90'

Z ostrego kąta w boczną siatkę huknął Shane Long.

1
89'

Walczą jeszcze gospodarze, ale robią dużo szumu, a nie oddają groźnych strzałów.

2
3
86'

Sprzed pola karnego fatalnie, w trybuny strzelił Sung-Yueng Ki.

1
1
83'

Southampton. Schodzi: Dusan Tadić. Wchodzi: Sam McQueen.

82'

Swansea. Schodzi: Andy King. Wchodzi: Tom Carroll.

1
2
2
2
81'

Cedric Soares uderzony łokciem w głowę przez Jordana Ayewa. Coraz bardziej nerwowi są gospodarze.

1
1
1
1
3
78'

Łabędzie pod ścianą, a na razie nie mają pomysłu na skuteczną odpowiedź.

1
1
1
3
2
75'
72'

Gol! Strzelił Manolo Gabbiadini.

Szaleństwo w szeregach Świętych! W zamieszaniu po rzucie rożnym Fabiański instynktownie obronił strzał Austina z kilku metrów, jednak przy dobitce Gabbiadiniego już skapitulował.

24
14
8
12
20
70'

Płasko z 18 metrów uderzył Tammy Abraham - wprost w ręce McCarthy'ego.

2
1
1
3
2
68'

Southampton. Schodzi: Jan Bednarek. Wchodzi: Manolo Gabbiadini. Mark Hughes miał jednak inne zdanie i postanowił nie ryzykować, wzmacniając przy okazji ofensywę.

68'

Bednarek wstał i poinformował sztab medyczny Świętych, że chciałby wrócić do gry.

26
9
5
1
66'

To chyba poważniejszy uraz Polaka, bo na boisku pojawili się noszowi.

1
1
4
14
8
65'

Jan Bednarek leży na boisku. Polak staranowany przypadkowo przez kolegę z drużyny.

2
1
1
10
5
64'
62'

Swansea. Schodzi: Martin Olsson. Wchodzi: Tammy Abraham.

60'

Po raz kolejny Fabiańskiego próbował zaskoczyć Austin i znów górą Polak, który tym razem zatrzymał strzał głową z 9 metrów.

12
5
2
1
2
59'

Teraz lepsze wrażenie sprawiają Święci, którzy wyraźnie odżyli w ofensywie.

1
1
1
1
56'

Nathan Redmond zakręcił w polu karnym Swansea Naughtonem, ale w kluczowym momencie krycie podwoił Connor Roberts i to on oddalił zagrożenie.

1
52'

Łukasz Fabiański pewnie obronił strzał Austina sprzed pola karnego.

11
7
1
Czy w drugiej połowie padnie przynajmniej jedna bramka?
2
51'

Przerwa w grze. Z pomocy lekarskiej musiał skorzystać Kyle Naughton.

1
47'

Ależ huknął sprzed pola karnego Jordan Ayew! Alex McCarthy końcami palców odbił lecącą pod poprzeczkę piłkę.

2
1
46'

Początek drugiej połowy.

2
45'

Doliczona 1 minuta.

2
1
1
3
1
43'

Charlie Austin zamknął akcję oskrzydlającą i oddał strzał z woleja, który wyglądał na bardzo groźny. Piłka poleciała jednak w środek bramki i z łatwością złapał ją Łukasz Fabiański.

7
8
1
40'

Łabędzie mają optyczną przewagę, lepiej rozgrywają swoje akcje, jednak brakuje im konkretów.

4
1
1
38'

Żółtą kartkę za faul na Kingu otrzymał Oriol Romeu.

Southampton FC
1
1
3
1
1
35'

Sam Clucas zamknął dośrodkowanie z prawego skrzydła, ale główkował obok dalszego słupka.

1
2
31'

Teraz było groźnie w polu karnym Łabędzi! Austin ruszył do prostopadłego podania, uderzył płasko w kierunku dalszego słupka, ale bez zarzutu interweniował Łukasz Fabiański.

10
8
5
1
1
30'

Beznadziejny płaski strzał z dystansu oddał Charlie Austin. Piłka minęła bramkę o kilka metrów.

1
1
1
2
29'

Znów mamy okres przewagi Swansea, ale ciągle brakuje strzałów, które poderwałyby trybuny.

1
1
3
1
4
26'

W zamieszaniu w polu karnym Southampton nad poprzeczką główkował Jordan Ayew.

1
2
1
2
2
23'

Alex McCarthy wypiąstkował piłkę po groźnym dośrodkowaniu Jordana Ayewa z lewego skrzydła.

1
2
1
1
1
22'

Święci poprawili swoją grę i teraz dłużej utrzymują się przy piłce. Brakuje w ostatnich minutach sytuacji.

1
1
2
3
20'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Sung-Yueng Ki.

Swansea City
3
2
1
1
3
17'

Dotąd nieco lepsze wrażenie sprawiają Łabędzie, Southampton przyczajony.

5
4
3
3
4
13'

Strzał Andre Ayewa blokował ręką Wesley Hoedt. Obrońca Southampton był całkowicie nieświadomy, bo zrobił to upadając tyłem do akcji. Sytuacja była jednak kontrowersyjna. Sędzia ostatecznie puścił grę.

4
3
4
2
5
12'

Jordan Ayew ofiarnie powalczył o piłkę przed polem karnym Świętych, następnie trafiła ona do Andre Ayewa, ale strzał tego drugiego z 12 metrów został zablokowany.

3
3
3
3
5
8'

Odpowiedź Swansea: z dystansu w środek bramki strzelił Andy King - Alex McCarthy na posterunku.

4
3
6
4
3
7'

Niegroźny płaski strzał z dystansu oddał Ryan Bertrand. Piłka nie sunęła w światło bramki, jednak Łukasz Fabiański na wszelki wypadek ją złapał.

10
6
4
2
1
6'

Dynamiczny, ale dość chaotyczny początek z obu stron. Stawka robi swoje.

2
1
3
1
1
4'

Z rzutu wolnego z 22 metrów wprost w mur obrońców uderzył Jordan Ayew. Słaba próba zawodnika Swansea.

20:10

Łukasz Fabiański (Swansea City) oraz Jan Bednarek (Southampton) zagrają od 1. minuty.

13
7
2
1
1
20:10

Wygrana którejkolwiek z ekip będzie oznaczać spadek West Bromwich Albion. The Baggies wtedy traciliby do bezpiecznej strefy pięć punktów, a rozegrają jeszcze tylko jeden mecz.

1
1
3
2
1
20:10

Oba zespoły rozegrają dziś kluczowy mecz w walce o utrzymanie. Zarówno Swansea, jak i Southampton mają po 33 pkt. Łabędzie są w strefie spadkowej (mają gorszą różnicę bramek), a Święci tuż nad nią.