula, strzela w polu karnym, ale nie trafia do bramki! Boruc był zasłonięty przy tym strzale.

6
3
5
3
12
42'

Znowu szybka piłka na Gutkovskisa, pędzi, strzela i... znowu obok słupka bramki gości! Jak niewiele Rakowowi brakuje!

7
3
6
5
11
40'

Zderzenie głowami Sapały z Lewczukiem. Boli, ale minie.

4
13
8
4
4
39'

Ojojoj, ostre zderzenie w środku pola, trzeba przerwać grę, by weszli lekarze. Leży Sapała i ktoś z Legii.

3
4
7
7
5
37'

Dobra akcja Legii, Luquinhas z prawej strony zagrywa pod bramkę, ale nikt nie sięga piłki...

7
5
2
5
4
34'

Piłka ślizga się po murawie, obie ekipy grają dość twardo.

2
2
5
1
1
30'

Tak trzeba żyć

8
3
1
5
13
27'

Raków napiera, napiera, ale nie może wbić się pod bramkę. Gra jest bardzo fizyczna.

6
6
4
2
5
24'

Ofensywa Rakowa trwa, ma piłkę Gutkovskis strzela i.... tuż obok słupka bramki Boruca! Gol wisi w powietrzu!

9
7
5
1
6
23'

Dośrodkowanie, dobra główka Petraska obok okienka brami Boruca!

7
2
6
2
6
22'

Płaski, mocny strzał Tijanicia odbity przez Lewczuka. Korner dla gospodarzy.

3
2
2
1
1
20'

Żółtą kartkę otrzymał Vladislavs Gutkovskis. Spóźniony wślizg w nogi Slisza.

12
3
2
3
7
19'

Odpowiedź Rakowa, groźne dośrodkowanie wybiła obrona, niepewnie wychodził Boruc. Kun chciał jeszcze dorzucić drugi raz, ale nie zdążył.

6
7
3
4
7
17'

Zamieszanie w polu karnym Rakowa po wrzutce Antolicia, Jędrzejczyk jeszcze poprawił dośrodkowanie i dorzucił piłkę idealnie na głowę wiszącego w powietrzu Pekharta. 1:0 dla mistrza Polski!

39
12
2
7
19
16'

Gol! Strzelił Tomas Pekhart. Asystował mu Artur Jędrzejczyk.

104
53
9
24
59
15'

Odważna próba Rosołka z dystansu, chciał wykorzystać trudne warunki gry. Piłka minęła jednak bramkę.

5
7
1
6
8
12'

Legioniści zamknęli na Raków na jego własnej połowie.

6
2
2
2
8
10'

Sfaulował Pekhart Schwarza dość ostro, ale nie celowo, odskoczyła piłka graczowi Rakowa. Na stadionie w Bełchatowie dalej leje jak z cebra!

2
1
1
1
7
8'

Kontra Rakowa, ładny rajd Tudora, potem zwolnił akcję Gutkovskis i zakończył akcję niecelnym strzałem po ziemi.

4
2
1
1
3
7'

Rocha z wolnego nad bramką Rakowa.

4
1
2
7'

Lekarze są przy faulowanym Luquinhasu, ale wydaje się, że będzie z nim wszystko w porządku.

2
1
3
6'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Wilusz.

6
1
2
7
5'

Antolić z wolnego na głowę Lewczuka, strzał leci jednak nad bramką Szumskiego.

1
1
3'

Naciska Legia, agresywny pressing Rakowa nie robi na niej wrażenia. Teraz przekombinowali Luquinhas z Gwilią, mogli obaj próbować strzału z 15 metrów.

4
1
2
2
5
1'