7
20
31
87'

Gospodarze w odwrocie i koncentrują się na zachowaniu jednobramkowego prowadzenia.

9
7
6
6
18
84'

Przerwa w grze po groźnie wyglądającym zderzeniu.

2
4
8
2
3
82'

Pogoń Szczecin próbuje uniknąć porażki.

15
14
5
6
11
80'

Kamil Grosicki dodał odrobinę pikanterii.

12
7
2
1
4
78'
75'
74'

Gol! Strzelił Kamil Grosicki.

Dawid Szwarga jakby przeczuwał niebezpieczeństwo i w 74. minucie Pogoń strzeliła gola na 1:2. Napór szczecinian zakończył się sytuacyjnym uderzeniem Kamila Grosickiego. Vladan Kovacević nawet nie pozorował interwencji i wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem do siatki.

33
16
2
8
21
73'

Kompletnie nieudane dośrodkowanie Iviego Lopeza i zostało ono odprowadzone wzrokiem poza boisko przez Valentina Cojocaru.

5
4
3
3
3
72'
68'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Koutris za niesportowe zachowanie.

14
7
2
5
5
68'

Wejdą Marcel Wędrychowski i Patryk Paryzek.

3
1
1
66'

Trwa szyderka kibiców Rakowa Częstochowa z Pogoni Szczecin po finale Pucharu Polski. Z boiskowych wydarzeń najciekawsze było napomnienie żółtą kartką dla Jensa Gustafssona.

5
5
3
3
4
64'
62'

Żółtą kartkę otrzymał Ante Crnac za przewinienie blisko własnego pola karnego.

8
6
3
5
6
60'

Godzina meczu za drużynami i będzie zmieniać Dawid Szwarga.

1
2
2
1
1
56'

Nieudane rozegranie Rakowa Częstochowa i wznowienie od bramki przyznane Valentinowi Cojocaru.

4
2
3
1
4
53'

W 53. minucie mogło jeszcze zrobić się ciekawie, ponieważ Efthymis Koulouris znalazł się sam z piłką blisko bramki Vladana Kovacevicia. Trudno było wytłumaczyć pudło napastnika Pogoni, a gol kontaktowy wisiał w powietrzu.

2
5
3
5
9
51'

Żółtą kartkę otrzymał Benedikt Zech za ratowanie się faulem po stracie piłki.

6
3
1
6
50'

Cały czas brakuje stempla na atakach dwójkowych najstarszych spośród podopiecznych Jensa Gustafssona. Chodzi o Kamila Grosickiego oraz Alexandra Gorgona.

1
2
1
2
49'

Nadal groźniejsi gospodarze. Było niecelne uderzenie zza pola karnego Bogdana Racovitana, a do tego strzał Władysława Koczerhina prosto w Valentina Cojocaru.

3
1
2
5
47'

Tym razem racowisko za bramką Valentina Cojocaru.

2
2
2
5
czas Druga połowa
komentarz

O, Nowy Rok, pokaz sztucznych ogni kibiców Rakowa.

5
1
1
1
8
46'
40'

komentarz

Pierwsza połowa zdecydowanie dla Rakowa Częstochowa. Gospodarze na prowadzeniu 2:0, a Pogoń Szczecin nie ma nic specjalnego do zaproponowania. Na zwrot akcji się nie zanosi, no ale nie takie historie widziała piłka nożna. Nie ma co rozdawać punktów po 45 minutach.

6
6
1
3
3
45+1'

Spięcie Dawida Szwargi z Leonardo Borgesem, ale panowie powściągnęli emocje.

3
2
9
4
5
45'

Doliczone dwie minuty.

3
1
3
4
7
41'

Była kartka dla Frana Tudora.

13
6
6
6
8
40'

Kibice gości coraz mniej parlamentarnie domagają się żwawszego poruszania się Pogoni po boisko.

13
9
6
4
4
38'

Płaskie dośrodkowanie wyłapane przez Valentina Cojocaru. Rumun cały czas ma co robić między słupkami. Przed momentem wymownie obserwował piłkę po płaskim strzale Władysława Koczerhina.

8
2
6
3
6
36'

Pogoń odpowiada rzadko. Nie dość, że ma wielki problem w obronie, to jeszcze brakuje jej pazura w ofensywie.

8
6
2
2
6
34'

Bez problemu interweniowali piłkarze Rakowa Częstochowa po dośrodkowaniu Leonardo Borgesa. Spokojnie patrzy na to wszystko Dawid Szwarga.

7
5
1
1
7
31'

Blokowane dośrodkowanie Johna Yeboaha. W odpowiedzi akcja Pogoni Szczecin i po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego oraz nerwowej reakcji Giannisa Papanikolaoua musiał interweniować Vladan Kovacević.

7
3
6
3
6
29'

Wahan Biczachczjan zgarnął piłkę kilka metrów od pola karnego przeciwnika i posłał uderzenie obok spojenia słupka z poprzeczką.

8
2
2
5
8
25'

Żółtą kartkę otrzymał Mariusz Malec za ratowanie się faulem po błędzie.

13
4
3
4
6
26'

Gospodarze bezlitośni dla przeciwnika.

2
2
2
24'

Poza własnym polem karnym interweniował Valentin Cojocaru.

4
3
2
1
20'

Gol! Strzelił Ante Crnac. Asystował mu John Yeboah.

Raków jest znacznie konkretniejszy w swoich działaniach ofensywnych i w 20. minucie dołożył gola na 2:0. Z wpakowania piłki do bramki Pogoni Szczecin cieszył się tym razem Ante Crnac. Wykorzystał on wstrzelenie Leonardo Borgesa, który poradził sobie łatwo z Benediktem Zechem. Goście ponownie spacerowali za sędzią Łukaszem Kuźmą, ale nie doczekali się anulowania gola. Mistrz Polski ma zasłużenie konkretną zaliczkę.

36
25
6
8
25
18'

Koszmarne nieporozumienie na boku boiska między Wahanem Biczachczjanem oraz Leonardo Borgesem. Będzie jeszcze możliwość zagrożenia gospodarzom z rzutu wolnego.

3
7
5
4
5
15'

Zaczyna się być może gra w dwa ognie. Uderzenie Johna Yeboaha zostało obronione przez Valentina Cojocaru. Z kolei Pogoń Szczecin odpowiedziała przyblokowanym uderzeniem Kamila Grosickiego krótko po zawahaniu na przedpolu Vladana Kovacevicia.

6
2
5
3
4
12'

Tylko gospodarze bawią się dobrze na boisku.

12
7
5
10
10'

1:0 dla Rakowa Częstochowa!

4
5
2
5
8'

Gol! Strzelił Giannis Papanikolaou.

Raków Częstochowa zdobył prowadzenie strzałem Giannisa Papanikolaoua już w 8. minucie. Pomocnik wykonał dobitkę własnego uderzenia z rzutu karnego zatrzymanego przez Valentina Cojocaru. Rumun nie mógł liczyć na asekurację, a głównym winnym po stronie gości był Leonardo Borges. Kolejna beznadziejna interwencja Brazylijczyka, po dośrodkowaniu Jeana Carlosa Silvy, zakończyła się dotknięciem piłki ręką. Jeszcze protestowali szczecinianie, ale nic nie wskórali i stracili gola zanim przeprowadzili ciekawy atak.

31
17
5
12
36
6'

Rzut karny dla Rakowa Częstochowa za blokowanie dośrodkowania Jeana Carlosa Silvy ręką Leonardo Borgesa.

13
7
2
5
19
6'

Przerwa w grze spowodowana urazem Benedikta Zecha.

2
3
4
4
5
5'

Pograli na boku boiska Jean Carlos Silva z Władysławem Koczerhinem. Efektem ataku Rakowa Częstochowa było wywalczenie rzutu rożnego. Po nim było blokowane uderzenie zza pola karnego Jeana Carlosa Silvy.

3
3
2
2'

Raków Częstochowa w czerwonych koszulkach i getrach, a do tego w niebieskich spodenkach. Pogoń Szczecin w lawendowo-białych strojach.

09:04

Drużyna z Częstochowy przed kolejnym wyzwaniem.

09:04

Tak Raków osiąga lepsze wyniki na własnym stadionie, jak Pogoń na wyjazdach. Drużyna Dawida Szwargi to druga siła ligi pod względem liczby punktów zdobytych jako gospodarz. Ustępuje w takim rankingu tylko Jagiellonii Białystok. Z kolei lepszy niż Pogoń bilans na wyjazdach ma jedynie Śląsk Wrocław.

2
2
09:03

Przygotowania zespołu Jensa Gustafssona.

2
09:02
2
2
09:01

W rundzie jesiennej przy Twardowskiego padł remis.

2
09:01

Pogoń Szczecin nie zwyciężyła w Częstochowie od dekad.

2
1
09:00

Pogoń nie zwyciężyła w Częstochowie przez ponad 25 lat. Fakt, że przez część tego okresu w PKO Ekstraklasie nie było szczecinian, a jeszcze dłużej nie było Rakowa. Kiedy jednak drużyna Marka Papszuna weszła do elity, poniosła porażkę z Portowcami tylko na stadionie zastępczym w Bełchatowie. Z kolei jesienią w Szczecinie był remis 1:1.

2
2
08:50

Dawid Szwarga przed meczem.

1
08:50

Na zakończenie sobotniego grania w PKO Ekstraklasie, zmierzą się kluby, które rozpoczęły sezon w europejskich pucharach, a niebawem mogą przeżyć rozczarowanie z powodu braku awansu do następnej ich edycji. Przed rozpoczęciem kolejki czwarta w tabeli Pogoń Szczecin miała o dwa punkty więcej niż siódmy Raków Częstochowa.