Pozostało już tylko pięć minut do zakończenia podstawowego czasu.

3
3
3
83'

Pogoń Szczecin gra już swobodnie na połowie przeciwnika, a nieśmiałe ataki przeciwnika nie robią wrażenia na podopiecznych Roberta Kolendowicza. Była groźna akcja zakończona uderzeniem Fredrika Ulvestada, jednak niedokładnym.

4
7
1
3
3
80'

Ostatni fragment spotkania i łodzianie już chyba bez wiary w możliwość zapunktowania.

13
7
3
4
1
78'
3
1
2
2
3
77'
1
2
5
1
2
77'
72'

Gol! Strzelił Kacper Łukasiak. Asystował mu Kamil Grosicki.

Ze starań Widzewa nic nie wynikło, a w 72. minucie Pogoń dołożyła gola na 2:0. Kamil Grosicki przyspieszył w swoim stylu na lewej stronie boiska, a jego płaskie dośrodkowanie trafiło pod nogi Kacpra Łukasiaka. Pomocnik nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku i pokonał Rafała Gikiewicza strzałem z pierwszej piłki.

36
17
6
9
10
70'

19846 widzów na stadionie.

19
8
3
3
5
68'

Zmiany personalne wpłynęły dobrze na przyjezdnych. Ostatnie ataki Widzewa Łódź były poważnymi sprawdzianami dla Benedikta Zecha oraz Linusa Wahlqvista.

6
3
4
3
8
65'
65'
1
1
3
3
4
61'

Godzina meczu za drużynami i niezmiennie na prowadzeniu Pogoń Szczecin.

9
5
3
3
4
60'

W meczu nie doszło do rewolucji po przerwie, dlatego trener Widzewa szuka rozwiązań na ławce rezerwowych. Po niespełna godzinie weszli na boisko Marcel Krajewski i Hilary Gong. Ten drugi niebawem oddał uderzenie, ale zostało ono zablokowane przez obrońcę Pogoni Szczecin.

4
6
3
2
2
57'
57'
2
2
1
3
3
55'

Pogoń Szczecin miała korner po akcji Kamila Grosickiego. Jego wykonanie było na moment wstrzymane z powodu zadymienia pola karnego Rafała Gikiewicza. Ostatecznie gospodarze nie mieli okazji do pokonania doświadczonego bramkarza.

1
1
1
2
3
52'

Pirotechnika w sektorach kibiców Pogoni Szczecin, ale chyba zwieje dym w dobrym kierunku.

8
5
1
3
3
50'

Dwie akcje Pogoni Szczecin z wykorzystaniem Kamila Grosickiego. Kapitanowi gospodarzy nie udało się dostarczyć dokładnego dośrodkowania i jego drużyna musiała zadowolić się kolejnym rzutem rożnym.

2
2
2
2
4
47'

Pogoń Szczecin marnuje szanse na drugiego gola. Wahan Biczachczjan strzelił w słupek po podaniu Kamila Grosickiego! Po kilku sekundach jeszcze dobitka Efthymisa Koulourisa, jednak już anemiczna i prosto w dobrze ustawionego Rafała Gikiewicza.

komentarz

Czekamy na emocje w drugiej połowie meczu.

1
1
1
1
2
komentarz

Dopiero w 42. minucie Widzew miał możliwość doprowadzenia do remisu, ale Imad Rondić nie wykorzystał wrzutki z rzutu wolnego Juliana Alvareza. Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem 1:0 Pogoni Szczecin, która stworzyła sobie więcej szans na zdobycie drugiego gola niż Widzew na zdobycie jakiegokolwiek.

3
3
2
1
2
42'

Dwie sytuacje podbramkowe, ale nie ma gola! Imad Rondić główkował za wysoko po wrzutce Juliana Alvareza z rzutu wolnego. Z kolei dwa uderzenia Efthymisa Koulourisa zostały zablokowane przez rozpaczliwie interweniujących łodzian.

2
3
2
3
2
41'

Żółtą kartkę otrzymał Alexander Gorgon za ratowanie Pogoni Szczecin faulem po stracie Leonardo Borgesa.

4
3
3
3
3
40'

Widzew ma problem z odpowiedzeniem ciekawym atakiem na gola Pogoni Szczecin. Fakt, że od czasu do czasu podnosi się temperatura pod bramką Valentina Cojocaru, ale Rumun interweniuje głównie po podaniach prostopadłych oraz dośrodkowaniach, a nie po strzałach podopiecznych Daniela Myśliwca.

5
2
2
3
2
37'

Świetne ustawienie Mateusza Żyry, który zablokował niebezpieczne uderzenie z kilkunastu metrów Kamila Grosickiego! Po chwili kapitan Pogoni Szczecin poprawiał, ale kolejna jego próba była prosto w Rafała Gikiewicza.

2
2
1
1
1
33'

Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem Rafała Kurzawy. Większość zawodników wykorzystała pauzę na napicie się wody.

2
2
2
2
3
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa meczu ponownie podniosła się temperatura pod bramką Widzewa Łódź. Dwaj podopieczni Daniela Myśliwca interweniowali w pobliżu linii bramkowej. Zrobili to skutecznie i Pogoń Szczecin musiała zadowolić się wywalczeniem kolejnego rzutu rożnego.

5
1
2
1
2
28'

Krótka przerwa w grze jest spowodowana urazem jednego z zawodników Pogoni Szczecin. Na wysokości koła środkowego ucierpiał Linus Wahlqvist.

3
4
2
3
6
25'

Wahan Biczachczjan i 1:0. Zasłużone prowadzenie Pogoni Szczecin!

14
6
3
2
2
21'

Gol! Strzelił Wahan Biczachczjan. Asystował mu Leonardo Koutris.

W 21. minucie sposobem na przerwanie niemocy strzeleckiej Pogoni okazała się akcja na lewej stronie boiska. Po wymianie podań Leonardo Koutris posłał wyśmienite dośrodkowanie w martwą strefę między obrońcami z Łodzi. Wbiegł tam z drugiej linii Wahan Biczachczjan i pokonał strzałem głową na 1:0 bezradnego Rafała Gikiewicza.

45
27
5
5
10
20'

Na początku meczu atakowała głównie drużyna ze Szczecina. Zgodnie z zapowiedziami trenera Roberta Kolendowicza, drużyna jest naładowana energią. Jej problemem była nieskuteczność, której brakowało w sytuacjach podbramkowych Efthymisowi Koulourisowi, Wahanowi Biczachczjanowi, a także Kacprowi Łukasiakowi.

5
2
4
3
1
17'

Wahan Biczachczjan próbował zaskoczyć płaskim strzałem z kilkunastu metrów Rafała Gikiewicza. Znany z Bundesligi bramkarz przypilnował bliższego słupka, rzucił się w dobrym momencie i odbił piłkę na korner.

6
3
2
1
1
9'

Po zablokowanym strzale Efthymisa Koulourisa jeszcze korner dla Pogoni Szczecin. Krótkie zamieszanie zakończyło się dośrodkowaniem, a Rafał Gikiewicz nie interweniował pomimo rykoszetu.

3
2
2
1
2
5'

Ponownie niebezpieczna była Pogoń Szczecin, jednak uderzenie Kacpra Łukasiaka pozostawiało dużo do życzenia. Młody pomocnik miał możliwość pokonania Rafała Gikiewicza strzałem z kilkunastu metrów, jednak na początek musi przymierzyć w bramkę.

4
4
2
1
2
3'

Pierwsza szansa na gola Pogoni Szczecin po podaniu Kamila Grosickiego do Wahana Biczachczjana. Ormianinowi odskoczyła piłka, przez co nie sprawdził niebezpiecznym strzałem Rafała Gikiewicza.