2
1
2
89'

Kapitalna interwencja Leno! Bramkarz Arsenalu obronił strzał z półwoleja Hoejbjerga. Piłka leciała niemalże w okienko!

3
2
2
87'

Pierre-Emerick Aubameyang dostał piłkę w polu karnym Southampton, jednak został zablokowany przez Bednarka. Arsenal coraz bliżej trzeciego gola.

1
1
2
1
86'

Blisko gola na 3:0! Angus Gunn nogami obronił jednak przypadkowy strzał swojego własnego defensora - Vestergaarda, który przeciął dośrodkowanie z lewego skrzydła.

1
1
2
1
83'

Jan Bednarek przeciął dośrodkowanie Oezila. Rzut rożny dla Arsenalu.

1
3
2
80'

W ostatnich minutach niewiele dzieje się na Emirates Stadium. Gospodarze chcą wygrać mecz jak najmniejszym kosztem sił.

2
1
77'

James Ward-Prowse miał trochę miejsca w polu karnym, jednak został zablokowany.

1
1
2
74'
ZMIANA

Arsenal. Schodzi: Alex Iwobi. Wchodzi: Pierre-Emerick Aubameyang. Początkowo miał zejść Lacazzette, ale drobnego urazu nabawił się Iwobi.

72'

Charlie Austin główkował w światło bramki, ale Bernd Leno nie miał problemu z interwencją.

1
1
2
1
1
72'

Pierre-Emile Hoejbjerg uderzył z woleja zza pola karnego, a piłka po głowie Vestergaarda minęła nieznacznie słupek. Jeszcze rzut rożny dla "Świętych".

1
1
3
1
1
69'

Niewiele dzieje się na boisku po zmianie stron. Do tej pory doczekaliśmy się tylko jednej sytuacji - niecelnego strzału Warda-Prowse'a.

1
1
65'
ZMIANA

Southampton. Schodzi: Michael Obafemi. Wchodzi: Mohamed Elyounoussi.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Michael Obafemi #61
1
65'

Z powodu urazu mięśniowego będzie musiał zejść Obafemi, który na placu gry pojawił się tuż po przerwie.

1
1
64'

Jan Bednarek świetnie zablokował dogranie Mchitarjana.

1
2
1
63'
ZMIANA

Arsenal. Schodzi: Aaron Ramsey. Wchodzi: Mesut Oezil.

60'

Jeden z obrońców Southampton w ostatniej chwili wybił piłkę sprzed nóg nacierającego Mchitarjana.

2
2
1
52'

Pierwsza okazja dla Southampton. Po fatalnym zagraniu Xhaki zza pola karnego tuż obok słupka uderzył James Ward-Prowse.

1
48'

Granit Xhaka ma problemy z prawą kostką po wejściu Obafemiego. Szwajcar powróci jednak do gry.

1
1
46'
ZMIANA

Southampton. Schodzi: Stuart Armstrong. Wchodzi: Michael Obafemi.

1
46'
ZMIANA
46'

Początek drugiej połowy.

1
1
45+2'

Interwencji lekarzy potrzebuje jeden z bohaterów meczu - Henrich Mchitarjan, który ma wyraźnie problemy z prawą stopą.

2
1
45'

Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy.

1
1
44'

Arsenal szuka trzeciego gola przed przerwą. Po centrze Iwobiego Jannik Vestergaard tak interweniował, że mógł zaliczyć asystę przy golu Mchitarjana. Gracz Arsenalu nie zdołał jednak przejąć piłki.

1
42'

Alexandre Lacazette po raz kolejny! Francuz uderzył po ziemi z 15. metrów, jednak dobrze interweniował Angus Gunn.

1
1
2
40'

To powinno być 3:0!!! Alexandre Lacazette miał piłkę na piątym metrze i strzelił nad poprzeczką! Przy tej sytuacji zdecydowanie lepiej powinien zachować się Jan Bednarek, który za lekko wybił piłkę.

2
2
1
3
39'

Po rzucie rożnym z główki w światło bramki uderzył Alexandre Lacazette. Pierwszą udaną interwencją może pochwalić się Angus Gunn.

1
1
2
37'

Jan Bednarek nie zdołał przejąć piłki w środku boiska i Alex Iwobi ruszył z atakiem. Na szczęście błąd Polaka naprawił jeden z jego kolegów.

2
1
1
34'

Arsenal miał rzut wolny w okolicy linii bocznej pola karnego. Dobrze zachował się jednak jeden z obrońców Southampton, który wybił piłkę głową. Po chwili kolejne dośrodkowanie w "szesnastkę" i kolejna udana interwencja gości.

1
31'

W statystyce podań 209 do 95 dla Arsenalu.

4
1
1
30'

Granit Xhaka wypuścił w uliczkę Lacazette'a, którego dośrodkowanie pozostawiło wiele do życzenia. Zacznie bramkarz "Świętych".

1
26'

Jan Bednarek uratował Southampton! Polak świetnie zablokował strzał Lacazette'a we własnym polu karnym.

6
6
5
2
2
22'

Yan Valery minął dwóch piłkarzy Arsnealu, wpadł w pole karne, lecz wywalczył tylko rzut rożny. Prawy pomocnik Southampton jest wyraźnie zawiedziony wykończeniem tej sytuacji.

1
2
2
1
2
19'

Po strzale jednego z graczy Arsenalu piłka ewidentnie odbiła się od ręki Oriola Romeu, który stał w polu karnym. Sędzia jednak nie wskazał na "wapno", gramy dalej!

1
1
2
1
1
17'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Henrich Mchitarjan. Asystował mu Alex Iwobi.

Angus Gunn ratował się przed rzutem rożnym po fatalnym podaniu Stephensa, jednak wybił piłkę wprost pod nogi Iwobiego. Nigeryjczyk wpadł w pole karne, dograł do niepilnowanego Mchitarjana, który trafił po uderzeniu z pierwszej piłki. Już 2:0!

12
10
7
9
6
14'

Druga bardzo dobra interwencja Bernd Leno! Matt Targett miał sporo miejsca na lewej stronie pola karnego, a jego strzał w kierunku dłuższego słupka zdołał sparować do boku bramkarz Arsenalu.

1
1
1
1
1
14'

Dobra okazja dla "Świętych". Strzał głową Armstronga został jednak zablokowany przez Kolasinaca.

2
2
3
2
1
13'

Jan Bednarek skutecznie przyblokował Sokratisa przy rzucie rożnym dla Arsenalu. Rozpoczną goście.

3
2
1
1
1
10'

Granit Xhaka strzelił z dystansu wyraźnie obok bramki.

1
2
2
1
2
7'

Przy bramce obrońcy Southampton sygnalizowali spalonego Lacazette'a, ale sędzia podjął słuszną decyzję. To Jan Bednarek był najbliżej golkipera.

1
2
2
5
2
6'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Alexandre Lacazette. Asystował mu Henrich Mchitarjan.

Michtarjan strzelił w kierunku bramki z półwoleja, a po drodze tor lotu piłki piętką zmienił Lacazette. Golkiper nawet się nie ruszył.

19
10
10
11
9
6'

Świetna okazja dla Southampton! Nathan Redmond minął rywala w polu karnym, ale strzelił wprost w bramkarza.

4
4
1
1
2
5'

Gra toczy się głównie na połowie Arsenalu. Goście stosują wysoki pressing, jednak nie przynosi on na razie żadnych efektów.

1
14:12

Spotkanie poprowadzi Graham Scott.

1
14:12

Trener Unai Emery przeprowadził kilka zmian przed meczem z Southamptonem. Tylko na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Laurent Koscielny, Mesut Oezil czy Pierre-Emerick Aubameyang.

2
1
1
1
1
14:12

Arsenal FC w lidze ma serię 6. zwycięstw z rzędu na własnym boisku. Ostatnią porażkę w Premier League na Emirates Stadium w Londynie gospodarze ponieśli w sierpniu z Manchesterem City.

1
14:12

Southampton FC przed meczem z Arsenalem znajduje się w strefie spadkowej i ma punkt straty do Cardiff, który swoje spotkanie w ramach 27. kolejki Premier League rozegrał już w piątek.