Serie A: 19. kolejka
29 gru 2018 12:30
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Riccardo Saponara za zdjęcie koszulki po strzale do bramki.

Sampdoria Genua
14
15
11
6
10
90+2'

Piłka w bramce gospodarzy, a jednak nie ma gola. Całe zagrożenie sprokurował Mattia Perin, a na koniec tylko odprowadził piłkę wzrokiem w okienko po perfekcyjnym strzale Riccardo Saponary. System VAR uratował dublera Wojciecha Szczęsnego. Sędzia anulował trafienie z powodu spalonego.

14
12
7
16
18
90'

Doliczone sześć minut do regulaminowego czasu.

6
2
1
1
1
88'

Emre Can przestrzelił zza pola karnego. Miał szansę na zrehabilitowanie się za sprokurowanie rzutu karnego, jednak po ułożeniu sobie piłki na lewej stopie, spudłował.

1
2
1
3
84'

Fabio Quagliarella uderzył zza pola karnego prosto w Mattię Perina. Włoch dziś skapitulował, ale wyłącznie po uderzeniu z jedenastki.

3
3
2
4
3
82'

Sampdoria. Schodzi: Albin Ekdal. Wchodzi: Jakub Jankto.

2
1
2
1
82'
82'

Federico Bernardeschi przestrzelił zza pola karnego. Emil Audero tylko odprowadził piłkę poza boisko.

1
1
1
1
78'

Cristiano Ronaldo kluczowym zawodnikiem meczu.

10
9
2
3
2
76'

Argentyńczyk miał sporo czasu, mimo to nie trafił w bramkę Sampdorii. Paulo Dybala był szeroko ustawiony po dośodkowaniu z lewego skrzydła, ale nie zakończył dobrze ataku Juventusu.

3
3
1
2
71'

Żółtą kartkę otrzymał Daniele Rugani za faul na własnej połowie.

3
1
1
1
70'

Juventus utrzymuje się w posiadaniu piłki. Po ostatnim golu Sampdoria odpowiedziała jednym atakiem, który podsumował niecelnym strzałem Fabio Quagliarella.

2
1
2
65'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk już jest liderem klasyfikacji strzelców ligi włoskiej! Pewne uderzenie Cristiano Ronaldo z rzutu karnego w środek bramki Emila Audero. Mistrz Włoch ponownie na prowadzeniu.

45
21
10
15
29
62'

Rzut karny dla Juventusu za zagranie ręką Alexa Ferrariego. Ponownie jedenastka podyktowana po rzucie rożnym.

11
6
2
6
11
59'

Kolejna niewykorzystana szansa Juventusu. Tym razem coraz lepiej prezentujący się Emil Audero powstrzymał futbolówkę po strzale Cristiano Ronaldo.

8
3
1
1
3
59'

Juventus nie ma łatwego zadania.

2
4
2
3
58'

Mario Mandzukić próbował wepchnąć piłkę do bramki po zgraniu Blaise'a Matuidiego. Chorwat spóźnił się o ułamek sekundy i skończyło się na rzucie rożnym dla Bianconerich.

4
1
1
56'

Płaskie dośrodkowanie do Paulo Dybali. Argentyńczykowi nie udało się dobrze ułożyć sobie piłki na stopie i nie oddał strzału. Denerwuje się wymagająca publiczność w Turynie.

3
4
1
1
52'

Blaise Matuidi huknął tuż zza pola karnego. Emil Audero nie pozwolił pomocnikowi Juventusu na zdobycie bramki. Druga interwencja golkipera przyjezdnych, która zasługuje na najwyższe słowa uznania.

3
1
1
2
51'

Po podaniu Karola Linettego nie udało się kontynuować ataku Nicoli Murru. Z powodu nieobecności lewego defensora na swojej pozycji Gianluca Caprari zdecydował się na ratowanie sytuacji faulem na Paulo Dybali.

2
1
1
48'

Gianluca Caprari sprytnie wyprowadził w pole obrońców Juventusu i oddał płaskie uderzenie z półdystansu. Poradził sobie Mattia Perin, w którego poturlała się piłka.

2
1
1
1
46'

Piłka ponownie w grze.

1
1
2
1
11:51

Zbliża się druga połowa. Na razie remis.

1
1
1
1
Czy Juventus odzyska prowadzenie po przerwie?
6
4
1
4
5
45+2'

Po wrzutce z rzutu wolnego najbliżej piłki w polu karnym Sampdorii znalazł się Giorgio Chiellini i główkował nieznacznie obok bramki. Emil Audero rzucił się, ale nie musiał interweniować.

2
1
1
45'

Doliczone trzy minuty.

1
1
42'

Druga próba Paulo Dybali w tym spotkaniu. Tym razem celna, ale zbyt mało zaskakująca, żeby pokonać Emila Audero. Elegancka interwencja i Juventus nie odzyskał prowadzenia.

3
1
1
3
5
41'

Lider Sampdorii na razie decyduje o wyniku.

2
1
1
2
39'

Sampdoria Genua jest coraz groźniejsza dla Juventusu. Tymczasem gospodarzom odechciało się atakować, a kibice koncentrują się na krytykowaniu sędziego, który przyznał gościom jedenastkę.

2
4
3
2
3
37'

Żółtą kartkę otrzymał Alex Ferrari za zbyt agresywne zachowanie w polu karnym przeciwnika.

Alex Ferrari #25
5
2
2
3
3
36'

Żółtą kartkę otrzymał Blaise Matuidi za faul na Karolu Linettym na własnej połowie.

6
7
5
5
5
33'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella.

Mocne uderzenie z rzutu karnego do bramki po zmyleniu Mattii Perina. Fabio Quagliarella ma już 17 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. To o jeden mniej niż Cristiano Ronaldo. Sampdoria Genua remisuje w Turynie.

31
18
16
16
18
32'

Będzie rzut karny dla Sampdorii Genua.

14
7
6
8
7
31'

Sędzia sprawdza, czy przyjezdnym należy się rzut karny za zagranie ręką Emre Cana po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

7
6
3
2
2
29'

Blaise Matuidi pozostanie na boisku. Tymczasem piłka już w grze. Gastonowi Ramirezowi nie udało się uruchomić dośrodkowaniem Fabio Quagliarelli, ale przynajmniej wywalczył korner dla Blucerchiatich.

3
2
2
2
2
26'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Blaise'a Matuidiego.

3
1
2
4
2
25'

Tak cieszył się najlepszy piłkarz klasyfikacji kanadyjskiej z kolejnego gola.

6
2
1
4
4
24'

Giorgio Chiellini na połowie genueńczyków. Nieporadnie zachowywał się defensor Juventusu, ale ostatecznie uruchomił dobrym podaniem Paulo Dybalę. Argentyńczyk minimalnie przestrzelił zza pola karnego.

4
1
2
20'

Alex Ferrari pogubił się na własnej połowie. Ma szczęście, że nie zabrał się z piłką Mario Mandzukić. Młody defensor zastępuje w jedenastce przyjezdnych Lorenzo Tonelliego oraz Joachima Andersena.

1
1
1
18'

Dennis Praet postraszył Mattię Perina uderzeniem zza pola karnego. Dubler Wojciecha Szczęsnego wyłącznie odprowadził piłkę poza boisko, ponieważ nie poturlała się ona w światło bramki.

1
3
15'

Emil Audero interweniował pewnie po dośrodkowaniu. Bramkarz Sampdorii Genua wrócił do równowagi po miernym zachowaniu przed golem Cristiano Ronaldo.

1
1
1
1
14'

Cristiano Ronaldo zatańczył na lewym skrzydle i dośrodkował do ustawionego przed polem karnym Miralema Pjanicia. Bośniakowi nie udało się czysto trafić w piłkę i oddać niebezpiecznego strzału. Poprawiał Alex Sandro prosto w Emila Audero.

3
1
1
1
10'

Ostrzeżenie dla Dennisa Praeta od sędziego za ostre potraktowanie rozpędzonego Alexa Sandro. Nie ma kartki dla Belga za staranowanie Brazylijczyka.

2
3
1
7'

W posiadaniu piłki Bianconeri. Drużyna Massimiliano Allegriego pogubiła się i uruchomiła będącego na spalonym Mario Mandzukicia.

1
1
5'

Przed meczem Cristiano Ronaldo uśmiechał się. Kilka minut po rozpoczęciu spotkania jest jeszcze bardziej zadowolony.

10
6
1
6
5
2'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Paulo Dybala.

Już druga akcja Cristiano Ronaldo kończy się golem. Portugalczyk opanował piłkę po crossowym podaniu, ułożył ją sobie na prawej stopie i pokonał niepewnego Emila Audero. Powinien zdecydowanie lepiej interweniować bramkarz Sampdorii. 13. trafienie gwiazdora Juventusu w lidze włoskiej.

51
26
11
11
25
11:51

Nie wystąpi Wojciech Szczęsny, który był awizowany, ponieważ doznał urazu na rozgrzewce. Za niego Mattia Perin.