Stade Brestois. Schodzi: Mahdi Camara. Wchodzi: Jonas Martin.

Stade Brestois. Schodzi: Edimilson Fernandes. Wchodzi: Ibrahim Salah.

Paris Saint-Germain. Schodzi: Ousmane Dembele. Wchodzi: Ibrahim Mbaye.

Ibrahim Mbaye #49
74'

Gol! Strzelił Ousmane Dembele.

Na kolejnego gola, tym razem na 3:1, nie trzeba było już długo czekać. W 74. minucie Ousmane Dembele skompletował dublet i praktycznie zapewnił zdobycie kompletu punktów gospodarzom.

Paris Saint-Germain
1
1
1
73'

Gol! Strzelił Fabian Ruiz.

W 73. minucie paryżanie dopięli swego i po raz pierwszy w meczu zdobyli prowadzenie strzałem Fabiana Ruiza.

1
1
1
73'

Tempo po przerwie spadło, więc trenerzy próbują podnieść je dzięki zmiennikom. Dużo dzieje się przy ławkach rezerwowych, a PSG pokazywało już w przeszłości wielokrotnie, że lubi rozstrzygać mecze dzięki roszadom personalnym.

67'

Stade Brestois. Schodzi: Ludovic Ajorque. Wchodzi: Mama Balde.

Mama Balde #14
67'

Stade Brestois. Schodzi: Romain Del Castillo. Wchodzi: Kamory Doumbia.

Kamory Doumbia #9
66'

Dobrze zapowiadająca się akcja zatrzymana z powodu spalonego, a za moment kolejne zmiany.

63'

Paris Saint-Germain. Schodzi: Nuno Mendes. Wchodzi: Willian Pacho.

Willian Pacho #51
60'

To już godzina meczu za drużynami.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Brendan Chardonnet za ostre przewinienie.

Brendan Chardonnet #5
Stade Brestois 29
1
1
57'

Stade Brestois. Schodzi: Abdallah Sima. Wchodzi: Mathias Pereira Lage.

Abdallah Sima #99
55'

Odrobina zamieszania na boisku, a efektem jest korner dla zespołu z Brestu. Wiadomo już, że dośrodkowanie spod chorągiewki zostało poskromione przez czujnego Milana Skriniara.

53'

Brest ma w ostatnich minutach problem z dłuższym utrzymaniem się w posiadaniu piłki. To nie tylko słabość przyjezdnych, ale jednocześnie konsekwentna gra agresywnym pressingiem Paris Saint-Germain.

49'

Żółtą kartkę otrzymał Ludovic Ajorque za ostre przewinienie.

1
1
47'

Krótko po wznowieniu meczu przerwa spowodowana urazem Achrafa Hakimiego.

czas Druga połowa
komentarz

Niebawem wznowienie grania po przerwie.

Czy po przerwie padnie minimum gol?
komentarz

Pierwsza połowa, z kilkoma zwrotami akcji, zakończyła się remisem. Na początku i na końcu przeważali paryżanie, ale środkowa część należała do zespołu z Brestu.

45'

Doliczone dwie minuty.

42'

Gol! Strzelił Ousmane Dembele. Asystował mu Marco Asensio.

PSG zdążyło przedrzeć się przez obronę przeciwnika i w 42. minucie doprowadziło do remisu 1:1. Kibice na trybunach odetchnęli z ulgą, ponieważ wyrównanie jeszcze w pierwszej połowie było celem gospodarzy. Brest miał problem z wybiciem piłki w bezpieczne miejsce z własnego pola karnego, co zakończyło się golem Ousmane'a Dembele po precyzyjnym dograniu Marco Asensio.

1
1
1
2
2
39'

Żółtą kartkę otrzymał Mahdi Camara za ostre przewinienie.

2
2
33'

Gospodarze chcieli szybko wyrównać po stracie bramki, ale pracowici w obronie gracze Stade Brestois dostali dodatkowej energii po wywalczeniu prowadzenia.

29'

Gol! Strzelił Romain Del Castillo.

Piłkarze z Brestu przetrwali trudny dla siebie początek spotkania i w 29. minucie to oni zdobyli prowadzenie. Romain Del Castillo zachował się jak przystało na lidera zespołu i zabrał się za wykonanie rzutu karnego. Nie pozwolił sobie na przegranie pojedynku z Gianluigim Donnarummą. Jedenastka została przyznana za nierozsądne przewinienie Nuno Mendesa. Po niespełna dwóch kwadransach paryżanie musieli zabrać się za odrabianie strat do przeciwnika.

3
2
1
28'

Żółtą kartkę otrzymał Nuno Mendes za sprokurowanie rzutu karnego.

1
1
1
27'

Będzie ogromna szansa na zdobycie prowadzenia z rzutu karnego.

1
1
1
26'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Beraldo za ostre przewinienie.

Lucas Beraldo #35
1
1
1
25'

Akcja Paris Saint-Germain przeprowadzona przez bok boiska z wykorzystaniem rozpędzonego tam Achrafa Hakimiego. Marokańczyk nie zdołał uruchomić dośrodkowaniem żadnego zawodnika zainteresowanego pokonaniem strzałem Marco Bizota.

17'

Podanie Nuno Mendesa do Marco Asensio, który po raz pierwszy w meczu miał tak dogodną pozycję do pokonania bramkarza gości. Nie udało się, a piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Marco Bizota.

15'

Było gorąco zawodnikom Brestu, jednak pozostają niepokonani w obronie. Za drużynami kwadrans spotkania.

12'

Piłkarze z Paryża byli na początku meczu na połowie przeciwnika. Podopieczni Luisa Enrique szukali dobrego sposobu na przedostanie się w pobliże bramki Brestu. Przyjezdni musieli uwijać się jak w ukropie w obronie, żeby nie pozwolić na zdobycie prowadzenia czy to Bradleyowi Barcoli czy to Ousmane'owi Dembele.

7'

Bradley Barcola rozgrywał atak z Ousmanem Dembele i zapowiadało się to bardzo niebezpiecznie dla przyjezdnych. Pozbierali się oni w ostatnim momencie i nie pozwolili na sprawdzenie strzałem bramkarza. Nabiera rozpędu faworyzowane Paris Saint-Germain.

3'

Sędzia dał zawodnikom obu zespołów sygnał do rozpoczęcia spotkania, a piłka już sunie po murawie w Parcu des Princes. Na pewno gospodarze postarają się o narzucenie własnych warunków rywalizacji przeciwnikom. Z kolei ekipa z Brestu chce pokazać, że znalazła się nieprzypadkowo w europejskich pucharach.

czas Start meczu
20:54

Następnym sprawdzianem dla głównego kandydata do zdobycia mistrzostwa Francji będzie mecz na własnym stadionie ze Stade Brestois 29. Podopieczni Luisa Enrique nie chcą pozwolić przyjezdnym na sprawienie zaskoczenia.