Liga Europy: 1/16 finału, pierwsze mecze

1:2
Zakończony

Chelsea FC

90+2'

Szybki kontratak gospodarzy. Markus Rosenberg nie zdołał jednak zakończyć go strzałem.

2
2
1
1
90+1'

Olivier Giroud wychodzi przed Dahlina, ale z bardzo ostrego kąta strzela prosto w niego.

1
1
90'

Malmoe rusza z kontratakiem, który w porę przerywają obrońcy Chelsea. W międzyczasie sędzia dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

88'

Chelsea stara się utrzymywać piłkę. Piłkarze z Londynu wyraźnie nie chcą ryzykować straty gola.

1
2
86'

Atakuje Malmoe FF. Markus Rosenberg zagrywa w pole karne, ale obrona Chelsea wyjaśnia sytuację.

2
3
1
1
1
84'

Chelsea. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Callum Hudson-Odoi.

Maurizio Sarri wykorzystuje ostatnią zmianę. Chelsea walczy o zachowanie prowadzenia i zwycięstwo.

82'

Malmoe. Schodzi: Anders Christiansen. Wchodzi: Romain Gall.

Bohater akcji sprzed kilkudziesięciu sekund pożegnany gromkimi brawami.

1
80'

Kibice i piłkarze Malmoe FF odzyskali wiarę. Wszystko dzięki kapitalnej kontrze i prostopadłym zagraniu Markusa Rosenberga do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Christiansena, który zachował zimną krew.

2
3
1
2
1
79'

Gol! Strzelił Anders Christiansen. Asystował mu Markus Rosenberg.

A jednak nie wszystko stracone, Malmoe FF zdobywa kontaktową bramkę po doskonałej kontrze!

Malmoe FF
18
9
11
4
7
77'

Markus Rosenberg zagrywa świetną piłkę do wchodzącego w pole karne kolegi. Na szczęście dla Chelsea przecina ją wyciągnięta noga Edena Hazarda.

2
3
2
2
2
75'

Przed nami ostatni kwadrans. Piłkarze gospodarzy wyglądają na pogodzonych z losem. Z kolei goście nie forsują już tempa.

1
2
1
1
1
74'

Chelsea. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: N'Golo Kante.

2
2
1
1
1
72'

Kibice w Szwecji będą mogli zobaczyć w akcji Hazarda przez nieco ponad kwadrans.

Czy Eden Hazard zdobędzie bramkę?
2
2
2
2
2
71'

Chelsea. Schodzi: Willian. Wchodzi: Eden Hazard.

3
4
2
2
2
70'

Malmoe. Schodzi: Marcus Antonsson. Wchodzi: Carlos Strandberg.

2
68'

I znowu Chelsea o włos od gola nr 3. Ross Barkley do Pedro Rodrigueza a ten uderza w stronę długiego słupka. Końcami palców odbija Dahlin!

1
1
2
1
1
66'

Chelsea bardzo bliska gola na 3:0. Strzał Barkleya mija jednak cel.

2
1
65'

Piłkarze Malmoe wyglądają na nieco podłamanych...

Czy Malmoe FF zdoła strzelić chociaż honorową bramkę?
2
1
1
63'

Kolejny szybki atak. Fenomenalny kilkudziesięciometrowy przerzut Williana do Pedro Rodrigueza, który jednak zwalnia akcję.

2
2
2
3
2
61'

Piłkarze gospodarzy mogą być podłamani. Nie sa gorsi od faworyzowanych rywali, ale nie brakuje im wyrachowania Anglików.

1
1
1
1
1
58'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Willian.

Kontratak Chelsea. Rozprowadzał go Ross Barkley, który zagrał na bok do Williana. Brazylijczyk zakręcił obrońcami i zagrał mocną piłke w stronę Giroud. Francuz wbił ją do bramki z najbliższej odległości.

19
15
4
1
2
56'

Chelsea przenosi ciężar pod pole karne gospodarzy.

2
2
3
1
54'

Malmoe blisko wyrównania! Strzał z woleja Arnora Traustasona wpadłby do bramki, gdyby nie główka Luiza.

5
3
5
1
2
53'

Soren Rieks uderza sprzed pola karnego. Rykoszet sprawia problemy dla Kepy, będzie rzut rożny.

2
3
3
1
1
52'

Niekonwencjonalne rozegranie kończy się strzałem sprzed pola karnego, który blokuje David Luiz.

3
3
51'

Pedro Rodriguez zagrywa niezłą piłkę do Giroud. Ten zerza się jednak z Lasse Nielsenem, a sędzia orzeka rzut wolny dla gospodarzy.

2
2
2
2
2
50'

Teraz atak Malmoe. Piłka w polu karnym, ale Anders Christiansen nie zdołał oddać strzału.

1
1
1
1
1
49'

Chelsea ryzykownie rozgrywa ryzykownie piłkę w okolicach swojego pola karnego. Ostatecznie jednak wychodzi spod presji.

1
1
1
1
1
48'

Jorginho zagrywa na bok do Cesara Azpilicuety, a ten posyła płaską piłkę w pole karne. Obrońca w ostatniej chwili przecina tor jej lotu.

1
1
1
1
1
46'

Na razie przy piłce piłkarze Chelsea. Spokojnie budują atak.

1
1
1
1
1
czas Druga połowa
44'

Olivier Giroud przysnął i w niegroźnej sytuacji pozbawił swój zespół piłki. Z rzutu wolnego zaczyna Dahlin

1
2
1
43'

Piłkarze Chelsea starają się uspokić grę. Teraz w końcu mają piłkę dłużej, wymieniają ją między swoimi obrońcami

3
1
1
41'

Malmoe wciąż walczy o wyrównanie, Chelsea nie może wyjść ze swojej połowy boiska już od dobrych kilku minut.

1
1
1
1
1
38'

I kolejna świetna okazja gospodarzy! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzał głową jednego z graczy w błękitnej koszulce zostaje zatrzymane przez Cesara Azpilicuetę, a dobitka jest niecelna.

1
1
1
1
1
38'

Malmoe o krok od wyrównania! Ostatecznie jednak piłka zostaje wybita spod linii bramkowej Kepy.

1
1
1
1
1
37'

Strata Jorginho mogła być brzemienna w skutkach. Ostatecznie kończy się jednak tylko rzutem wolnym dla gospodarzy w okolicach pola karnego gości

1
1
1
1
1
35'

Bachirou odzyskał piłkę na 40. metrze i podciągnął z nią do pola karnego, po czym uderzył. Futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

1
1
1
1
1
34'

I znów próbują gospodarze. Ostatecznie ich atak kończy się tylko wyrzutem z autu

1
1
1
1
1
32''

Malmoe FF rusza do ataku, jednak strzał Rosenberga jest zbyt słaby, by dać wyrównanie. Grę wyrzutem wznawia Kepa Arrizabalaga.

2
1
1
1
1
30'

Gol! Strzelił Ross Barkley. Asystował mu Pedro Rodriguez.

Wymiana podań pod polem karnym Malmoe. Dośrodkowanie w pole karne posyła Pedro, obrońca gospodarzy nie daje rady przeciąć toru lotu piłki. Ta trafia do Barkley'a, który strzałem po ziemi otwiera wynik

21
16
5
1
3
28''

Złe wyprowadzenie piłki przez Malmoe. Futbolówkę przejął Mateo Kovacić, podał na skrzydło do Azpilicuety. Hiszpan dośrodkował w pole karne, ale strzał głową Giroud był nieudany

1
1
1
1
1
25''

Willian podał w pole karne do Olivera Giroud, ale Francuz fatalnie przyjął piłkę i naciskany nie zdołał jej opanować

2
2
2
2
2
24''

Jak tak dalej pójdzie, to Maurizio Sarri będzie musiał szybko posłać na boisko Edena Hazarda i Gonzalo Higuaina. A najlepiej obu...

4
1
22''

Mateo Kovacić kapitalnie minął 4 zawodników gospodarzy i wypuścił skrzydłem Pedro Rodrigueza. Ten jednak zepsuł dośrodkowanie.

2
2
2
2
2
21''

Teraz miejsca do strzału szukał Mateo Kovacić. Ostatecznie go nie znalazł, a na teatralny upadek przed polem karnym arbiter nie dał się nabrać

2
2
2
2
2
19''

Ross Barkley wypatrzył wychodzącego do podania Oliviera Girouda. Zagranie przeciął jednak obrońca Malmoe

1
1
1
1
1
17'

Jorginho musi wracać po piłkę aż pod linie środkową. I tak jednak niewiele to daje, bo futbolówka ostatecznie ląduje na aucie...

1
1
1
1
1
15''

Pierwszy kwadrans za nami. Na razie obie drużyny nie pokazały nic szczególnego

1
1
1
1
1
14''

I znowu próbuje Malmoe FF. Atak zatrzymany jednak przez arbitra, który dopatrzył sie faulu Lasse Nielsena

1
1
1
1
1
13''

Rzut wolny spod linii bocznej. Dośrodkowuje Willian, do piłki dochodzi David Luiz, ale uderza niecelnie

1
1
1
1
1
12''

I ponownie górą obrona gospodarzy

1
1
1
1
1
11''

Ross Barkley uderza z dystansu, ale zostaje zablokowany. Rzut rożny

1
1
1
1
1
9''

Piłkarze Chelsea wyglądaja na nieco zaskoczonych odważnym początkiem gospodarzy. Na razie szukaja pomysłu na przebicie sie przrz ich defensywę

1
1
1
1
1
8''

Fatalna strata Mateo Kovacicia. Szybka kontra zatrzymana jednak przed polem karnym Kepy Arrizabalagi

1
1
1
1
1
6''

Obrona Malmoe FF zażegnała niebezpieczeństwo

1
1
1
1
1
5'

Chelsea atakuje prawą stroną. Udaje się jej wywalczyć rzut rożny.

1
1
1
1
1
3'

Piłkarze Chelsea FC spokojnie rozgrywają atak około 30 metrów od bramki gospodarzy

2
2'

Pierwszy strzał na bramkę Kepy, piłka mija bramkę w znacznej odległości

4
1
1'

Akcja od razu przenosi się pod pole karne Chelsea. Rzut rożny dla Malmoe

2
1
3
20:59

Na stadionie zapanowała cisza. To minuta ku czci pamięci Emiliano Sali.

1
1
1
1
1
20:39

Zdecydowanym faworytem jest oczywiście zespół z Premier League. Za 1 euro postawione na ich zwycięstwo u bukmacherów można zarobić niespełna 50 centów. Wygraną Szwedów wycenia się na ponad 16 razy więcej.

1
1
1
1
1
20:39

Witamy w relacji z meczu 1/16 finału Ligi Europy pomiędzy Malmoe FF i Chelsea FC. Piłkarze obu drużyn są już na boisku