90+2'

Chaos w polu karnym Leeds. Gospodarze oddalają jednak zagrożenie.

1
90+2'

James do Wernera, ten oddał strzał bez przyjęcia, jednak kolejny raz ofiarnie blokują gospodarze.

1
90+1'

Minimum trzy minuty doliczone przez sędziego.

1
90'

Ruszył indywidualnie Christensen, ale źle podał w kierunku Wernera. Kolejna zaprzepaszczona okazja przez Chelsea.

87'

Ósmy celny strzał Chelsea w tym meczu. Próbował Hudson-Odoi, ale kolejny raz oglądaliśmy lekkie uderzenie w sam środek bramki.

85'

Coraz mniej czasu do zakończenia meczu, a tymczasem obie drużyny mają problem z przedostaniem się w okolice pola karnego przeciwnika.

1
83'

Chelsea w poszukiwaniu zwycięskiego gola, ale w ostatnich minutach zdecydowanie wyżej podchodzą gospodarze i nie pozwalają już tak swobodnie rozgrywać piłki przyjezdnym.

4
1
79'

Leeds United. Schodzi: Rodrigo. Wchodzi: Mateusz Klich.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Rodrigo #20
4
3
2
79'

Mateusz Klich przygotowany do wejścia przy linii bocznej.

2
2
1
78'

Szansa dla Leeds, ale Rodrigo strzelił w sam środek bramki. Mendy bez problemów złapał piłkę.

1
78'

Seria stałych fragmentów gry dla gospodarzy.

1
76'

Kontratak Leeds i Ayling wywalczył rzut rożny.

2
76'

Kwadrans do końca. Chelsea w posiadaniu piłki. Goście cierpliwie konstruują swoje akcje.

1
75'

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo.

Rodrigo #20
1
72'

Potężny strzał Rudigera zza "szesnastki". Meslier z trudem odbił piłkę.

71'

Żółtą kartkę otrzymał Ezgjan Alioski po faulu na Wernerze.

Jack Harrison #10
69'

Chelsea FC. Schodzi: Hakim Ziyech. Wchodzi: Timo Werner.

67'

Ayling zderzył się kolanami z Rudigerem. Potrzebna jest pomoc medyczna dla zawodnika Leeds.

1
65'

Chelsea miała bardzo dobrą okazję do kontrataku, ale Mount podawał trochę za mocno w kierunku Havertza. Gdyby lepiej to wymierzył, Niemiec znalazłby się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

1
1
64'

Leeds United. Schodzi: Jack Harrison. Wchodzi: Helder Costa.

Jack Harrison #22
64'

Zablokowane uderzenie Pulisicia. Chelsea jest coraz groźniejsza.

62'

Bardzo dobry pressing Chelsea na połowie rywala. Parę szybkich podań wystarczyło, żeby Chilwell znalazł się w dobrej pozycji do oddania strzału, jednak nieczysto trafił w piłkę i ostatecznie nie trafił nawet w bramkę.

1
61'

Piłka wybita przed pole karne, od razu strzelał Alioski, ale trafił w stojącego przed nim Kante.

60'

Dośrodkowanie Raphinhi z rzutu wolnego i Rudiger wybija piłkę na rzut rożny.

59'

Ładny balans ciała Pulisicia, szybkie odejście do prawej nogi i strzał przy bliższym słupku. Nie dał się jednak zaskoczyć Meslier.

56'

Nieudane dośrodkowanie Robertsa, choć bardziej był to tzw. centrostrzał. Piłka wyleciała jednak poza boisko.

1
55'

Mendy po raz drugi w tym meczu ratuje Chelsea! Raphinha strzelał z ośmiu metrów i bramkarz gości końcówkami palców zdołał odbić piłkę.

1
54'

Ziyech zagrywał prostopadle do Chilwella... zdecydowanie za mocno. Gra będzie wznowiona od bramki przez Leeds.

53'

Ziyech posłał świetne podanie w pole karne, lecz Havertz nie zdołał oddać strzału.

52'

Chelsea długo buduje akcję w ataku pozycyjnym, ale niewiele z tego wynika.

1
49'

W odpowiedzi strzał Robertsa z osiemnastego metra. Lekki, w środek bramki. Pewnie broni Mendy.

1
1
48'

Havertz marnuje świetną sytuację! Niemiec miał mnóstwo miejsca w polu karnym, oddał bardzo mocny strzał, ale w sam środek bramki.

1
46'

Początek drugiej połowy spotkania. Przy piłce Chelsea.

1
1
13:00

Piłkarze wracają na boisko.

1
1
45+1'

Tymczasem akcja Chelsea! Ziyech do Havertza, ten strzelał z dość ostrego kąta i pewnie broni bramkarz Leeds.

2
1
1
1
1
45+1'

Sędzia doliczył przynajmniej jedną minutę.

1
1
1
1
1
45'

Gospodarze zwietrzyli swoją szansę w końcówce pierwszej połowy. Gra cały czas toczy się w okolicach pola karnego Chelsea.

2
1
1
1
1
44'

Słaba centra, ale Kante wybił piłkę poza boisko i będzie okazja do powtórki.

1
1
1
1
1
44'

Korner dla Leeds. Pierwszy w tym meczu.

2
43'

Wrzucał Mount, piłka została wybite przed pole karne, ale cały czas w jej posiadaniu byli goście. Ponawiał dośrodkowanie Chilwell, jednak Meslier pewnie złapał futbolówkę na przedpolu.

1
1
1
1
1
41'

Alioski kopnął Ziyecha. Chelsea będzie mieć rzut wolny z boku boiska. Dobra okazja do dośrodkowania.

1
1
1
1
1
39'

Mount miał sporo wolnej przestrzeni i oddał mocny strzał z ponad trzydziestu metrów. Bramkarz odbił piłkę przed siebie, ale na tyle blisko, że po chwili zdążył ją złapać.

2
2
2
2
2
38'

Delikatne zamieszanie w polu karnym Leeds, najbliżej oddania strzału był Rudiger, ale nieczysto trafił w piłkę.

3
2
2
2
2
37'

I będzie jeszcze jeden rzut rożny dla Chelsea.

2
2
2
2
2
35'

Leeds United. Schodzi: Patrick Bamford. Wchodzi: Rodrigo.

Rodrigo #20
3
2
1
1
1
35'

Bamford nie da rady kontynuować gry.

3
3
1
1
1
34'

Kolejny raz stały fragment gry nie przynosi gościom żadnych korzyści.

3
3
1
1
1
33'

Chilwell oddał zaskakujący strzał zza pola karnego, ale piłka przeleciała jakiś metr obok bramki. Był jednak rykoszet i mamy kolejny korner dla Chelsea.

4
3
1
1
1
32'

Gra wznowiona, a Bamford wrócił na murawę.

4
4
1
1
1
32'

Na boisko weszli klubowi lekarze Leeds.

4
4
1
1
1
31'

Bamford ma problemy. Napastnik Leeds doznał jakiegoś urazu. Chelsea wybiła piłkę.

2
4
2
1
2
29'

Piłka trafiła przed pole karne. Ziyech próbował wrzucać na dalszy słupek, ale zagrał za mocno i grę wznowi bramkarz Leeds.

6
5
1
1
28'

Kante ruszył z piłką środkiem boiska, minął jednego rywala i oddał strzał z dwudziestu metrów. Po lekkim rykoszecie futbolówka wyleciała na rzut rożny.

5
5
1
1
27'

Przedzierał się prawą stroną Pulisić, ale obrońca Leeds był w dużo korzystniejszej sytuacji, umiejętnie zastawiał piłkę i pozwolił jej opuścić boisko.

5
5
1
1
25'

Gospodarze starają się dłużej utrzymać przy piłce, bo jednak na początku spotkania zdecydowanie lepiej w tym względzie radzili sobie zawodnicy Chelsea.

6
5
1
1
23'

Żółtą kartkę otrzymał Tyler Roberts.

Tyler Roberts #11
6
5
1
1
23'

Znowu mieliśmy bardzo agresywny pressing gospodarzy, ale jednak przesadził w tej sytuacji Roberts, faulując Jorginho.

5
5
1
1
22'

Po raz kolejny Rudiger ratuje Chelsea! Świetna centra Harrisona z lewej flanki, bliski oddania strzału był Bamford, ale w ostatniej chwili uprzedził go obrońca gości.

4
3
1
1
21'

Dobre dośrodkowanie w pole karne Chelsea, lecz Rudiger oddala zagrożenie od własnej bramki.

5
4
1
1
19'

Ziyech uderzał z dalszej odległości, jednak został zablokowany.

5
4
1
1
17'

Oba zespoły atakują zrywami. Przez parę minut nic się nie dzieje, a następnie - zupełnie niespodziewanie - mamy świetną okazję dla jednych lub drugich.

5
4
15'

Piękny techniczny strzał Robertsa zza pola karnego. Nie było w tym wiele siły, ale sporo precyzji. Poprzeczka ratuje Chelsea przed stratą gola!

5
4
14'

Ziyech zagrał prostopadle do Pulisicia, ten po raz kolejny wzdłuż pola karnego, ale nie zdążył dojść do piłki Havertz. Dobrze w bramce spisał się Meslier.

3
3
13'

Zgodnie z przewidywaniami, w pierwszych minutach groźniejszy jest zespół Chelsea. To goście są częściej przy piłce i to oni śmielej atakują.

4
3
12'

Dalekie zagranie w stronę Havertza. Ten jednak nie zdołał opanować piłki, ale był przy tym faulowany, więc Chelsea w dalszym ciągu będzie w posiadaniu.

3
3
10'

Nieprawdopodobnie mógł się ten mecz zacząć dla Chelsea. Ayling przy próbie wybicia piłki z własnego pola karnego trafił w Llorente, futbolówka zmierzała w kierunku bramki Leeds, ale ostatecznie trafiła w poprzeczkę, a następnie w ręce bramkarza. Ależ szczęście po stronie gospodarzy.

4
4
8'

Piłka w siatce Chelsea, jednak natychmiast zareagowali sędziowie - spalony.

4
3
7'

Pierwszy raz w tym meczu przyspieszyli goście. Pulisić popisał się ładnym dryblingiem z prawej strony, zagrał wzdłuż pola karnego do Havertza, ale lekki strzał Niemca zdołał obronić Meslier.

3
3
6'

Na razie niewiele się dzieje. Gra toczy się głównie w środku pola.

3
3
4'

Mało miejsca na boisku. Piłkarze grają bardzo blisko siebie. Nie ma zbyt wiele czasu na decyzję, od razu jest doskok.

3
3
1
2'

Goście agresywnie atakowani już we własnym polu karnym, ale podopieczni Thomasa Tuchela znakomicie potrafią wyjść spod pressingu.

5
3
1
1'

Na wstępie trzeba zauważyć, że murawa nie jest dziś w najlepszym stanie. To może mieć wpływ na grę zawodników.