Liga Europy: II runda eliminacyjna, rewanże
01 sie 2019 19:30
118'

Gol! Strzelił Jesper Lindstrom.

Wzorowy kontratak Broendby IF podsumowany golem zmiennika. Jesper Lindstrom bohaterem dogrywki. Za mało było gdańszczan na własnej połowie, żeby powstrzymać sunącego w kierunku bramki zawodnika. W sytuacji sam na sam nie uratował podopiecznych Piotra Stokowca również Dusan Kuciak.

44
117'

Broendby IF gra na utrzymanie piłki w bezpiecznej odległości od własnej bramki. Lechistom coraz trudniej zorganizować się do agresywnego pressingu z powodu zmęczenia.

21
12
4
22
15
116'

Ostatnie minuty dogrywki, ostatnie szanse na awans Lechii Gdańsk.

24
16
10
31
16
115'

Sławomir Peszko poderwał się na lewym skrzydle, dostał podanie otwierające od Rafała Wolskiego, jednak nie pokonał swoim płaskim uderzeniem Marvina Schwabe.

17
18
5
7
12
113'

Jeszcze walczy drużyna z Gdańska. Nie udało się jednak oddać uderzenia po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego z prawej strony boiska.

6
111'

Broendby IF zyskuje czas i w ten sposób przybliża się do kolejnej rundy.

9
9
2
9
8
110'

Rzut rożny dla zespołu z Danii. Michał Nalepa wyszedł w powietrze i wyekspediował futbolówkę po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu.

7
3
6
6
13
109'

Dusan Kuciak skrócił kąt, wybiegł przed bramkę i to było skuteczne rozwiązanie. Bramkarz Lechii Gdańsk naprawił błąd Błażeja Augustyna i wygrał pojedynek z Jesperem Lindstromem. Czekał na podanie od zmiennika Kamil Wilczek, ale ten zdecydował się na solowe rozwiązanie.

5
3
5
6
9
108'

Kolejna próba uruchomienia Artura Sobiecha przez Rafała Wolskiego. Futbolówka potoczyła się do Marvina Schwabe.

3
4
2
6
8
107'

Wymiana podań Rafała Wolskiego i Artura Sobiecha. Napastnik Lechii Gdańsk wbiegał pod bramkę przeciwnika, gdzie jednak stracił równowagę i jednocześnie szansę na oddanie niebezpiecznego strzału.

5
5
1
6
6
106'

Gra wznowiona po raz ostatni.

12
1
2
5
6
105+2'

Koniec pierwszej części dogrywki.

2
9
2
7
5
105+2'

Żółtą kartkę otrzymał Tobias Borkeeiet za faul na Filipie Mladenoviciu.

Tobias Borkeeiet #42
Broendby IF
7
2
1
8
105+2'

Żółtą kartkę otrzymał Sławomir Peszko za udział w awanturze.

Lechia Gdańsk
21
11
6
3
5
105+2'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Mladenović za krewkie zachowanie.

7
6
2
2
5
105+1'

Mikael Uhre strzelił w słupek! To czwarte uderzenie gospodarzy w obramowanie. Ich ataki w rewanżu są bardzo niebezpieczne dla gdańszczan.

4
7
5
3
5
105'

Doliczona minuta.

4
1
2
104'

Kilka minut bez sytuacji podbramkowych, a taki stan sprzyja drużynie z Danii.

12
4
2
7
16
102'

Żółtą kartkę otrzymał Mikael Uhre za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Broendby IF
19
6
4
4
7
99'

Lechia Gdańsk potrzebuje jednego gola do awansu. Po przeprowadzeniu dwóch zmian drużyna z Trójmiasta musi postawić wszystko na jedną kartę.

19
5
1
8
4
97'

Lechia. Schodzi: Flavio Paixao. Wchodzi: Artur Sobiech.

12
5
1
4
6
97'

Lechia. Schodzi: Lukas Haraslin. Wchodzi: Rafał Wolski.

12
6
4
3
4
94'

Gol! Strzelił Jesper Lindstrom. Asystował mu Kevin Mensah.

Broendby IF ponownie z korzystnym dla siebie wynikiem w dwumeczu. 3:1 w rewanżu po strzale zmiennika Jespera Lindstroma, który wygrał pojedynek z Karolem Filą i wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Kevina Mensaha.

77
92'

Patryk Lipski wstrzelił piłkę w pole bramkowe Broendby IF. Marvin Schwabe zrobił w odpowiednim momencie dwa kroki do przodu i nie pozwolił żadnemu zawodnikowi Lechii Gdańsk na oddanie uderzenia.

5
2
4
4
11
91'

2
Czy sprawa awansu rozstrzygnie się w dogrywce?
18
7
4
5
6
90'

Doliczone dwie minuty.

17
7
6
6
8
90'

Broendby IF. Schodzi: Simon Hedlund. Wchodzi: Jesper Lindstrom.

1
86'

Szykuje trzeciego zmiennika Piotr Stokowiec.

29
16
8
6
8
85'

Niewiele minut pozostało zawodnikom na rozstrzygnięcie rywalizacji w podstawowym czasie.

15
7
12
7
5
82'

Dominik Kaiser huknął z ostrego kąta w słupek! Już po raz trzeci ostemplowane zostało obramowanie Dusana Kuciaka. Groźny od pierwszych minut pomocnik Broendby IF oderwał się od Michała Nalepy i miał dobrą szansę na wpakowanie futbolówki do siatki.

14
10
10
6
10
79'

Zbyt oczywiste podanie Karola Fili, który kilka sekund wcześniej poradził sobie z Simonem Hedlundem na prawej stronie boiska. Kolejna akcja Lechii Gdańsk i Lukas Haraslin był przekonany, że powinien być rzut karny za zagranie ręką, ale sędzia nie zareagował.

10
10
9
8
15
78'

Broendby IF. Schodzi: Lasse Vigen Christensen. Wchodzi: Tobias Borkeeiet.

Lasse Vigen Christensen #21
2
4
2
2
2
75'

Trochę spanikowali piłkarze Broendby IF. Wszystko w rewanżu uładało się po myśli gospodarzy, a tu psikus.

2
74'

Sławomir Peszko wprowadza nerwy w obronie Broendby IF. Kolejna akcja byłego reprezentanta Polski i niewiele zabrakło, żeby doprowadził do remisu w rewanżu po podaniu Lukasa Haraslina.

25
7
2
3
3
73'

Przypomnijmy, że obecny wynik po 90 minutach będzie oznaczać dogrywkę.

10
4
5
1
3
72'

Flavio Paixao przywrócił nadzieję w Gdańsku!

29
9
3
5
70'

Broendby IF. Schodzi: Simon Tibbling. Wchodzi: Mikael Uhre.

6
8
3
7
5
67'

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Sławomir Peszko.

Lechia odpowiedziała i to jak! Na taki moment czekali podopieczni Piotra Stokowca! Flavio Paixao strzelił do bramki z centralnej części pola karnego. Piłkę dostarczył na głowę napastnika Sławomir Peszko po podaniu Filipa Mladenovicia. Mocna riposta Lechii, sytuacja w dwumeczu wróciła prawie do punktu wejścia.

208
94
20
10
24
65'

Broendby IF idzie do przodu po swoje. Piłka przeturlała się nieznacznie obok słupka bramki Dusana Kuciaka po uderzeniu z kilkunastu metrów. Większość gospodarzy próbowało już powiększyć przewagę zespołu Kamila Wilczka.

6
5
6
5
6
63'

Dusan Kuciak utrzymuje Lechię Gdańsk przy życiu w tym dwumeczu! Simon Tibbling strzelił z bliska, ale nie pokonał bramkarza. Tylko korner dla klubu z Danii.

5
6
2
1
2
61'

Rzut wolny dla Lechii Gdańsk blisko linii pola karnego przeciwnika. Piłka po strzale Macieja Gajosa ugrzęzła w murze gospodarzy.

8
4
2
3
2
60'

Lechia Gdańsk powstrzymywana przed polem karnym przeciwnika.

5
2
2
6
11
57'
57'

Lechia. Schodzi: Daniel Łukasik. Wchodzi: Maciej Gajos.

56'

Jeden gol Lechii Gdańsk, o ile Broendby IF skończyło strzelanie, pozwoli doprowadzić do dogrywki.

4
7
1
2
2
55'

Drugi tego wieczoru gol Polaka w eliminacjach Ligi Europy. Po Kamilu Bilińskim również Kamil Wilczek zranił przedstawiciela PKO Ekstraklasy.

11
4
1
2
6
53'

Gol! Strzelił Kamil Wilczek. Asystował mu Simon Hedlund.

Druga bramka Broendby IF i tym razem to Kamil Wilczek skierował piłkę do siatki. Kibice gospodarzy skandują nazwisko byłego reprezentanta Polski. Kapitan duńskiego zespołu był w centralnej części pola karnego i uderzył z pierwszej piłki w narożnik bramki Dusana Kuciaka po podaniu Simona Hedlunda.

43
52'

Tymczasem Piotr Stokowiec zastanawia się, jak wpłynąć na przebieg rewanżu.

4
4
3
1
3
51'

Zapowiadane racowisko w sektorze gości.

6
7
5
6
10
50'

Operator wypatrzył kibica Lechii Gdańsk z charakterystycznymi przedmiotami w dłoni. Może się trochę zadymić.

11
14
2
3
10
48'

Poradzili sobie podopieczni Piotra Stokowca po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

3
3
2
3
4
46'

Nie minęła minuta drugiej części i kanonada wznowiona. Przystępuje do szturmu Lechia Gdańsk. Po pomyłce Hjortura Hermannssona strzelił Flavio Paixao obok bramki.