PKO Ekstraklasa: 1. kolejka
19 lip 2024 18:00
komentarz

Koniec! Jagiellonia po przerwie strzeliła dwa gole i zasłużenie wygrała 2:0 z Puszczą. Goście mają materiał do analizy, ale i nadzieje, że ten sezon wcale nie musi być zły, jak dzisiejszy wynik.

3
1
2
3
90+8'

Gol! Strzelił Lamine Diaby-Fadiga. Asystował mu Adrian Dieguez. Hohoho. Zabawił się w obrońcami Diaby-Fatiga i płasko uderzył. Przynajmniej czterech obrońców chciało zatrzymać nowego napastnika w tej akcji, ale to piłki zatrzymała się w siatce. 2:0!

Jagiellonia Białystok
30
16
6
2
5
90+7'

Nene faulowany w środku pola. Puszcza już nic tu nie ugra.

3
2
1
2
1
90+6'

Nieźle przymierzył Nene, ale piłki do bramki nie dokręcił.

3
5
1
2
90+5'

Jeszcze będzie szansa dla Jagi z rzutu wolnego.

6
1
3
90+5'
1
4
1
5
3
90+3'

Huknął z dystansu Blagaić i mogło to zaskoczyć Abramowicza, gdyby nie to, że ustrzelił kolegę.

3
1
90+2'

Diaby przejął piłkę i kopnął ją bez sensu do przodu. Ani celnie, ani mocno, ani mądrze.

2
90+1'

Te doliczone minuty są efektem sprawnego i mądrego zarządzania VAR-em.

6
15
1
90'

Doliczone 7 minut.

4
2
1
12
13
90'

Gola z tego nie było, lecz białostoczanie utrzymują się przy piłce. Nie mają pomysłu na końcówkę meczu goście.

3
1
1
89'

Villar chciał dołożyć gola do asysty. Dołożył rzut rożny.

1
3
1
87'
2
3
3
3
3
85'

Jaga nadal kontroluje boiskowe wydarzenia. I szczerze mówiąc tak powinno być, gdy mistrz Polski gra z zespołem, który będzie bił się o utrzymanie. Nie ma rozpaczliwej obrony, tylko zarządzanie wynikiem. Choć pamiętajmy, że nie jest to wielki występ gospodarzy.

2
1
1
83'

Diaby celnie główkował po wrzutce Moutinho. Światowo się zrobiło w Białymstoku.

5
2
2
2
2
82'

Diaby-Fatiga powalony przez Stępnia. Rzut wolny dla Jagi.

1
2
83'
Puszcza Niepołomice
1
1
81'
80'
80'

I co teraz będzie? Puszcza ruszy i wyrówna? Czy jednak Jaga podwyższy? A może nic nie będzie?

2
1
78'

Gol! Strzelił Nene. Asystował mu Miki Villar. Słyszeliście? To kamień, który spadł z serca prawie wszystkim w Białymstoku. Akcja rezerwowych. Villar rozruszał skrzydło Jagi, zewnętrzną częścią stopy zagrał w pole karne, gdzie z pierwszej piłki uderzył Nene. Przełamał ręce Komara i mógł cieszyć się z premierowego gola w tym sezonie. Bramkarz Puszczy zapisuje sobie natomiast częściowo to trafienie na swoje konto.

46
21
2
5
10
77'

Nene w pole karne, dwukrotnie strzelał Romanczuk i dwukrotnie się nie udało. Chciał też Marczuk i efekt ten sam.

2
1
2
1
1
76'

Villar zakręcił Craciunem i ten musiał się ratować. Rzut wolny.

3
1
1
76'
3
1
1
1
75'

Tak tak. Abramowicz strzelił i obronił. Człowiek orkiestra.

1
4
75'

Mocno z dystansu uderzył Abramowicz, ale prosto w miejsce, gdzie na piłkę czekał Abramowicz.

1
4
1
73'

Nieco ponad kwadrans do końca. Niecierpliwi się Jaga, cieszy się Puszcza.

2
4
4
5
6
71'

Villar mógł zaliczyć wejście smoka do zespołu Jagiellonii. Zagrał z lewego skrzydła w pole karne do Marczuka, który poprawił sobie piłkę i uderzył. Za lekko, w środek bramki i bez szans na powodzenie.

2
3
2
3
4
71'
70'

Kropnął Romanczuk sprzed pola karnego. Równie mocno, co niecelnie. Mamy nadzieję, że nikt na trybunach nie ucierpiał.

2
2
1
2
3
69'

Coś nam się wydaje, że Puszcza może zrobić psikusa mistrzom Polski na inaugurację PKO Ekstraklasy.

4
4
1
2
4
68'

Dośrodkowanie do nikogo, ale przy piłce dalej Jagiellonia.

3
2
2
1
1
67'

Nene do Moutinho, który wywalczył rzut rożny.

4
1
1
2
1
65'

Marczuk w pole karne, uderzał Imaz, a piłka po plecach Nene wyszła poza boisko.

2
4
2
3
4
63'

Joao Moutinho debiutuje w Ekstraklasie!

6
6
1
2
2
62'
61'

Lee przejął piłkę po podaniu Diegueza i obił poprzeczkę! Dobitka i znowu szczęście Jagi.

3
2
4
2
4
60'

O ludzie kochani... Oglądali te telewizorki tyle czasu, wołają głównego, żeby też popatrzył. I co? I główny gwiżdże spalonego.

6
15
1
2
59'

Tęgie głowy to sprawdzają. Tyle myśleli i wołają sędziego do monitora.

6
11
6
4
4
58'

Długo to już trwa. Chyba coś tam wymyślą na VARZ-e.

4
6
2
3
2
57'

Czeka Damian Kos na szepty do ucha.

4
5
2
4
3
56'

Jakuba padł w polu karnym po starciu z Hansenem. Sędzia przerwał grę. Ciekawe, czy będzie to analizował.

4
4
3
2
4
56'

Lee urwał się już Skrzypczakowi, więc ten musiał ratować się faulem. Słaby początek drugich 45 minut.