1
1
2
90'

Samir Handanović bohaterem meczu! Słoweniec interweniuje raz po raz w trudnych sytuacjach. W ostatniej minucie regulaminowego czasu poradził sobie ze strzałem z bliska Driesa Mertensa.

3
2
3
3
3
87'
ZMIANA

Inter. Schodzi: Mauro Icardi. Wchodzi: Eder.

3
3
1
1
1
84'

Piotr Zieliński mógł rozstrzygnąć mecz na szczycie swoim uderzeniem! Samir Handanović i poprzeczka sprawiły, że piłka po próbie reprezentanta Polski nie trafiła do bramki.

11
5
4
2
2
83'
ZMIANA

Inter. Schodzi: Antonio Candreva. Wchodzi: Joao Cancelo.

80'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Adam Ounas.

2
80'

10 minut do końca regulaminowego czasu. Nie jest tak, że Inter modli się o utrzymanie bezbramkowego wyniku. Przed momentem Joao Mario pokusił się o niezłe uderzenie metr obok słupka.

2
3
1
2
1
75'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Marko Rog.

3
3
75'

Lorenzo Insigne miał dużo miejsca przed polem karnym wicelidera i zdecydował się na potężne uderzenie. Pewnie wielu kibiców Napoli widziało już oczami wyobraźni futbolówkę w siatce.

3
72'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

71'
ZMIANA

Inter. Schodzi: Borja Valero. Wchodzi: Joao Mario.

70'

Pierwszy zmiennicy czekają na możliwość pojawienia się na boisku. W ostatnich minutach najgroźniejsze było uderzenie Driesa Mertensa, które zostało zablokowane wślizgiem.

1
66'

Żółtą kartkę za faul na własnej połowie otrzymał Joao Miranda.

Inter Mediolan
1
1
65'

Nieudana wymiana podań z udziałem Driesa Mertensa. Wmieszał się w nią Roberto Gagliardini, który przerwał tego wieczoru naprawdę sporo ataków Napoli.

1
63'

Inter Mediolan może wykorzystać większy zapas energii. W środku tygodnia, w przeciwieństwie do przeciwnika, nie grał meczu w europejskich pucharach.

1
61'

Futbolówka spadła przed polem karnym Napoli. Dopadł do niej Yuto Nagatomo i oddał uderzenie po ziemi. Zbyt anemiczne, żeby zaskoczyło Pepe Reinę.

1
58'

Nie było w tym meczu dotychczas dużo Antonio Candrevy. Daje znać o sobie Włoch, którego akcja zakończyła się strzałem w boczną siatkę z ostrego kąta.

1
1
55'

Marek Hamsik strzelił płasko zza pola karnego. Samir Handanović rzucił się, ale nie musiał interweniować, ponieważ Słowak minimalnie chybił.

1
1
1
53'

Pepe Reina zrobił dwa kroki do przodu i złapał futbolówkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Nie było w pobliżu Mauro Icardiego, żeby wyprzedzić Hiszpana.

1
1
1
51'

Końcówka pierwszej części i początek drugiej to okres spotkania, w którym więcej do powiedzenia na boisku ma Inter Mediolan. Powoli przekonuje w Neapolu, że nieprzypadkowo jest wiceliderem.

1
1
48'

Matias Vecino wyciągnął Pepe Reinę i przerzucił piłkę ponad nim w kierunku bramki. Z interwencją zdążył metr przed linią Raul Albiol i uratował skórę gospodarzy.

1
1
47'

Kalidou Koulibaly zawahał się, ale wykorzystał sekundę, którą miał na naprawienie swojego błędu. W ostatnim momencie wybił piłkę sprzed nosa nadbiegającego Mauro Icardiego.

1
1
2
46'

20:43

SSC Napoli nie sforsowało defensywy Interu w pierwszej połowie.

1
41'

Zerwał się Inter Mediolan do huraganowego ataku w ostatnich minutach przed przerwą. Po zatrzymaniu strzału Mauro Icardiego bramkarz Napoli poradził sobie z uderzeniem Borji Valero.

1
2
2
1
1
40'

Mauro Icardi pokazał się po raz pierwszy w tym pojedynku. Znalazł odrobinę miejsca na oddanie strzału w polu karnym Napoli i sprawdził czujność Pepe Reiny. Hiszpan bez zarzutu.

3
2
1
38'

Kalidou Koulibaly zaprezentował rajd w stylu wysokiej klasy skrzydłowego. Obrońca Napoli zakończył go strzałem z ostrego kąta ponad bramką Interu Mediolan.

1
1
1
37'

Powoli dobiega końca pierwsza połowa hitu i wciąż bezbramkowo w Neapolu.

1
1
1
1
1
35'

Przyspieszyło Napoli. Dośrodkowanie z głębi pola spadło na głowę Lorenzo Insigne, który uciekł defensorowi i główkował z bliska. Włoch trafił prosto w dobrze ustawionego Samira Handanovicia.

1
32'

Walka o piłkę na połowie Interu Mediolan. Ostatnie rozegrania Napoli są mało zaskakujące, a przyjezdni niczym specjalnym nie odpowiadają.

1
1
1
28'

Podania pomocników przed polem karnym Interu. Zatrzymany został na skrzydle Lorenzo Insigne i jedyny efekt długiego rozegrania Napoli to korner.

1
1
2
3
4
25'

Kilkanaście podań wymieniła drużyna z Mediolanu i stara się czymś odpowiedzieć. Dotychczas niewiele podań dociera do starannie pilnowanego Mauro Icardiego. Strzał głową oddał Ivan Perisić, ale nad bramką.

2
2
22'

Narazzurri zawdzięczają swojemu bramkarzowi czyste konto, ale jeżeli nia zareagują na ofensywę Napoli, ich szczęście może się szybko skończyć.

1
2
1
20'

Spektakularne interwencje Samira Handanovicia. Bramkarz Interu Mediolan zatrzymał dwa płaskie uderzenia. Za drugim razem zrobił to, choć był w parterze. Słoweniec zatrzymał kolejne przyspieszenie Napoli.

1
17'

Joao Miranda był blisko Driesa Mertensa i ułatwił Samirowi Handanoviciowi wygarnięcie piłki spod nóg Belga. Tylko korner dla lidera.

1
16'

Lorenzo Insigne próbował trafić z narożnika pola karnego w samo okienko. Nieznacznie pomylił się reprezentant Włoch.

1
10'

Cała ofensywa Interu zakończyła się niecelnym strzałem Roberto Gagliardiniego. Sytuację uspokaja Pepe Reina, który za moment wznowi grę dalekim wykopem.

1
9'

Wyczekiwana przez kibiców w Mediolanie odpowiedź Interu. Borja Valero rozrzucił akcję do Ivana Perisicia, który próbował z pierwszej piłki uruchomić Mauro Icardiego. Azzurri wzięli Argentyńczyka w kleszcze.

1
7'

Rozpędzają się gospodarze. Wykorzystują skrzydła, żeby raz po raz zagrażać Interowi Mediolan. Przed momentem niebezpieczne wstrzelenie przecięło pole karne Samira Handanovicia.

1
5'

Marek Hamsik dostał podanie od Lorenzo Insigne i bez przyjęcia zdecydował się na strzał zza pola karnego. Samir Handanović nie mógł być pewny, że futbolówka ominie jego bramkę.

1
3'

Pierwsza akcja Faouziego Ghoulama, który postanowił wbiec z lewego skrzydła w pole karne Interu Mediolan. Zatrzymali go dopiero stoperzy gości.

19:58

Napoli jest niepokonane na własnym stadionie od przełomu lutego i marca. Atutami Interu są zapas energii i impet po wygraniu derbów z AC Milan. Na nosach piłkarzy z Neapolu lubi zagrać trener Luciano Spalletti.

2
1
1
1
19:58

Pojedynek lidera z wiceliderem będzie największym wydarzeniem kolejki w Serie A. Napoli postara się wypracować następne punkty przewagi w wyścigu po mistrzostwo Włoch. Podejmie przeciwnika, który nie wygrał na Stadio San Paolo meczu ligowego od początku wieku.