Ostatnia szansa na zdobycie panowanie w mieście na najbliższe kilka miesięcy.

1
1
90+2'

Piłka w bramce Romy! Sędzia nie pozwala cieszyć się zawodnikom Lazio, ponieważ futbolówka przed strzałem Manuela Lazzariego opuściła boisko.

2
1
2
1
1
90'

Doliczone cztery minuty.

90'

Dwa dośrodkowania w pole karne Lazio. Jedno wysokie, drugie płaskie. Jakoś poradził sobie Francesco Acerbi, czyli lider defensywy Biancocelestich.

1
86'

Marco Parolo strzelił z kilkunastu metrów w poprzeczkę. Były reprezentant Włoch przestrzelił tak jak przed przerwą kilku innych uczestników derbów. Lazio centymetry od odwrócenia wyniku!

1
85'

Trochę spadło tempo. Trzeba to przyznać. Ponadto trenerzy wprowadzali zmienników o defensywnych inklinacjach, żeby przede wszystkim nie przegrać.

84'

Rzut wolny dla Lazio po faulu Davide Santona na Jonym. Z tego stałego fragmentu wynikło większe zagrożenie dla Biancocelestich niż Wilków.

83'

Gęsto ustawieni Giallorossi nie dali się zaskoczyć kombinacją Lazialich. AS Roma miała zamiar przeprowadzić szybki kontratak, jednak na jej drodze stanął Marco Parolo.

81'

Ostatnie minuty. Tempo derbów było bardzo wysokie, ale prawdopodobnie energii nie zabraknie jednym i drugim dopóki Marco Guida nie zakończy starcia.

79'

Roma. Schodzi: Nicolo Zaniolo. Wchodzi: Davide Santon.

78'

Lazio. Schodzi: Senad Lulić. Wchodzi: Jony.

76'

Żółtą kartkę otrzymał Francesco Acerbi za faul na uciekającym Edinie Dzeko.

73'

Piłka wrzucona przez Manuela Lazzariego w kierunku Ciro Immobile. Nie dotarła do adresata. Po przeciwnej stronie boiska formalnym gościom nie udaje się uruchomić podaniem Edina Dzeko.

1
70'

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Florenzi za faul na Joaquinie Correi.

70'

Ciro Immobile ma coraz mniej czasu na wstrzelenie się. Reprezentant Włoch tym razem ułożył sobie piłkę na prawej stopie i uderzył niecelnie z dystansu.

68'

Lazio spędza więcej czasu na połowie przeciwnika, ale musi uważać na szybkie ataki Giallorossich, którzy mają taki sam apetyt na wygranie derbów.

67'

Roma. Schodzi: Cengiz Under. Wchodzi: Javier Pastore.

64'

Błyskawiczna akcja dwójkowa Lazio i kolejna zmarnowana sytuacja podbramkowa. Joaquin Correa miał przed sobą tylko Pau Lopeza po podaniu Ciro Immobile. Strzelił prosto w bramkaraz Giallorossich.

63'

Aleksandar Kolarov strzelił z rzutu wolnego po ziemi. Serb nie trafił w bramkę strzeżoną przez Thomasa Strakoshę.

63'

Żółtą kartkę otrzymał Stefan Radu za faul blisko linii pola karnego na Lorenzo Pellegrinim.

61'

Luis Alberto miał apetyt na strzelenie drugiego gola. Hiszpan wbiegł odważnie między kilku przeciwników i strzelił o piętro za wysoko.

58'

Gol! Strzelił Luis Alberto. Asystował mu Ciro Immobile.

Wyrównanie w derbach! Luis Alberto przedarł się przez gąszcz Giallorossich osłaniających dostęp do własnej bramki. Hiszpan był w polu karnym, a piłkę wystawił mu Ciro Immobile. Biancocelesti nareszcie przymierzyli i dopadli lokalnego wroga.

4
2
1
3
2
57'

Po kilku spokojniejszych minutach przyspieszyli piłkarze Lazio. Manuel Lazzari przestrzelił głową po wrzutce Stefana Radu. Przebrał się w przerwie Simone Inzaghi, ale pozostaje poirytowany nieskutecznością swoich podopiecznych.

55'

Żółtą kartkę otrzymał Ciro Immobile za protestowanie.

54'

Złe dośrodkowanie z rzutu wolnego. Piłka ominęła wszystkich zawodników stłoczonych w polu karnym Biancocelestich.

53'

Od początku drugiej połowy kibice Lazio rozpoczęli prowadzić doping. Podopieczni Simone Inzaghiego nadal nie znają sposobu na skierowanie piłki do bramki przeciwnika.

50'

W pierwszej połowie było 21 strzałów. Po przerwie już kolejne trzy. Giallorossi nie trafili w bramkę Thomasa Strakoshy, a Lucas Leiva nie zaskoczył swoim uderzeniem Pau Lopeza.

47'

Obrazki ze Stadio Olimpico.

46'

Gra wznowiona.

17:12

Wspomnień czar. Lazio jeszcze przed epoką swoich sukcesów z przełomu wieków.

Czy Lazio wyrówna po przerwie?
45+1'

Aleksandar Kolarov miał apetyt na strzelenie drugiego gola. Tym razem mierzył nie z rzutu karnego, ale z rzutu wolnego. Do piłki zdążył bez problemu Thomas Strakosha i sparował ją na korner.

45'

Doliczone dwie minuty.

42'

Sergej Milinković-Savić nie oddał strzału głową po dośrodkowaniu, a na dodatek był na spalonym.

42'

Simone Inzaghi wymienił środowego obrońcę obciążonego żółtą kartką. Bastos ma lepiej radzić sobie z pojedynkach z Nicolo Zaniolo czy Justinem Kluivertem.

40'

Lazio. Schodzi: Luiz Felipe. Wchodzi: Bastos.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Luiz Felipe #3
37'

Joaquin Correa wszedł w drybling blisko narożnika pola karnego i poczęstował Pau Lopeza płaskim uderzeniem. Po kolejnej niewykorzystanej szansie na wyrównanie przerwa spowodowana urazem Alessandro Florenziego.

36'

AS Roma oddaliła grę od własnego pola karnego. Podopieczni Paulo Fonseci wymienili podania i zepchnęli lokalnych wrogów na własną część boiska.

32'

Ciro Immobile oderwał się od przeciwników przed polem karnym i uderzył z dystansu obok bramki Pau Lopeza.

31'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Zaniolo za faul na Luizie Felipe.

29'

Justin Kluivert odgryzł się Luisowi Felipe za faul sprzed kilku minut. Lazio szybko rozpoczęło grę od rzutu wolnego.

27'

AS Roma odrabia stratę w konkursie na słupki. Nicolo Zaniolo trafił w obramowanie po raz drugi w tym spotkaniu. To już piąty strzał w słupek w derbach. Młodzian tak jak weteran Immobile nie ma szczęścia.

25'

Żółtą kartkę otrzymał Luiz Felipe za faul na Justinie Kluivercie.

Lazio Rzym
25'

Dwa słupki po strzałach zawodników Lazio! Coraz trudniej uwierzyć, że gospodarze mogą być aż tak nieskuteczni. Najpierw Ciro Immobile spudłował mając przed oczami tylko bramkarza, a następnie Joaquin Correa przestrzelił zza pola karnego.

2
21'

Lazio ma problem ze zorganizowaniem się po stracie gola. Pierwsza próba wyrównania Ciro Immobile po wrzutce Senada Lulicia. Interweniował Pau Lopez.

1
19'

Aleksandar Kolarov rozpoczął strzelanie!

17'

Gol! Strzelił Aleksandar Kolarov.

Serb zabrał się za wykonanie rzutu karnego i trafił do bramki swojego byłego klubu. Aleksandar Kolarov zmylił Thomasa Strakoshę i posłał potężne uderzenie na 1:0. AS Roma ma przewagę.

16'

Rzut karny dla Romy podyktowany za zagranie ręką. Po kopnięciu Edina Dzeko nieprzepisowo blokował Sergej Milinković-Savić.

2
3
1
14'

Ponad 50 tysięcy kibiców na trybunach. Curva Nord nie prowadzi zorganizowanego dopingu w pierwszej połowie, dlatego na razie głośniejsi są fani Giallorossich.

1
1
12'

Delikatna przewaga Biancocelestich. Ciro Immobile starał się uruchomić w polu karnym Manuela Lazzariego. To niespotykana kombinacja i pewnie dlatego zabrakło Włochom porozumienia.

9'

Bardzo ofensywnie na początku spotkania. Ciro Immobile oraz Nicolo Zaniolo byli blisko otwarcia wyniku. Przed momentem Luis Alberto przyłożył zza pola karnego metr obok słupka bramki Pau Lopeza.

7'

Kolejne uderzenie. Tym razem Sergej Milinković-Savić nie pokonał dobrze ustawionego Pau Lopeza. Bramkarz Giallorossich naprawił swój własny błąd sprzed kilku sekund.

5'

Nicolo Zaniolo poradził sobie z Lucasem Leivą i oddał uderzenie po ziemi zza pola karnego. Słupek bramki Lazio! Młodzian nieomal zaskoczył Thomasa Strakoshę.

5'

Szarżował po przeciwnej stronie boiska Edin Dzeko, który chciałby odebrać Ciro Immobile tytuł najskuteczniejszego rzymianina. Bośniak wyleciał z futbolówką poza plac.

3'

Lazio na połowie przeciwnika. Po wrzutce z rzutu wolnego AS Roma ratowała się wybiciem na korner. Po kolejnym dośrodkowaniu Ciro Immobile nie wpakował piłki z bliska do bramki. Premierowa szansa reprezentanta Włoch.

17:12

Zmiana w jedenastce Giallorossich. Za kontuzjowanego Davide Zappacostę wskoczył Justin Kluivert.

17:12

Rzymianie pojawili się na murawie Stadio Olimpico.