Żółtą kartkę otrzymał Jehor Macenko za przewinienie w polu karnym przeciwnika.

2
1
3
90+2'

Jeszcze dośrodkowania walecznych do ostatniego gwizdka podopiecznych Jacka Magiery.

2
1
2
90'

Doliczone sześć minut.

7
3
1
3
89'

Gol! Strzelił Efthymis Koulouris.

Czy to już cios nokautujący dla Śląska Wrocław? Efthymis Koulouris skompletował dublet swoim uderzeniem. Do końca widowiska nie zamierzają hamować piłkarze atakujący. Show przy Twardowskiego!

17
8
3
1
5
89'

Potężne uderzenie Olafa Korczakowskiego i po nim piłka odbiła się od poprzeczki.

2
2
2
1
1
88'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Wojciecha Lisowskiego.

1
87'

Z powodu kolejnej długiej wideo weryfikacji na pewno nie zabraknie licznych doliczonych minut.

2
85'
81'

Gol! Strzelił Simeon Petrow.

Także Śląsk cieszył się golem zmiennika. W 81. minucie Simeon Petrow wpakował piłkę do bramki Valentina Cojocaru na 3:4, co ponownie urealniło zapunktowanie przez zespół z Wrocławia.

13
8
3
4
5
80'
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia meczu.

4
2
1
2
1
74'
72'

Śląsk Wrocław ma ponownie do odrobienia dwubramkową stratę do przeciwnika, tylko czasu i wigoru jakby mniej. Niebawem Robert Kolendowicz dokona zmian w jedenastce. Jak dotąd trafił w dziesiątkę z wprowadzeniem Alexandra Gorgona.

2
1
2
70'

19794 kibiców na trybunach.

10
3
2
1
1
68'

Awantura w pobliżu bramki Valentina Cojocaru. Aż Paweł Raczkowski przerwał grę i postanowił osobiście dowiedzieć się, o co poszło.

3
1
1
66'

Gol! Strzelił Alexander Gorgon.

Początek drugiej połowy spotkania był mniej żwawy niż szalona pierwsza połowa. Aż w 66. minucie Alexander Gorgon oddał najładniejsze uderzenie meczu. Austriak pojawił się na boisku jako zmiennik i wcześnie dał o sobie znać. Przymierzył z dystansu tak dokładnie, że Rafał Leszczyński tylko odprowadził piłkę wzrokiem w narożnik bramki. Pogoń oddaliła się na 4:2.

16
9
2
5
10
65'
65'

Nie układa się gra wrocławianom, na co Jacek Magiera zareagował kolejnymi zmianami personalnymi. Ostatnia akcja przyjezdnych zakończyła się bardzo niedokładnym strzałem Nahuela Leivy.

1
2
4
2
2
60'

Godzina meczu za zespołami i niezmiennie na skromnym prowadzeniu gospodarze.

4
4
2
2
1
58'
57'

Koszmarne zachowanie w obronie Leonardo Borgesa i po nim były dwie szanse na doprowadzenie do remisu. Ostatecznie przyblokowane uderzenie Sebastiana Musiolika zostało poskromione przez Valentina Cojocaru.

3
1
55'

Najlepszą obroną jest atak i Pogoń Szczecin nie chce oddawać piłki przeciwnikom.

3
2
2
2
2
51'

Żółtą kartkę otrzymał Efthymis Koulouris za poturbowanie przeciwnika w centrum pola.

12
3
1
2
2
50'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Żukowski za kolejne ostre przewinienie.

4
2
1
49'

Rafał Leszczyński popracował na przedpolu i rozprawił się z dośrodkowaniem.

2
48'

Podanie z rzutu wolnego Kamila Grosickiego do Wahana Biczachczjana, którego płaskie uderzenie zostało zablokowane wślizgiem.

2
47'

Żółtą kartkę otrzymał Tommaso Guercio za zatrzymanie faulem rozpędzonego przeciwnika.

5
4
czas Druga połowa
komentarz

Piłkarze powrócili z szatni na boisko.

komentarz

Bardzo dużo działo się w pierwszej połowie meczu. Zresztą wystarczy spojrzeć na wynik 3:2 dla Pogoni Szczecin. Portowcy zdążyli przed przerwą zdobyć i zmarnować dwubramkowe prowadzenie, a na zakończenie odzyskać połowę zaliczki uderzeniem Efthymisa Koulourisa. Pora złapać odrobinę oddechu po nerwowych ponad 45 minutach.

5
2
2
45+2'

Piłka w rękawicach Valentina Cojocaru, a cała drużyna ze Szczecina chce tym razem dowieźć prowadzenie.

11
2
3
2
1
45'

6
5
6
5
3
44'

Trwa chyba niekończąca się analiza VAR gola Efthymisa Koulourisa.

8
3
8
5
4
41'

Gol! Strzelił Efthymis Koulouris. Asystował mu Kamil Grosicki.

Pozostało jeszcze trochę czasu w pierwszej połowie i w 41. minucie Pogoń odzyskała prowadzenie strzałem Efthymisa Koulourisa. Grek znalazł się blisko bramki, a nie miał blisko siebie żadnego przeciwnika. Skorzystał z głębokiego dośrodkowania Kamila Grosickiego z rzutu wolnego. Później nastąpiła prawie niekończąca się analiza powtórek, która pokazała, że Efthymis Koulouris nie był na spalonym.

24
13
4
8
10
40'

Pozostało jeszcze trochę czasu w pierwszej połowie, a animuszu do atakowania nie brakuje ani gospodarzom, ani gościom.

7
2
3
2
2
37'

Gol! Strzelił Sebastian Musiolik.

Zrobił to w 37. minucie, a przełomowego dla siebie gola na 2:2 zdobył Sebastian Musiolik po kolejnym stałym fragmencie gry. Valentin Cojocaru został pokonany po raz drugi, a Śląsk odrobił konkretną stratę do przeciwnika.

12
7
5
5
4
32'

Gol! Strzelił Aleks Petkow. Asystował mu Petr Schwarz.

Dopiero po drugim ciosie Śląsk zebrał się do odrabiania strat, a mecz w Szczecinie jest kolejnym w niedzielę w PKO Ekstraklasie, w którym pada gol za golem. Aleks Petkow główkował do siatki po wrzutce z rzutu wolnego. Śląsk złapał kontakt 1:2 z przeciwnikiem i chce kontynuować pościg.

15
7
4
6
9
27'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Musiolik za utrudnianie wznowienia gry Valentinowi Cojocaru.

7
3
2
3
26'

Wybronili się gospodarze po strzale z rzutu wolnego i unieszkodliwili również próbę wykonania dobitki. Śląsk Wrocław tylko od wrzutu z autu na wysokości pola karnego Pogoni Szczecin.

1
1
25'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Przyborek za przewinienie blisko własnego pola karnego.

4
3
1
2
2
23'

Pierwsza połowa meczu za półmetkiem, a widowisko jest bardzo jednostronne.

3
21'

Gol! Strzelił Kamil Grosicki. Asystował mu Wahan Biczachczjan.

Pogoń kontynuuje demolowanie bezbarwnych wrocławian. W 21. minucie Kamil Grosicki dołożył gola na 2:0 strzałem ze szpica w sytuacji sam na sam z Rafałem Leszczyńskim. Kapitan zespołu dostał bardzo dobre podanie prostopadłe, które przeszyło obronę z Wrocławia.

16
13
1
2
6
20'

Akcja Jakuba Lisa powstrzymana w ostatnim momencie, jednak Pogoń Szczecin i tak pozostała na połowie stłamszonych zawodników Śląska Wrocław.

3
2
18'

W ostatnich minutach trochę spokojniej na boisku. Śląsk Wrocław próbuje odpowiedzieć gospodarzom swoim atakiem, jednak jeszcze nie sprawdził formy Valentina Cojocaru. Raz interweniował Rumun, ale po tym jak Sebastian Musiolik za daleko wypuścił sobie piłkę.

2
3
2
14'

Były dwie przerwy w grze spowodowane urazami Leonardo Koutrisa i Rafała Kurzawy, ale obaj piłkarze Pogoni Szczecin podnieśli się z boiska.

3
3
2
3
12'

Bardzo dużo działo się od początku meczu, ale głównie na połowie podopiecznych Jacka Magiery.

11
10
1
4
9'

Gol! Strzelił Fredrik Ulvestad. Asystował mu Wahan Biczachczjan.

Pozostało 0:0, ale nie na długo. W 9. minucie padł już gol Fredrika Ulvestada, po którym gra została wznowiona od środka boiska. Norweg miał bardzo dużo miejsca w środku pola karnego po podaniu wycofującym i pokonał Rafała Leszczyńskiego płaskim strzałem. Były kadrowicz Adama Nawałki miał piłkę na stopie, ale nie zdołał jej wybić w inne miejsce niż do siatki.

18
12
2
3
10
6'

Druga akcja Pogoni Szczecin zakończyła się lądowaniem piłki w bramce po strzale Efthymisa Koulourisa. Publiczność przy Twardowskiego zaczęła głośne świętowanie, ale bramka została anulowana.

6
4
2
3
5
4'

Akcja Jakuba Lisa przyniosła korner gospodarzom. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Rafał Kurzawa, któremu piłkę zostawił Wahan Biczachczjan. Po dośrodkowaniu skończyło się zablokowanym w ostatnim momencie uderzeniem Linusa Wahlqvista.

4
3
2
2
2
2'

Dużo chaosu na początku meczu, natomiast ciekawym smaczkiem było zbicie piątki przez Jacka Magierę z Kamilem Grosickim. Ciepłe przywitanie przedstawicieli przeciwnych zespołów.

17:02

Trwa intensywna niedziela z PKO Ekstraklasą przed przerwą reprezentacyjną. Następny mecz rozpocznie się o godzinie 17:30 w Szczecinie. W nim Pogoń Szczecin zmierzy się z niedawnym pucharowiczem Śląskiem Wrocław.