Liga Europy: II runda eliminacyjna, pierwsze mecze
25 lip 2019 19:00
90+1'

Poprzeczka! Tak niewiele zabrakło do powiększenia prowadzenia. Szkoda. Po dośrodkowaniu Sławomira Peszki zgranie Tomasza Makowskiego na głowę Artura Sobiecha, którego uderzenie było minimalnie niecelne. Marvin Schwabe oberwał w plecy, ale wiedział co się dzieje i złapał futbolówkę.

25
12
13
8
13
90+1'

Dusan Kuciak poradził sobie w dymie i interweniował na przedpolu po dośrodkowaniu Dominika Kaisera z rzutu rożnego.

7
3
4
3
90'

Doliczone cztery minuty.

7
4
4
6
16
89'

Marvin Schwabe poradził sobie z kolejnym nieudanym dośrodkowaniem Sławomira Peszki z prawego skrzydła.

6
6
2
2
9
88'

Błażej Augustyn poradził sobie i wybił piłkę sprzed nosa nadbiegającego Kamila Wilczka. W ostatnim możliwym momencie interweniował środkowy obrońca Lechii.

16
6
6
2
4
87'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Makowski za faul na połowie przeciwnika.

2
85'

Ostatnie minuty spotkania w Gdańsku. Lechia już odrobinę ostrożniejsza.

12
7
3
3
4
83'
ZMIANA

Lechia. Schodzi: Patryk Lipski. Wchodzi: Tomasz Makowski.

13
6
5
3
4
82'

Dwóch gospodarzy w polu karnym Broendby IF. Jeden przyjezdny, ale to on dostał dośrodkowanie od Sławomira Peszki.

4
9
3
3
6
81'
ZMIANA

Broendby IF. Schodzi: Kevin Mensah. Wchodzi: Jens Martin Gammelby.

4
80'

Seria strzałów Duńczyków i zakotłowało się pod bramką Dusana Kuciaka. Paulus Arajuuri trafił w poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dominika Kaisera! Broendby IF domagało się rzutu karnego, ale Szkot nie zdecydował się na użycie gwizdka.

4
5
6
2
4
79'
ZMIANA
78'

Marvin Schwabe nie imponuje swoimi interwencjami na przedpolu. Lechia utrudnia mu życie dośrodkowaniami.

8
4
2
2
3
77'

Kamil Wilczek miał piłkę blisko siebie po podaniu Simona Tibblinga. Były reprezentant Polski został złapany na wykroku, poślizgnął się i dzięki temu nie oddał strzału na bramkę Dusana Kuciaka z szalenie groźnej pozycji.

5
4
3
1
2
75'
ZMIANA

Broendby IF. Schodzi: Simon Tibbling. Wchodzi: Kasper Fisker.

Kasper Fisker #8
4
1
1
2
4
75'
ZMIANA

Lechia. Schodzi: Flavio Paixao. Wchodzi: Artur Sobiech.

13
1
2
1
2
71'

Futbolówka przeturlała się nieznacznie obok bramki Broendby IF. Po wstrzeleniach Żarko Udovicicia oraz Karola Fili było dwa razy gorąco w polu karnym przyjezdnych. Michał Nalepa był najbliżej wpakowania piłki do sieci, ale odrobinę zabrakło.

2
2
4
3
2
70'

Marvin Schwabe przeciął podanie Flavio Paixao do Żarko Udovicicia. Lechia ponownie zabrała futbolówkę na połowie przeciwników, jednak nie potrafiła przeprowadzić dobrego ataku.

4
3
1
1
68'

Chorągiewka sędziego asystenta w górze. Na spalonym Flavio Paixao.

1
67'

Patryk Lipski dał przewagę gdańszczanom.

20
1
1
2
3
65'

Podniosła się wrzawa na trybunach. Lechia odpowiedziała mocnym ciosem na gola Broendby IF i szuka kolejnego trafienia. Wynik 2:1 jest teoretycznie gorszy od 1:0, więc warto atakować.

11
4
3
1
1
63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Patryk Lipski. Asystował mu Karol Fila.

Już odzyskała. Lechia Gdańsk ponownie na prowadzeniu! Patryk Lipski wpakował piłkę głową z bliska do siatki po dośrodkowaniu Karola Fili. Lipski poradził sobie z Dominikiem Kaiserem, uciekł środkowym obrońcom Broendby IF i dopełnił formalności. Świetna reakcja.

147
67
13
9
14
61'

Powracają wspomnienia z meczu Piasta z BATE Borysów na wyjeździe. Lechia ma jeszcze sporo czasu na odzyskanie prowadzenia.

10
6
3
3
9
59'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Simon Hedlund. Asystował mu Dominik Kaiser.

Broendby IF doprowadziło do remisu! Ekipa z Danii potrafiła przeprowadzić skuteczny atak. Akcja zainicjowana przez Josipa Radosevicia była kontynuowana przez Dominika Kaisera, a zakończona przez Simona Hedlunda. Autor gola poradził sobie z będącym blisko Michałem Nalepą i pokonał płaskim uderzeniem Dusana Kuciaka.

80
58'

Wybronili się gospodarze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a wyprowadzający atak Patryk Lipski został powstrzymany faulem przez Paulusa Arajuuriego.

2
1
4
3
3
57'

Upadł na boisko Dusan Kuciak po zderzeniu z Błażejem Augustynem. Podniósł się doświadczony bramkarz.

7
5
1
2
55'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Mladenović za faul na Lasse Christensenie.

3
3
3
1
8
53'

Anthony Jung poradził sobie z próbującym wbiec w okolicę bramki Lukasem Haraslinem.

4
1
1
51'

Strzela i strzela Flavio Paixao! Kolejna piłka zagrana w pole karne przez Patryka Lipskiego do Portugalczyka, tym razem nie było spalonego. Kapitan Lechii miał przed oczami wyłącznie golkipera, jednak uderzył obok bramki. Nadal skromna przewaga gospodarzy.

4
2
1
2
6
50'

Flavio Paixao strzelił do bramki, ale nie ma gola. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

3
1
1
2
9
49'

Piłka w dłoniach Dusana Kuciaka po nieczystym strzale głową Kamila Wilczka. Szybko zainicjowana akcja Lechii Gdańsk zakończona podobnie złym uderzeniem lewą nogą Flavio Paixao.

2
1
1
1
48'

Filip Mladenović od rzutu rożnego, który sam wywalczył. Trochę potrwało to zamieszanie, a zakończyło się uderzeniem Flavio Paixao wyraźnie ponad bramką Marvina Schwabe.