Bundesliga: 14. kolejka
02 gru 2017 15:30
90+1'

Powinno być 2:1 dla Borussii! Z kilku metrów płasko uderzył Shinji Kagawa i Bayer uratował leżący obrońca.

8
7
1
1
3
90'

Doliczone 3 minuty.

3
2
2
2
2
89'

Leon Bailey nieźle przymierzył z rzutu wolnego, jednak po raz kolejny Burki odbija piłkę.

5
2
2
1
1
88'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Neven Subotić.

Borussia Dortmund
3
2
2
1
1
87'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Kai Havertz.

Bayer 04 Leverkusen
5
2
86'

Bayer mógł wyjść z szybką kontrą, lecz źle zachował się Karim Bellarabi.

2
1
1
81'

Borussia nadal dłużej utrzymuje się przy piłce i nieco odważniej atakuje.

3
1
1
78'

Bayer. Schodzi: Kevin Volland. Wchodzi: Karim Bellarabi.

73'

Gol! Strzelił Andrij Jarmolenko. Asystował mu Andre Schuerrle. Raphael Guerreiro rozegrał piłkę do boku do Schuerrle, który świetnie podał do Jarmolenki. Ukrainiec w dogodnej sytuacji oddał strzał z kilku metrów i doprowadził do wyrównania.

16
8
3
2
5
72'

Pierwszy wypad Bayeru i od razu zrobiło się groźnie! Kevin Volland doszedł do długiej piłki i wpadł w pole karne. Burki dobrze interweniował.

4
3
1
70'

Christian Pulisić uderzył wysoko nad bramką.

1
1
3
69'

Borussia bije głową w mur. Dodajmy, że bije w niego bardzo słabo.

2
4
1
65'

Borussia. Schodzi: Julian Weigl. Wchodzi: Mahmoud Dahoud.

63'

Na spalonym Leon Bailey.

5
4
61'

Druga połowa na razie zdecydowanie słabsza od pierwszej. Borussia nie potrafi, a Bayer nie chce stworzyć zagrożenia.

2
2
2
1
56'

Strzał Andre Schuerrle mija nieznacznie słupek.

2
2
2
2
1
55'

Póki co Bayer nie jest zainteresowany strzeleniem drugiego gola i całym zespołem broni się na własnej połowie.

3
5
1
52'

Andrij Jarmolenko padł w polu karnym Bayeru i goście domagali się rzutu karnego. Sędzia pozostał niewzruszony.

3
3
1
1
1
51'

Borussia wysoko atakuje graczy Bayeru, lecz gospodarze nieźle radzą sobie z tym pressingiem.

3
3
1

Bayer. Schodzi: Benjamin Henrichs. Wchodzi: Panagiotis Retsos. W przerwie doszło do zmiany w ekipie gospodarzy.

47'

Leon Bailey uderzył z rzutu wolnego z ponad trzydziestu metrów, lecz Burki nie miał problemów ze złapaniem piłki.

6
5
46'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marcel Schmelzer.

6
6
1
2
46'

Gramy dalej.

5
4
1
45+3'

Borussia zaatakowała nieco odważniej, ale bez choćby niecelnego strzału.

5
5
1
1
45'

Do pierwszej połowy doliczone zostało aż pięć minut.

4
4
3
44'
41'
CZERWONA KARTKA

Zmiana decyzji! Wendell wyrzucony z boiska!

18
9
4
3
7
40'

Trwa wideoweryfikacja po faulu Wendella. Wejście obrońcy było bardzo ostre i możliwe, że zobaczy on czerwoną kartkę.

6
6
1
1
40'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Wendell.

7
4
39'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Nuri Sahin.

10
6
1
2
38'

Powinno być 2:0! Bayer przejął piłkę pod polem karnym rywala i szybko przetransportował ją w szesnastkę. Tam trafiła ona pod nogi Charlesa Aranguiza, którego strzał z kilku metrów zatrzymał Burki.

5
2
1
37'

Leon Bailey zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, lecz uderzył wysoko ponad poprzeczką.

2
1
1
35'

Borussia bezradna w Leverkusen. Kryzys BVB wydaje się nie mieć końca.

2
3
4
1
30'

Gol! Strzelił Kevin Volland. Napastnik Bayeru wyszedł z piłką jeszcze z własnej połowy i przez kilkadziesiąt metrów mknął sam w kierunku bramki Borussii. Burki próbował ratować sytuację wyjściem przed pole karne, lecz Volland łatwo go minął i wpakował piłkę do pustej siatki.

13
10
3
4
14
29'

Po niespełna pół godzinie gry Borussia bez choćby jednej okazji do zdobycia gola.

3
2
2
4
2
26'

Benjamin Henrichs urwał się prawą stroną, nawinął obrońcę i uderzył lewą nogą. Burki zatrzymał jego strzał.

5
3
1
1
1
25'

Coraz wyraźniej zarysowuje się przewaga Bayeru.

4
3
1
2
4
21'

Ależ okazja dla gospodarzy! Kai Havertz głową zamknął dośrodkowanie Leona Baileyego, lecz trafił tylko w poprzeczkę.

2
2
2
2
2
20'

Roman Burki interweniuje przed własnym polem karnym i uprzedza napastnika Bayeru.

5
3
1
2
1
17'

Ostatnie minuty nie przyniosły zagrożenia pod żadną z bramek.

4
3
2
2
2
14'

Kolejna szansa dla Bayeru. Sprzed pola karnego przymierzył Julian Brandt i Burki po raz kolejny ratuje swój zespół.

3
3
1
3
2
12'

Leon Bailey dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, do strzału głową doszedł Sven Bender, ale świetnie jego próbę zatrzymał Roman Burki.

3
3
1
2
2
10'

Kolejny rajd Pulisicia. Tym razem piłkarz Borussii został zatrzymany przed polem karnym przez rywali.

2
2
1
2
2
8'
8'

Zawodnik gości znoszony z murawy na noszach.

2
2
3
4
2
6'

Maximilian Philipp długo leżał na murawie po starciu z rywalem i konieczna będzie zmiana.

3
4
2
4
5
5'

Na spalonym Kevin Volland.

3
4
1
2
3
3'

Christian Pulisić szarżował na bramkę gospodarzy lewą stroną, ale dośrodkował już zza linii końcowej.

3
2
2
2
2
14:56

Za kilka minut rozpocznie się najciekawsze spotkanie 14. kolejki Bundesligi. Bayer podejmuje pogrążoną w kryzysie Borussię Dortmund. Borussię, która po kompletnym niepowodzeniu w meczu z Schalke, do dzisiejszego starcia przystępuje bez zawieszonego za kartki Pierrea-Emericka Aubameyanga.