Rozpoczął się doliczony czas. Dodatkowe pięć minut.

6
11
90'

Gol! Strzelił Richarlison.

Wszystko jasne! Brazylia może śpiewać, tańczyć, cieszyć się. Richarlison zdobył gola na 3:1 płaskim uderzeniem z rzutu karnego. Pedro Gallese wiedział, co chce zrobić przeciwnik, ale nie dosięgnął piłki.

47
27
9
19
28
87'

Rzut karny dla Brazylii. Może zadać przeciwnikowi ostateczny cios! Faul na Evertonie, który przeprowadził spektakularny rajd w pole karne Peru.

24
13
15
17
22
86'

Peru. Schodzi: Andre Carrillo. Wchodzi: Andy Polo.

10
5
4
4
6
85'

Spieszy się Peruwiańczykom, a sprytni Canarinhos prowokują faule. Czas pracuje na korzyść gospodarzy.

6
5
4
5
12
84'

Żółtą kartkę otrzymał Luis Advincula za faul na Evertonie.

6
2
3
5
6
82'

Peru. Schodzi: Renato Tapia. Wchodzi: Christofer Gonzales.

4
81'

Bronią konsekwentnie Canarinhos. Mają minutę na wytchnienie, ponieważ Everton został sfaulowany przez Luisa Advinculę.

3
3
2
3
2
79'

Obrazki z Maracany. Peru z przewagą zawodnika, ale ze stratą gola. Ricardo Gareca przeprowadził ofensywną zmianę, a jego drużynie pozostało kilkanaście minut nadziei.

2
1
1
2
3
78'

Peru. Schodzi: Yoshimar Yotun. Wchodzi: Raul Ruidiaz.

77'
75'

Brazylia. Schodzi: Roberto Firmino. Wchodzi: Richarlison.

74'

Edison Flores dopadł do piłki wybitej niefortunnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i postraszył Alissona potężnym uderzeniem z dystansu. Nieznaczne pudło!

1
2
2
2
1
73'

Szturm Peru zaczyna się obiecująco. Po wymianie podań Miguel Trauco znalazł się z piłką w polu karnym Brazylii i poczęstował Alissona uderzeniem z ostrego kąta. Korner dla Los Incas.

7
4
3
3
72'

Peru ma około 20 minut podstawowego czasu na wyrównanie. Ciekawe, czy podopiecznych Ricardo Gareci będzie stać na zdominowanie wydarzeń i zepchnięcie gospodarzy pod własną bramkę.

7
5
1
1
2
70'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Gabriel Jesus za faul w powietrzu na Carlosie Zambrano. Brazylia dokończy mecz w osłabieniu. Dotychczas najbardziej błyskotliwy zawodnik finału w drodze do szatni.

21
10
7
4
6
69'

Gabriel Jesus upadł boleśnie, ale ma się dobrze. Przy okazji mógł się napić.

1
2
4
1
68'

Żółtą kartkę otrzymał Carlos Zambrano za faul na Gabrielu Jesusie blisko ławki rezerwowych.

2
1
1
1
1
67'

Niezła wrzutka z rzutu wolnego, ale prawie zawsze Brazylijczyk znajdzie się w nieco lepszym miejscu niż Peruwiańczyk. W pierwszej połowie raz udało się podopiecznym Ricardo Gareci strzelić po wrzutce z rzutu rożnego, ale to wyjątek potwierdzający regułę.

3
1
66'

Pomyłka Alissona bez konsekwencji. Peru ma tylko i aż rzut wolny w bocznym sektorze boiska.

64'

O to trofeum trwa walka.

1
62'

Starannie budowana kombinacja przez Los Incas. Brazylia wmieszała się w ostatnim momencie, kiedy piłka zmierzała do mającego apetyt na oddanie strzału Christiana Cuevy.

4
2
1
61'

Gospodarze coraz bliżej trofeum. Peru mniej żywiołowe niż w pierwszej połowie, ale pozostaje w kontakcie z przeciwnikiem.

3
3
1
3
6
57'

Brazylia postanowiła poprawić statystykę strzałów. Właśnie dobili do 10. Przed momentem Roberto Firmino główkował niecelnie po dośrodkowaniu Alexa Sandro z lewej flanki.

1
1
56'

Reprezentanci Peru wiążą duże nadzieje ze stałymi fragmentami. Na razie nie potrafią ich jednak spożytkować.

1
3
54'

Dwa uderzenia Canarinhos i było gorąco. Philippe Coutinho huknął w Miguela Trauco. Jeszcze zabrał piłkę Gabriel Jesus i uruchomił podaniem Roberto Firmino. Wykończenie napastnika Liverpool FC pozostawiało dużo do życzenia.

2
1
1
53'

Żółtą kartkę otrzymał Thiago Silva za faul na własnej połowie.

51'

Drugie tego popołudnia, a w Polsce wieczoru, uderzenie Philippa Coutinho. Ponownie zabrakło mu odrobiny precyzji. Futbolówka poszybowała obok spojenia słupka z poprzeczką. Tylko szmer rozczarowania na Maracanie.

3
50'

Żółtą kartkę otrzymał Renato Tapia za faul w centrum boiska na Philippie Coutinho.

49'

Wrzutka Andre Carrillo. Nie potrafili po niej strzelić w kierunku bramki Alissona ani Jose Paolo Guerrero, ani zamykający akcję Christian Cueva.

1
1
48'

Po przerwie dwa rzuty rożne wykonywane przez reprezentację Brazylii. Całe zamieszanie zakończyło się uderzeniem Daniego Alvesa z dystansu obok bramki.

4
3
3
2
1
46'

komentarz

Brazylia prowadzi w finale Copa America, a Gabriel Jesus ponownie w centrum wydarzeń. W półfinale gol i asysta. W niedzielę ten sam zestaw. Piłkarze powoli wychodzą z szatni na drugą połowę. Jedna drużyna wróci już do niej z pieśnią na ustach.

4
45+3'

Gol! Strzelił Gabriel Jesus. Asystował mu Arthur Melo.

Klasyczna bramka do szatni. Brazylia odzyskała prowadzenie, a Gabriel Jesus dołożył gola do wcześniejszej asysty. Miał odsłoniętą większą część bramki i idealnie przymierzył z kilkunastu metrów do siatki. Wielką pracę wykonał Artur Melo, który poszedł na przebój, ściągnął do siebie grupkę Peruwiańczyków i obsłużył podaniem Gabriela Jesusa.

31
15
9
12
26
45+1'

Znany między innymi z brazylijskich boisk weteran nie pozwolił sobie na błąd. 1:1.

3
2
2
3
4
45'

Doliczone trzy minuty.

3
1
1
3
2
44'

Gol! Strzelił Paolo Guerrero.

Alisson skapitulował po raz pierwszy w Copa America 2019. Peru wróciło do gry o mistrzostwo kontynentu. Jose Paolo Guerrero strzelił na 1:1 po ziemi, w prawy narożnik, po zmyleniu bramkarza gospodarzy. Maracana w szoku!

73
40
10
10
15
42'

Sędzia jeszcze rozmawia z wozem.

7
5
17
5
14
41'

Rzut karny za zagranie ręką Thiago Silvy, który nieprzepisowo zatrzymywał piłkę sunącą po murawie po zagraniu Christiana Cuevy! Peru będzie mieć ogromną szansę na wyrównanie.

27
22
8
4
5
36'

Roberto Firmino nie może uwierzyć, że piłka nie wpadła do bramki po jego strzale. Napastnik miał szansę na podwojenie przewagi Brazylii po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

8
5
5
3
3
36'

Peru walczy, ale to na razie za mało.

5
2
2
34'

Ponownie wysoki pressing Peruwiańczyków, ale nawet kiedy goście przejmą piłkę, nie potrafią jej przetransportować pod bramkę Alissona. Doskonale asekurują się podopieczni Tite.

4
2
1
2
2
32'

Ostatnie minuty to festiwal stałych fragmentów reprezentacji Peru. Ponownie nie udało się zaskoczyć Brazylii, która pokazuje, że nieprzypadkowo nie straciła dotychczas żadnego gola w turnieju.

7
4
3
2
2
30'

Żółtą kartkę otrzymał Gabriel Jesus za faul.

6
2
3
3
6
28'

Kolejny stały fragment dla Los Incas. Wrzutka z rzutu wolnego została zneutralizowana przez Canarinhos. Peru próbowało ponownie przedrzeć się w pole karne przeciwnika, ale wciąż bezskutecznie.

1
1
27'

Andre Carillo wywalczył korner dla reprezentacji Peru. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska główkował nieczysto Renato Tapia. Tylko ostrzeżenie dla brazylijskich obrońców.

2
1
2
24'

Zapachniało drugim golem reprezentacji Brazylii. Philippe Coutinho strzelił nieznacznie obok bramki Pedro Gallese po płaskim dośrodkowaniu Roberto Firmino. Rzucił się golkiper reprezentacji Peru, ale nie musiał interweniować.

4
2
2
1
3
21'

Reprezentacja Brazylii złapała rytm i poczyna sobie coraz swobodniej na połowie przeciwnika.

10
4
3
5
6
19'

Peru już nie może się tylko bronić. Los Incas muszą zaproponować coś interesującego w ofensywie, jeżeli chcą sprawić niespodziankę na Maracanie.

6
4
6
4
5
17'

Bohater miejscowych kibiców, jedynak z ligi brazylijskiej, dał prowadzenie gospodarzom.

4
3
2
2
3
15'

Gol! Strzelił Everton. Asystował mu Gabriel Jesus.

Brazylia na prowadzeniu. Tym razem Peruwiańczycy kompletnie zapomnieli o Evertonie, który łatwo strzelił gola z bliska. Pierwsze uderzenie i Canarinhos już mają przewagę. Dośrodkował Gabriel Jesus, który zanim uruchomił Evertona, poradził sobie łatwo z Miguelem Trauco. Canarinhos przyspieszyli i od razu uszczęśliwili Maracanę!

35
18
4
11
23
14'

Podopieczni Ricardo Gareci są mobilni i osaczają a to jednego, a to drugiego Brazylijczyka. Pedro Gallese ma spokojne wejście w mecz.

3
2
12'

Yoshimar Yotun dostał upomnienie słowne od sędziego za ostre zatrzymanie Alexa Sandro.

2
2
2
11'

Dośrodkowanie zamknięte przez Roberto Firmino, ale snajper reprezentacji Brazylii miał tam za mało miejsca na oddanie strzału, a jak się okazało również na dobre odegranie.

1
3
9'

Peru gra agresywnie na początku spotkania i nie pozwala Brazylii rozwinąć skrzydeł.

9
4
3
2
3
6'

Andre Carrillo szukał miejsca do oddania strzału zza pola karnego. Skrzydłowemu się to co prawda nie udało, ale nic straconego. Z dystansu uderzył Renato Tapia i jest 2:0 dla Peru w strzałach. Na celną próbę trzeba jednak poczekać.

2
3
1
1
4'

Brazylia stara się przejąć inicjatywę. Jeszcze się to nie udało. Pierwsza akcja gospodarzy przerwana przez żywo gestykulującego sędziego, który gwizdnął faul Gabriela Jesusa.

4
2
3
2'

Wysoko podeszli Los Incas. Dostali trochę w nagrodę rzut wolny za zagranie ręką Philippa Coutinho. Christian Cueva strzelił z tego stałego fragmentu obok bramki Alissona.

4
21:41

Wybrzmiały hymny narodowe na Maracanie.

6
1
1
Czy Brazylia strzeli gola w pierwszej połowie?
6
2
1
1
2
21:41

Także selekcjoner reprezentacji Peru nie dokonał zmian w jedenastce po wygranym 3:0 półfinale z Chile. Los Incas muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Jeffersona Farfana. Na desancie postara się zrobić krzywdę gospodarzom Jose Paolo Guerrero.

2
1
1
21:30

Brazylia w identycznym zestawieniu jak w półfinale z Argentyną. W przodzie można spodziewać się dużej wymienności między nominalnymi napastnikami Roberto Firmino oraz Gabrielem Jesusem.

20:55

Peru wyeliminowało w drodze do finału Urugwaj i Chile. W fazie grupowej zwyciężyło z Boliwią, zremisowało z Wenezuelą i zostało zdemolowane przez Brazylię.

4
2
2
1
1
20:55

Brazylia jest niepokonana w tegorocznym Copa America, a Alisson jeszcze nie stracił gola. W grupie Canarinhos wygrali z Boliwią i z Peru, a także zremisowali z Wenezuelą. W fazie pucharowej rozprawili się z Paragwajem oraz z Argentyną.

5
1
1
1
20:55

W finale Copa America zmierzą się reprezentacje Brazylii i Peru. W fazie grupowej Canarinhos zmiażdżyli 5:0 podopiecznych Ricardo Gareci. Z wygodnym dla siebie przeciwnikiem przegrali jeden mecz od 1975 roku.