Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

2
1
3
87'

Douglas Costa dziś w roli zmiennika, ale tradycyjnie z dużym apetytem na atakowanie. Także Brazylijczykowi zdarzają się jednak niedokładności. Ponadto Roma stosuje zmasowaną obronę po zejściu Radji Nainggolana.

3
1
2
84'

Zanosi się na ataki Juventusu w końcówce spotkania. Ma przewagę zawodnika w polu, więc trudno się dziwić szturmowi.

2
1
2
82'
81'

Roma. Schodzi: Cengiz Under. Wchodzi: Patrik Schick.

78'

Solowa akcja Aleksandara Kolarova nie dała Romie tyle pożytku ile mogła. Od kilku minut nie było żadnej przerwy w grze, nawet faulu, przez co zmiennicy ciągle czekają na możliwość pojawienia się na murawie.

1
2
1
76'

Niebawem kolejne zmiany, a kierownik Juventusu zastanawia się nad temperaturą szampana czekającego w szatni.

2
1
1
2
4
75'

Aleksandar Kolarov autorem jednego z nielicznych groźnych strzałów w drugiej połowie.

1
1
1
73'
70'

Po wykluczeniu Belga turyńczycy mieli jeszcze szansę na zmianę wyniku z rzutu wolnego. Odpowiedzialność za wykonanie rzutu wolnego wziął na siebie Paulo Dybala i niewiele z tego wynikło.

1
1
1
1
2
68'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Radja Nainggolan.

Na boisku zrobi się trochę więcej miejsca. Sędzia powiedział "dość" Belgowi. Ma dość fauli w tym spotkaniu. Radja Nainggolan musi przedwcześnie opuścić boisko.

11
14
8
7
6
67'
65'

Aleksandar Kolarov odrobinę postraszył Wojciecha Szczęsnego uderzeniem zza pola karnego. Reprezentant Polski musiał kontrolować, w którym kierunku szybuje piłka po próbie doświadczonego zawodnika.

3
2
1
2
1
63'

Żółtą kartkę  za faul na Alexie Sandro otrzymał Radja Nainggolan.

3
3
1
1
2
61'

Bianconeri pół godziny od scudetto.

2
1
2
2
3
59'

W kole środkowym Alessandro Florenzi musiał przerwać swoją agresywną próbę odebrania piłki. Sędzia zobaczył przewinienie, a fauli jest w tym spotkaniu najwięcej. 16 wobec jednego celnego strzału.

2
2
2
2
4
57'

Rzymianie na połowie przeciwnika. Potrzeba tam jakiegoś niekonwencjonalnego rozwiązania.

3
2
4
1
3
55'

Z rzutu wolnego po faulu na Cengizie Underze wynikło nic. Mała liczba klarownych sytuacji podbramkowych przypomina niedawne derby Rzymu. Zakończyły się one bezbramkowym remisem i oby nie doszło do powtórki.

1
1
1
2
1
54'

Przedostatnia batalia obu klubów w tym sezonie.

3
1
1
52'

Piłka dla rzymian po nieprzepisowym ataku Andrei Barzagliego na Cengiza Undera. W pierwszej połowie była już jedna kartka po faulu na młodzianie.

3
2
1
1
50'

Sędzia pozwala grać. Co prawda w pierwszej połowie upomniał dwóch zawodników mistrza Włoch kartką, jednak kilkakrotnie również puścił grę po bezpardonowych spięciach.

4
3
1
48'

Sędzia asystent zasygnalizował spalonego! Paulo Dybala nie może cieszyć się z trafienia do bramki, ponieważ za wcześniej wyskoczył za linię obrońców.

2
1
2
2
47'

Idą do przodu rzymianie, którzy muszą zwyciężyć, żeby zabronić Juventusowi świętowania mistrzostwa Włoch na swoim stadionie. Zobaczymy jaki będzie efekt tego przyspieszenia podopiecznych Eusebio Di Francesco.

2
3
1
1
1
46'

1
44'

Aleksandar Kolarov nie spożytkował rzutu wolnego po faulu na Cengizie Underze i niebawem sędzia zarządzi przerwę. Juventus ma wynik premiujący go mistrzostwem Włoch.

4
1
1
1
43'

Żółtą kartkę za przewinienie na Cengizie Underze otrzymał Alex Sandro.

Juventus FC
3
2
4
4
3
39'

Wybronili się podopieczni Eusebio Di Francesco po dośodkowaniu z rzutu rożnego.

2
1
1
2
1
38'

Przerzucenie piłki przez Alessandro Florenziego nie dało stołecznej drużynie jakiejkolwiek korzyści, a wyłącznie sprowokowało przeciwnika do kontrataku. Jego efektem korner.

2
1
1
35'

Alisson mierzył się w tym sezonie ze zdecydowanie trudniejszymi uderzeniami niż te, które serwują mu Bianconeri. Przed momentem po raz drugi w tym meczu celował Paulo Dybala.

1
3
1
32'

Żółtą kartkę za faul na Lorenzo Pellegrinim otrzymał Miralem Pjanić.

4
3
1
5
2
30'

Stephan El Shaarawy zdecydował się na indywidualne, techniczne rozwiązanie. Obrońca Juventusu czuł co się święci i nie pozwolił poczarować "Faraonowi". Już dwa kwadranse za kibicami, a gola jak nie było, tak nie ma.

6
1
2
4
28'

Tak, Wojciech Szczęsny jest na boisku i przypomniał o swojej obecności. Dobra interwencja na przedpolu reprezentanta Polski.

26
8
6
2
4
25'

Aleksandar Kolarov nie traci impetu po swoich niepowodzeniach. Juventus radzi sobie z coraz to nowymi dośrodkowaniami Serba.

1
3
1
1
1
23'

Aleksandar Kolarov wyprowadził w pole przeciwnika i zakończył swój rajd dośrodkowaniem. Ani Edin Dzeko, ani żaden inny podopieczny Eusebio Di Francesco nie był w stanie oddać uderzenia.

2
4
3
1
2
20'

Bianconeri pracują nad rozmontowaniem defensywy rzymian. Faktycznie, drużyny odpowiadają sobie akcję na akcję, jednak większość z nich kończy się przed polem karnym przeciwnika. Publiczność chce więcej ognia pod bramkami.

2
4
3
2
2
17'

Gonzalo Higuain spojrzał groźnie najpierw na sędziego, a następnie na Aleksandara Kolarova. Argentyńczyk reklamował przewinienie Serba. Sędzia nie użył jednak gwizdka i nakazał Higuainowi podnieść się z boiska.

4
1
1
1
15'

Paulo Dybala musi się bardziej postarać w następnej akcji, jeżeli chce tego wieczoru zaskoczyć Alissona, który pilnuje bramki gospodarzy.

2
2
1
4
3
13'

Andrea Barzagli nie daje spokoju Lorenzo Pellegriniemu. Edin Dzeko ma z kolei innego opiekuna. Kluczowi zawodnicy obu klubów nie mogą wyrwać się spod opieki przeciwnika.

3
1
2
1
10'

Akcja za akcję. Nie zarysowała się dotychczas przewaga ani mistrza, ani wicemistrza Włoch.

2
2
2
2
2
8'

Lorenzo Pellegrini ruszył po raz drugi tego wieczoru w kierunku bramki Juventusu. Próbował uruchomić podaniem Edina Dzeko, jednak ani Włoch, ani Bośniak nie zagrozili Wojciechowi Szczęsnemu.

7
3
1
1
2
7'

Sędzia postanowił słownie upomnieć Juana Jesusa po przewinieniu na Gonzalo Higuainie. W kolejnej podobnej sytuacji będzie już kartka dla Brazylijczyka.

4
1
1
1
1
4'

Lorenzo Pellegrini stoczył pojedynek z Andreą Barzaglim. Obrońca Juventusu sprowadził przeciwnika do parteru zgodnie z przepisami. Ostatecznie tylko korner dla rzymian.

1
1
1
4
1
2'

Nieudane podanie do Gonzalo Higuaina. Mała niefrasobliwość turyńczyków jest szansą dla Giallorossich na opanowanie sytuacji na własnej połowie.

20:08

Po raz drugi w sezonie na tle byłego klubu zaprezentuje się Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski był pierwszoplanowym zawodnikiem w poprzednim meczu z rzymianami. Zachował czyste konto i popisał się klasowymi interwencjami po strzałach Stephana El Shaarawy'ego oraz Patrika Schicka.

8
6
3
3
20:08

Giallorossi nie chcą pozwolić Juventusowi na świętowanie mistrzostwa Włoch na Stadio Olimpico. 364 dni temu w analogicznej sytuacji nie wpuścili Starej Damy na tron i zwyciężyli z nią 3:1. Roma ma również swoje cele do zrealizowania. Chce awansować do Ligi Mistrzów i zakończyć sezon na podium.

3
4
1
1
6
20:08

Juventus może już w niedzielę zagwarantować sobie mistrzostwo Włoch i do pojedynku w ostatniej kolejce podejść totalnie zrelaksowany. Potrzebuje do tego punktu w spotkaniu z Romą.