1
3
1
88'

Szymon Marciniak panuje nad wydarzeniami, niewiele brakuje do ostatniego gwizdka Polaka.

31
13
3
3
9
86'
ZMIANA
85'

Żelazna konsekwencja w obronie zespołu ze Szwajcarii. Wygląda na to, że Yann Sommer zachowa czyste konto po raz pierwszy w mistrzostwach.

16
7
2
1
81'

Manuel Akanji ustawił się w dobrym miejscu własnego pola karnego i poradził sobie z dośrodkowaniem Mattii Zaccagnego, który zbiegł z lewego skrzydła przed szesnastkę.

2
2
1
79'

Ostatnie szanse Azzurrich na powrót z piłkarskich zaświatów.

1
2
2
3
1
77'
ZMIANA

Szwajcaria. Schodzi: Breel Embolo. Wchodzi: Kwadwo Duah.

Kwadwo Duah #18
3
1
1
77'
ZMIANA

Szwajcaria. Schodzi: Ruben Vargas. Wchodzi: Vincent Sierro.

Vincent Sierro #16
Dan Ndoye #19
2
2
1
74'
ZMIANA

Włochy. Schodzi: Matteo Darmian. Wchodzi: Andrea Cambiaso.

Andrea Cambiaso #24
3
1
1
1
74'

Strzelał Gianluca Scamacca, mógł dać nadzieję Włochom, ale piłka odbiła się od słupka!

3
3
1
2
4
72'

Nic specjalnego nie dzieje się w polu karnym reprezentacji Szwajcarii.

4
2
1
2
1
71'
ZMIANA

Szwajcaria. Schodzi: Ruben Vargas. Wchodzi: Steven Zuber.

71'
ZMIANA

Szwajcaria. Schodzi: Fabian Rieder. Wchodzi: Leonidas Stergiou.

Leonidas Stergiou #2
105
1
2
65'

Dwa nieudane uderzenia reprezentacji Szwajcarii, która stara się powiększyć prowadzenie. Nie przebili się Granit Xhaka oraz Dan Ndoye.

3
2
1
1
3
64'
ZMIANA

Włochy. Schodzi: Nicolo Barella. Wchodzi: Mateo Retegui.

Mateo Retegui #19
2
2
2
63'

Federico Chiesa chciał uruchomić podaniem Gianlucę Scamaccę. Piłka uciekła Azzurrim, a Luciano Spalletti próbuje ratować mecz wprowadzeniem Mateo Reteguia.

2
2
3
60'

Na zakończenie kwadransa po przerwie kolejne nieudane rozegranie reprezentacji Włoch. Momentami wydaje się, że Mattia Zaccagni powinien zdecydować się na indywidualne rozwiązanie zamiast ponownie toczyć piłkę po obrzeżach pola karnego.

2
57'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Mancini za ratowanie się faulem po stracie.

9
6
4
3
4
56'

Podanie przed pole karne do osamotnionego zawodnika z Włoch. Płaskie uderzenie mogło być pierwszym celnym, jednak Yann Sommer nie musiał interweniować dzięki interwencji defensora.

1
1
1
4
54'

W pressingu przesadził Alessandro Bastoni i popełnił przewinienie.

1
2
1
3
4
52'

Teoretycznie niegroźna akcja reprezentacji Włoch, ale zagotował się Fabian Schaer i po wrzutce Nicolo Fagiolego główkował w słupek własnej bramki. Yann Sommer obserwował piłkę z ogromnym zdenerwowaniem w oczach.

1
5
1
3
4
50'

Szalenie trudne położenie reprezentacji Włoch, a gra jak się jej nie kleiła, tak nie klei.

8
11
8
2
46'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ruben Vargas. Asystował mu Michel Aebischer.

Włosi próbowali ratować sytuację, wprowadzeniem Mattii Zaccagnego za Stephana El Shaarawy'ego, ale to nic nie dało. Nie minęła minuta gry po przerwie, a Ruben Vargas oddał bajeczne uderzenie na 2:0. Z okolicy narożnika pola karnego wrzucił piłkę za kołnierz Gianluigiego Donnarummy. W ten sposób dorzucił gola do asysty z pierwszej połowy meczu.

komentarz

I piłkarze powracają z szatni na boisko.

komentarz

Raczej jednostronna pierwsza połowa meczu, a po niej na prowadzeniu 1:0 Szwajcaria. Helweci zeszli do szatni z zaliczką dzięki strzałowi Remo Freulera. Albo Italia przebudzi się po zmianie stron, albo będziemy mieć na sto procent nowego mistrza w Europie.

6
1
1
4
45'

Doliczone trzy minuty.

5
1
1
3
45'

Jeszcze przed przerwą była genialna szansa na dołożenie drugiego gola przez Szwajcarię. Piłka, po sprytnym strzale z rzutu wolnego, szybowała w kierunku bliższego narożnika. W ostatnim momencie została strącona na słupek przez Gianluigiego Donnarummę!

4
1
5
2
45'

Żółtą kartkę otrzymał Stephan El Shaarawy za faul na skrzydle.

44'

Ile doliczy Szymon Marciniak?

7
1
2
2
2
41'

Italia próbuje jeszcze czymkolwiek odpowiedzieć przed zakończeniem pierwszej połowy meczu. Podopieczni Luciano Spallettego prezentują się jednak równie źle jak przez większość czasu w spotkaniach grupowych.

2
1
1
3
39'

I Włosi już nie mogą tylko obserwować atakujących przeciwników.

9
9
4
5
7
37'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Remo Freuler. Asystował mu Ruben Vargas.

W 37. minucie już nikt nie uratował Włochów przed stratą gola. Napór Szwajcarii, metodyczne rozbrajanie obrony przeciwnika skończyło się strzałem na 1:0 Remo Freulera. Znany z włoskich boisk pomocnik wparował w pole karne z drugiej linii i dostał podanie z boku boiska od Rubena Vargasa. Do pokonania Gianluigiego Donnarummy wystarczyło precyzyjne uderzenie przy bliższym słupku!

47
17
8
9
10
35'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Barella za przewinienie na Fabianie Riederze.

7
1
1
4
5
33'

Ponownie nieudane rozegranie reprezentacji Włoch. Piłka uciekła Nicolo Barelli w momencie przyjmowania piłki.

2
1
3
3
30'

Dwa kwadranse meczu za drużynami i Szwajcaria ma przewagę zarówno w posiadaniu piłki, jak również w liczbie sytuacji podbramkowych. Nie potrafiła jednak jak dotąd przekuć jej w ani jedno uderzenie do bramki Gianluigiego Donnarummy.

1
2
1
24'

Podobnie jak we wcześniejszych meczach Włochów, na brak zadań nie narzeka Gianluigi Donnarumma. W 24. minucie najlepszy bramkarz poprzednich mistrzostw Europy poradził sobie w sytuacji sam na sam z Breelem Embolo. Napastnik dostał świetne podanie z drugiej linii, ale nie pokonał brawurowo wychodzącego na przedpole bramkarza.

10
3
1
2
2
23'

Pierwsza połowa meczu za półmetkiem.

5
5
3
2
21'

Nie przebili się z atakiem przez centrum boiska reprezentanci Szwajcarii. Próbowali jeszcze ponowić atak z wykorzystaniem ustawionego na lewej stronie Rubena Vargasa. Skończyło się to jednak niepowodzeniem.

4
1
1
1
2
19'

Szansa na zaskoczenie Yanna Sommera z rzutu wolnego. Giovanniemu Di Lorenzo uciekła piłka po zagraniu Nicolo Barelli, a dodatkowo sędzia asystent Szymona Marciniaka podniósł spalonego.

7
2
3
1
4
15'

Kwadrans meczu bez stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Szwajcaria była aktywniejsza w ofensywie na samym początku meczu, ale gra z czasem wyrównała się.

3
1
2
1
8
13'

Michael Aebischer wykonał rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Jego dośrodkowanie zostało powstrzymane przez Gianluigiego Donnarummę.

3
1
1
10'

Przerwa w grze spowodowana urazem Nicolo Barelli.

1
7
1
8'

Pogubił się w podobnych okolicznościach Ricardo Rodriguez, który tak skupił się na pojedynku z jednym z reprezentantów Włoch, że nie zauważyć nadbiegającego drugiego Azzurriego.

1
2
1
2
6'

Do pewnego momentu ciekawie wyglądała akcja Stephana El Shaarawy'ego. Poradził sobie z opanowaniem piłki wewnątrz pola karnego, ale później nie widział, czy strzelać czy podawać i skończyło się ratowaniem faulem po stracie.

1
3
2
4'

Na początku meczu Szwajcaria na połowie przeciwnika i odbiera tam piłkę wysokim pressingiem. Ruben Vargas poradził sobie z obrońcą dryblingiem, ale posłał dośrodkowanie prosto na głowę Alessandro Bastoniego. Środkowy obrońca stara się dodać wigoru swoim kompanom z zespołu.