Martin Polacek popisał się efektowną interwencją po strzale jednego z rywali!

85'

Korona próbuje przycisnąć, ale idzie jej to ciężko.

82'

Elhadji Pape Diaw dynamicznie wyszedł w powietrze i oddał strzał prosto w golkipera Zagłębia. Nawet gdyby jednak padł gol, nie zostałby on uznany. Sędzia dopatrzył się przewinienia.

81'

Michał Przybyła sprytnie w kierunku Kallaste, ale ten poślizgnął się i wywalczył "tylko" rzut rożny.

80'

Strzał Bartosza Rymaniaka po centrze z rzutu rożnego w bezpiecznej odległości minął bramkę Zagłębia.

78'

Do piłki podszedł Rafał Grzelak... takimi uderzeniami w lidze ciężko będzie się utrzymać.

76'

Vanja Marković faulowany, okazja dla Korony.

75'

Spotkanie z wysokości trybun obserwuje 5073 widzów.

74'
72'

Polacek z dużym spokojem zatrzymał strzał głową jednego z koroniarzy.

70'

Dwadzieścia minut do końca. Patrząc na grę obu drużyn można dojść do wniosku, że wszyscy chcieliby już zejść do szatni.

68'

Michal Papadopulos zamknął dośrodkowanie strzałem nad poprzeczką.

67'

Rzut rożny dla Zagłębia.

65'

Goście wymieniają podania, ale tylko w środkowej strefie.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Rymaniak.

61'

Jakub Tosik faulowł Nabila Aankoura.

58'

Łukasz Sekulski posłał bardzo mocne podanie w kierunku Markovicia. Korona bez pomysłu, bez wiary.

54'

Małe zamieszanie w polu karnym Korony. Piłka spadła pod nogi Diawa, który mocnym wykopem zażegnał niebezpieczeństwo.

52'

Dorde Cotra doszedł do mocnego podania i wywlczył rzut rożny.

51'

Ken Kallaste w pole karne Miedziowych, ale gracze Piotra Stokowca nie popelniają błędów.

50'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Woźniak.

KGHM Zagłębie Lubin
48'

Czego możemy się spodziewać po drugiej części tego meczu? Wydaje się, że kielczanie powalczą o... jak najmniejszy wymiar kary.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

45'

Pogramy dodatkowe 60 sekund.

44'

Nabil Aankour dośrodkował do nabiegającego na dalszy słupek Łukasza Sekulskiego, którego strzał zablokował Jakub Tosik.

42'

Jarosław Kubicki mocno wstrzelił futbolówkę w pole karne Korony, gdzie bliski przecięcia tej próby był Krzysztof Piątek.

40'

Michal Pesković przechwycił centrę Woźniaka.

38'

Radek Dejmek fauluje w środkowej strefie boiska.

37'

Bartosz Rymaniak podłączył się prawym skrzydłem. Jego centra padła łupem jednego z dobrze ustawionych obrońców.

36'

Gospodarze spokojnie czekają na to, co zrobi rozbity przeciwnik.

35'

Ken Kallaste dośrodkował zbyt wysoko, Polacek nie miał problemów z interwencją.

33'

Zagłębie nie ma zamiaru odpuścić! Michal Pesković broni strzał Łukasza Piątka!

31'

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Jan Vlasko.

Złocisto-krwiści na kolanach! Krzysztof Piątek wykorzystał błąd w kryciu obrońców z Kielc i strzałem głową podwyższył prowadzenie Miedziowych!

1
30'

Krzysztof Piątek postraszył uderzeniem z dystansu Peskovicia, który wypuścił futbolówkę z rąk. Korner dla Zagłębia.

28'

Zabrakło centymetrów! Sekulski świetnie wypatrzył Możdżenia, który płaskim podaniem szukał zamykającego akcję Nabila Aankoura, Marokańczyk poszedł wślizgiem, ale nie zdołał wpakować piłki do siatki!

25'

W końcu było trochę "cieplej" pod bramką Polacka. Kolejny raz zabrakło jednak wykończenia.

24'

Gol! Strzelił Maciej Dąbrowski. Asystował mu Arkadiusz Woźniak.

Zaczyna pachnieć pogromem! Świetnie rozegrany rzut wolny przez lubinian, zaskoczona i nieporadna defensywa Korony znów nie dała rady!

1
23'

Póki co, to Zagłębie gra a Korona stara się przeszkadzać.

22'

Tomasz Wilman w rozmowie z naszym portalem podkreślał, że ma pomysł na grę i wierzy w swoich piłkarzy.

21'

Sytuacyjny strzał Łukasza Sekulskiego. Futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

20'

Mateusz Możdżeń prostopadle do Gabovsa, ale trochę za mocno.

19'

Janus w walce z Kallaste. Zdaniem sędziego tym razem nie było podstaw do podyktowania "jedenastki".

17'

Drużyna Piotra Stokowca bardzo szybko zyskała komfort. Kielczanie natomiast mają ogromne problemy.

16'

Gol! Strzelił Krzysztof Janus.

Mocne uderzenie, Michal Pesković odczytał intencje strzelca, ale nie był w stanie urartować swojego zespołu!

1
15'

Żółtą kartkę otrzymał Dmitrij Wierchowcow.

15'

Rzut karny dla gospodarzy! Krzysztof Piątek powalony na ziemię!

14'

Kotłuje się pod bramką Korony. Kolejne dwa uderzenia, oba zblokowane przez obrońców.

13'

Jan Vlasko zabrał się z piłką i po chwili spróbował szczęścia w uderzeniu z dystansu. Decyzja dobra, ale wykonanie do poprawy.

11'

Skończyło się na strachu. Piłka ostatecznie wylądowała w rękach Michala Peskovicia.

10'

Strzał głową Janusa został zatrzymany przez Dejmka. Miedziowi jednak nie odpuszczają i za chwilę wznowią grę spod chorągiewki.

8'

Techniczne uderzenie Możdżenia! Futbolówka spadła tuż obok słupka bramki Martina Polacka.

7'

Mateusz Możdżeń wywalczył rzut wolny dla swojego zespołu.

6'

Nabil Aankour do Rafała Grzelaka, a ten oddał bardzo nieudany strzał z dystansu.

5'

Dośrodkowanie Siergieja Pilipczuka nie doszło do żadnego z zawodników Korony.

3'

Zdecydowanie nie na taki debiut liczył trener Wilman. Jak zareagują jego podopieczni na błyskawiczny cios?

1'

Gol! Strzelił Łukasz Piątek.

Co za początek Zagłębia! Podanie Janusa szczęśliwie przeszło przez defensywę Korony i trafiło do wbiegającego ze środka Łukasza Piątka, który pewnym strzałem otworzył wynik!

2
czas Start meczu
14:45

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

14:45

Ławka rezerwowych Zagłębia: Konrad Forenc, Daniel Dziwniel, Sebastian Madera, Michal Papadopulos, Adrian Rakowski, Artur Siemaszko, Damian Zbozień.

1
14:45

Ławka rezerwowych Korony: Maciej Gostomski, Charlie Trafford, Vanja Marković, Tomasz Zając, Elhadji Pape Diaw, Michał Przybyła, Marcin Cebula.

14:45

Witamy! Już za kilkanaście minut rozpocznie się pierwsze niedzielne spotkanie Lotto Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin podejmie Koronę Kielce. Czy będący przed rewanżem w ramach Ligi Europy Miedziowi poradzą sobie w konfrontacji z przebudowaną drużyną debiutującego na ławce trenerskiej Tomasza Wilmana?