Tomasz Loska dalekim wybiciem oddala zagrożenie od bramki.

2
6
4
90+4'

Jeszcze jeden mocny strzał z dystansu Tibora Halilovicia, z którym nie ma problemów Loska.

17
4
1
1
3
90+3'

Cieszą nas takie obrazki, jakie oglądamy w Zabrzu. Na trybunach trwa prawdziwe fetowanie pierwszego od 24 lat awansu do europejskich pucharów!

35
10
1
1
4
90+1'

Pogramy o trzy minuty więcej, a sędzia oddelegował na trybuny Marcina Brosza.

8
1
4
10
12
89'

6
89'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Wojtkowski.

12
5
2
1
5
89'

Małe spięcie Pawła Brożka z ławką rezerwowych. Sędzia pokaże kilka kartek.

15
7
3
1
2
87'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Igor Angulo. Asystował mu Szymon Żurkowski. Wzorowa kontra gospodarzy! Pięknie wyłożona piłka do najlepszego strzelca Górnika i przystemplowanie awansu do europejskich pucharów!

78
41
14
11
17
86'

Okazało się, że Hiszpan był jednan na spalonym. Tymczasem w Poznaniu oglądamy powrót do przeszłości. Na boisku przy Bułgarskiej pojawiła się policja.

9
2
1
3
5
85'

Nieprawdopdoobne! Carlitos marnuje sytuację sam na sam!

24
7
4
10
9
85'

Ostatkami sił naciera Wisła. Carlitos wywalczył rzut rożny.

3
1
2
1
8
84'

Piłka po dośrodkowaniu Kurzawy przeszła nawet linię obrony Wisły, ale Cuesta stał na posterunku.

4
4
2
7
83'
2
82'

Żółtą kartkę otrzymał Pol Llonch.

7
2
1
2
1
81'

Ależ przepiękne uderzenie Carlitosa! To mogło być wyrównanie na wagę utraty europejskich pucharów w Zabrzu!

8
1
4
80'

Kolejne przewinienie na korzyść Białej Gwiazdy. Tym razem Hajda fauluje Haliliovicia.

2
3
5
79'

Wojtkowski wywalczył rzut wolny, ale Dani Suarez faulował bardzo daleko od własnego pola karnego.

4
1
2
1
2
77'
ZMIANA
76'

Piłka w siatce, ale gola nie ma! Na spalonym trzech piłkarzy Górnika, a wydaje się, że jako ostatni piłkę dotykał Szymon Matuszek.

4
2
4
3
12
76'

Przy linii czeka już Paweł Brożek. A Rafał Kurzawa ponownie wykonuje rzut wolny.

11
4
1
75'
ZMIANA
75'

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Żurkowski.

4
1
2
4
12
74'

Niezłe dośrodkowanie Kurzawy, ale z długiej akcji Górnika nic ostatecznie nie wyszło.

9
1
1
3
74'
ZMIANA
73'

Żurkowski sprytnie zastawił się przed polem karnym. Albańczyk Basha pracuje na czerwony kartonik.

8
2
70'

Dużo chaosu i niedokładności w ostatnich minutach.

1
1
4
3
1
70'

Smuga ostro potraktowany przy linii autowej.

2
3
4
67'

Dla odmiany, fani Górnika i Wisły usłyszeli dobre wiadomości z Białegostoku. Jagiellonia wygrywa z Wisłą Płock 2:1, co oznacza, że obie ekipy grające dziś w Zabrzu zachowują szanse na występ w europejskich pucharach.

10
1
1
1
66'

Wisła jest coraz groźniejsza. Tibor Halilović nie zastanawiał się długo i przymierzył w pełnym biegu z dystansu, lecz piłka minimalnie minęła słupek.

4
1
6
65'
ZMIANA

Górnik Zabrze. Schodzi: Daniel Liszka. Wchodzi: Damian Kądzior. Nowy pomocnik Lecha Poznań otrzymał dziś 25 minut na pożegnanie z kibicami.

65'

Stałe fragmenty gry nie są dziś atutem Wisły... kolejne złe dośrodkowanie Carlitosa.

5
2
3
64'

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Bochniewicz.

1
2
5
63'

Carlitos ośmieszył Pawła Bochniewicza. Rzut wolny z bardzo bliskiej odległości.

1
3
62'

Górnicy zaskoczeni ciekawym wykonaniem rzutu rożnego przez Wisłę, ale strzał Imaza ląduje na trybunach.

3
1
2
1
2
62'

Marcin Wasilewski leży na murawie. Ivan Gonzalez już przygotowany do wejścia, co oznacza, że popularny Wasyl nie dogra tego meczu do końca.

4
1
6
61'

Carlitos świetnie przyjął długą piłkę od Pola Lloncha i zdołał uderzyć z ostrego kąta.

5
1
1
1
1
60'

Górnicy znów w natarciu. Szymon Żurkowski zablokowany.

9
3
1
2
6
57'

Kurzawa zbyt krótko - piłka zatrzymuje się na pierwszym wolnym graczu Wisły.

2
1
1
5
3
57'

Dośrodkowanie Angulo wybitne poza linię końcową. Korner dla Górnika.

11
2
1
1
1
57'

Za takie akcje należy nagradzać zawodników brawami. Szymon Żurkowski przedarł się w pole bramkowe niczym czołg, lecz uderzył tylko w boczną siatkę.

5
5
1
2
1
56'

Carlitos przeciągnął dośrodkowanie i Tomasz Loska nawet nie musiał wyskakiwać do tej piłki.

5
2
1
2
55'

Jesus Imaz ściągnięty do parteru w okolicach linii środkowej. Wisła nie wykorzystuje jednak przewagi w tej akcji.

3
1
1
54'

Marcin Wasilewski kontrolował tor lotu piłki i poczekał, by wyszł ona poza boisko.

1
52'

Nieprawdopodobne sceny w Białymstoku. Gol dla Wisły anulowany - Górnik znów w Lidze Europy.

10
8
1
3
51'

Carlitos bezpośrednio z rzutu rożnego w pole karne, ale tam już czekali zabrzańscy stoperzy.

4
1
1
1
50'

Tomasz Loska ratuje Górnika! Imaz mógł wyrównać, strzelając po ziemi w pełnym biegu.

6
2
50'

Julian Cuesta miał problemy z dośrodkowaniem Igora Angulo.

1
49'

Basha łatwo traci piłkę w środku pola.

1
48'

Bardzo ważna zmiana wyniku w Białymstoku! Wisła Płock znów prowadzi z Jagiellonią i to ona w tym momencie wskakuje na 4. miejsce w tabeli.

1
4
47'

Nie wiemy co miał na myśli w tej akcji Daniel Liszka... Długie podanie prosto w ręce Juliana Cuesty.

1
5
46'

Dobry start Górnika. Kurzawa znalazł na skrzydle Angulo, a ten nieźle zgrywał piłkę w stronę nabiegającego Liszki. Młody pomocnik minął się z piłką.

3
2
czas Druga połowa
17:06

Za chwilę zaczniemy drugą część gry. Przypomnijmy, że wszystkie mecze muszą rozpocząć się w tej samej sekundzie.

1
45+1'

Liszka dośrodkowywał w pole karne, piłkę przecinał Cywka i zrobił to na tyle nieszczęśliwie, że zmusił do interwencji Cuestę. Korner dla gospodarzy.

8
1
2
1
5
45'

Mateusz Wieteska złapany w pułapkę ofsajdową.

4
1
1
2
6
45'

Rafał Kurzawa znów wykonuje dośrodkowanie z lewego sektora. Matuszek był przewracany przez Bashę.

1
2
3
4
43'

Pol Llonch właśnie udowodnił, że nie należy przesadzać z dryblingiem. O jeden zwód za daleko, a piłka znów pod nogami gospodarzy.

7
3
1
7
43'

Cuesta nie miał większych kłopotów z zawieszoną piłką na 12. metrze.

4
3
43'

Daniel Smuga wzięty w kleszcze. Sędzia wskazuje na rzut wolny.

3
2
1
3
40'

Ależ akcja Carlitosa! Hiszpan obrócił się z Danim Suarezem na plecach, lecz nie przelobował celnie Tomasza Loski. Tibor Halilović ma do niego spore pretensje - napastnik czekał na podanie.

7
3
1
2
39'

Prostopadłe podanie po ziemi od Mitrovicia nie dotarło do Halilovicia.

7
2
1
3
4
38'

Wiślacy przesunęli ciężar gry na połowę Górnika. Dwie niezłe akcje Pola Lloncha i Tomasza Cywki wyjaśnione przez obrońców.

7
2
4
37'

Wasilewski zablokowany w polu karnym Tomasza Loski.

12
3
1
2
5
36'

Gospodarze nie ustają w swoich atakach. Kolejny daleki wrzut z autu Kurzawy, który liczy na drugą asystę w tym meczu.

11
1
1
1
4
35'

Zła wiadomość dla Wisły i Górnika płynie z Białegostoku. Dość niespodziewanie drużyna Wisły Płock objęła prowadzenie w starciu z Jagiellonią.

2
2
1
13
34'

Żółtą kartkę otrzymał Vullnet Basha.

12
2
1
1
3
34'

Vullnet Basha nie wytrzymuje. Brutalnie potraktował jednego z graczy Górnika.

2
2
10
32'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Szymon Matuszek. Asystował mu Rafał Kurzawa. Idealne wrzucenie piłki na głowę kapitana Górnika, który rzucił się efektownym wślizgiem i na tą chwilę zapewnia gospodarzom awans do europejskich pucharów.

55
26
1
11
25
31'

Będzie groźnie pod polem karnym Wisły. Rafał Kurzawa podchodzi do rzutu wolnego w odległości ok. 30 metrów.

10
6
2
1
30'

Zoran Arsenić zdołał złożyć się do strzału, ale nie można powiedzieć, by Loska szczególnie natrudził się przy obronie tego uderzenia.

5
2
1
29'

Groźna akcja duetu Mitrović - Carlitos kończy się kornerem dla Białej Gwiazdy.

6
5
26'

Wiślacy próbują gry na maej przestrzeni i trzeba przyznać, że wychodzi im to całkiem przyzwoicie. Górnicy od dłuższego momentu nie powąchali piłki.

7
3
1
5
25'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Wieteska.

Górnik Zabrze
7
1
4
7
24'

Wyjście Cuesty na 20. metr ratuje Wisłę!

6
2
2
6
7
24'

Pol Llonch ambitnie walczył z obrońcami gospodarzy, ale nie mógł nic zdziałać w pojedynkę. Drybling zakończony stratą w polu karnym.

4
1
2
1
1
22'

Bardzo zły strzał z dystansu Górników. Na razie mecz na Arenie Zabrze kompletnie rozczarowuje.

1
4
5
21'

Wiślacy przekombinowali wykonanie rzutu rożnego. Krótkie rozegranie z Mitroviciem i niskie dośrodkowanie zupełnie do nikogo.

6
5
1
1
20'

Mitrović szukał Jesusa Imaza, ale jego dośrodkowanie nadziewa się na defensywę miejscowych.

4
2
3
18'

Julian Cuesta spokojnie wyjaśnia zagrożenie pod własną bramką.

6
1
1
8
17'

Igor Angulo na spalonym.

4
1
4
7
17'

Katastrofalny błąd Loski i defensywy Górnika! Jesus Imaz wykorzystał gapiostwo gospodarzy, minął bramkarza, ale w porę sytuację uratował Paweł Bochniewicz.

9
6
5
5
5
16'

Zabrzanie cierpliwie wymieniają podania w środkowej strefie.

8
6
2
3
15'

Piłka trafia prosto w koszyczek Juliana Cuesty. Żaden z kolegów nie zrobi ruchu do futbolówki.

2
1
3
6
14'

Starcie dwóch łysych graczy - Vullnet Basha sprowadził na ziemię Rafała Kurzawę. Skrzydłowy reprezentacji Polski wykonuje rzut wolny.

6
3
1
12'

Jesus Imaz miał sporo miejsca w polu karnym, ale zdecydował się na wycofanie piłki. Wieteska błyskawicznie odzyskał futbolówkę.

7
3
1
1
12'

W innych meczach padły dwie bramki. Legia prowadzi z Lechem w Poznaniu, a Zagłębie Lubin ukłuło Koronę Kielce.

2
11'

Ze słynnej Torcidy lecą serpentyny, a goście słabo wykonali stały fragment gry. Górnik przy piłce.

9
5
1
1
2
11'

Wiślacy przed dobrą szansą na gola. Korner z prawej strony.

5
2
1
8
9'

Groźny strzał Tibora Halilovicia! Tomasz Loska instynktownie paruje piłkę.

7
4
1
1
1
8'

Zawodnicy Górnika nałożyli na Wiślaków mocny pressing.

9
2
1
2
1
7'

Igor Angulo blisko zaskoczenia swojego rodaka Juliana Cuesty. Bramkarz Wisły skoncentrowany broni jego strzał nogą.

5
1
1
1
6
6'

Angulo starł się z Marcinem Wasilewskim, lecz o faulu nie może być mowy.

5
2
1
5'

Wisła nerwowo wycofuje piłkę w okolice własnego pola karnego.

10
3
2
1
5'

Niebezpiecznie pod bramką Cuesty. Angulo znokautowany przez wybicie piłki Tomasza Cywki. Ta szybuje poza linię końcową, a wicelider tabeli strzelców leży na murawie.

1
1
4
4'

Rafał Kurzawa przerywa drybling Carlitosa.

6
3
1
3'

Próba długiej piłki w stronę Angulo nieudana.

1
3
2'

Ostre dośrodkowanie Tomasza Cywki wybite przez Daniego Suareza na aut. Poprawka kapitana Białej Gwiazdy kończy się stratą przy linii.

7
1
1'

Górnik rozpoczęli od mocnego ataku prawą stroną, ale Wiślacy zdołali już przechwycić piłkę.

2
1
1
czas Start meczu
17:06

Mamy godzinę 18:06, ale wygląda na to, że niedługo zaczniemy wszystkie cztery spotkania.