Bundesliga: 27. kolejka
24 maj 2020 13:30
90+2'

Stracił Mercan piłkę pod własnym polem karnym, przejął Cordova, minął bramkarza i zapakował piłkę do pustej bramki. 3:0 dla gości, nokaut!

2
2
1
90+1'

Gol! Strzelił Sergio Cordova.

4
2
2
90'

Doliczono trzy minuty. Schalke cały czas gra przewidywalnie, Augsburg niezmordowany wciąż dużo biega.

1
1
1
88'

Niezła wrzutka Maxa, ale tuż nad głowami kolegów.

2
1
1
88'

Kolejny rzut wolny dla Schalke, Mercan sfaulował Khedirę pod polem karnym.

2
2
2
1
1
85'

Mocny strzał Maxa z 30 metrów leci jednak ponad bramką słabego dziś Schalke.

1
83'
82'

Jest szansa dla Schalke, ale strzał głową Ramana ląduje w rękach bramkarza.

80'

Są lekarze przy Gruezo, ale chyba wróci na boisko.

79'

Problemy zdrowotne jednego z obrońców Augsbirga, możliwe, że nabawił się jakiegoś urazu.

77'

Schalke 04. Schodzi: Daniel Caligiuri. Wchodzi: Nassim Boujellab.

wchodzi Wchodzi
Nassim Boujellab #16
schodzi Schodzi
77'
76'

Złe wybicie Sane, pod nogi Sarenrena, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam i nie dał szans Schubertowi na interwencję. Augsburg podwyższa prowadzenie!

1
1
76'

Gol! Strzelił Noah-Joel Sarenren-Bazee.

74'

Niezła wrzutak Richtera na piąty metr, ale nikt z kolegów nie zdołał dołożyć nogi, by wbić piłkę do bramki.

71'

W końcu niezła kontra Schalke, udało się wywalczyć rzut rożny.

1
1
70'

FC Augsburg. Schodzi: Eduard Loewen. Wchodzi: Jan Moravek.

Eduard Loewen #29
69'

Strzela Max i kapitalnie broni Schubert!

68'

Jest teraz szansa z rzutu wolnego po faulu McKenniego.

67'

Wciąż Augsburg stara się kontrować, ale Schalke umie już czytać akcje rywala.

1
65'

Niezły strzał Richtera zza pola karnego, ale piłka wylądowała w rękach bramkarza.

63'

Nie układa się gra Schalke, jest bardzo przewidywalna, stąd brak sytuacji.

1
60'

FC Augsburg. Schodzi: Ruben Vargas. Wchodzi: Noah-Joel Sarenren-Bazee.

Ruben Vargas #16
60'

Żółtą kartkę otrzymał Carlos Gruezo.

58'

Ostatnie minuty to dość agresywna gra z obu stron, dużo wypychania, walki, fizycznych starć.

1
57'

Schalke 04. Schodzi: Suat Serdar. Wchodzi: Ahmed Kutucu.

Ahmed Kutucu #15
1
1
54'

Zanosi się na to, że Serdar nie dogra już tego meczu. Wraca, powoli truchta, ale znowu pada na murawę.

1
2
2
52'

Problemy zdrowotne Serdara po starciu, potrzebuje pomocy lekarzy. Przez chwilę Schalke w 10.

1
50'

Dobra sytuacja Augsburga, ale znowu samolubne zachowanie Niederlechnera, który uderzył prosto w bramkarza, choć mógł podawać do kolegów.

4
2
1
1
2
49'

Początek drugiej części taki sam jak pierwszej - Augsburg gra wysoko, agresywnie, zmusza Schalke do błędów

1
1
46'

Małe opóźnienie w rozpoczęciu gry, ale już ruszyli!

1
1
1
czas Druga połowa
43'

Kontra gości, ale Niederlechner zachował się bardzo samolubnie. Ściął do środka, szukając strzału, ale został zablokowany.

2
41'

Zwija się teraz z bólu Khedira, nadepnięty po tym, jak wykonał wślizg. Sędzia na razie nie sięga po kartki i nie upomina piłkarzy.

2
2
37'

Gdy Schalke zbliża się do pola karnego, zaczyna grać bardzo niedokładnie. Blisko siebie są za to defensorzy Augsburga, odpuszczają social distancing.

2
1
2
34'

Augsburg ma najwięcej goli z rzutów wolnych ze wszystkich zespołów Bundesligi w tym sezonie.

2
32'

Dobre, prostopadłe podanie z prawej strony, ale znowu pali akcję Matondo. Napastnik chodzi po boisku nieco zagubiony, nie do końca wie, co ze sobą zrobić.

2
2
30'

Minęło pół godziny meczu. Trudno wskazać drużynę dominującą, lepszą. Wynik jednak każe mówić na razie o niespodziance.

3
1
27'

Pędzi Matondo, nie szuka kolegów, sam na sam i broni nogami płaski strzał Luthe! Najlepsza sytuacja Schalke w tym meczu!

3
2
2
25'

Augsburg stara się grać prostymi środkami, ale pomysły gości w ataku są zbyt czytelne. Schalke jednak też kreatywne nie jest.

3
23'

Augsburg nastawia się na kontry, ale nie jest w stanie zagrać dobrego, prostopadłego podania, które napędziłoby akcję. Szybka strata i Schalke znowu dyktuje swoje wolne tempo gry.

4
1
21'

Upominany teraz przez arbitra Kenny. On i McKennie to dziś najsłabsze ogniwa w składzie gospodarzy.

2
3
20'

Gol Loewena.

1
3
1
1
2
19'

Schalke nie może przedrzeć się środkiem. Gdy szuka skrzydeł, w porę zastawiają tam drogę gracze gości.

2
1
3
16'

Augsburg wciąż wysoko pracuje w pressingu i utrudnia życie graczom Schalke. Gospodarze nie mogą stworzyć sobie sytuacji.

1
2
2
2
13'

Kolejny rajd Niederlechnera, przewraca się w polu karnym. Sędzia jednak nie wskazuje na "wapno", nie było kontaktu z rywalem, choć napastnik gości ewidentnie tego szukał.

5
2
11'

Ostro gra Augsburg, dwa ostre podcięcia Khediry i Loewena, sędzia jeszcze nie decyduje się ich ukarać.

2
1
1
1
10'

Zaczyna Schalke więcej grać piłką, ale Koenigsblauen wciąż są dość daleko od pola karnego gości.

4
1
2
9'

Żółtą kartkę otrzymał Ruben Vargas. Ostry faul na skrzydle.

FC Augsburg
3
1
7'

Genialny strzał Loewena pod poprzeczkę, Schubert był bliski wyjęcia piłki, ale leciała dla niego za mocno. Prowadzą goście!

3
2
4
6'

5
5'

Faulowany Khedira, nadepnięty przez Schoepfa. Jest szansa dla Augsburga z rzutu wolnego, blisko pola karnego. Trzeba też przyznać, że oba zespoły chcą grać agresywnie.

3
5
4'

Mocna wrzutka Gregoritscha z lewej strony wybita przez bramkarza za boisko. Korner dla gospodarzy

4
1
13:17

Niederlechner wpadł w pole karne, ale wcześniej potrącił Nastasicia.

3
2
1'

Mocno Augsburg pracuje w pressingu, zmusza Schalke do niedokładnej gry.

3
czas Start meczu
13:17

Przed meczem jeszcze minuta ciszy poświęcona ofiarom pandemii koronawirusa.

3
3
3
13:17

Obie ekipy są już na murawie. Schalke w niebiesko-białych strojach, Augsburg na czerwono.

3
13:17

Spotkanie sędziować będzie Sascha Stegemann.

2
13:17

Sytuacja obu ekip w tabeli:

8. Schalke 37 pkt.

14. Augsburg 27 pkt.

Schalke potrzebuje wygranej, by wrócić na szóste miejsce dające prawo gry w eliminacjach Ligi Europy. W ten sposób wykorzysta wpadki Wolfsburga i Freiburga. Augsburgowi trzy punkty są potrzebne, jeśli chce uciec od strefy spadkowej.

2
13:17

Oba zespoły ostatnio notują serię ligowych meczów bez zwycięstwa. Schalke nie wygrało ostatnich ośmiu starć w Bundeslidze, a Augsburg sześciu.