Hellas Werona. Schodzi: Matteo Pessina. Wchodzi: Liam Henderson.

schodzi Schodzi
Matteo Pessina #32
1
85'

Gianluca Caprari strzelił po ziemi zza pola karnego. Piłka przeturlała się obok bramki strzeżonej przez Marco Silvestrego.

1
81'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Nicola Murru.

Ponownie dośrodkowanie z rzutu rożnego i bramka dla Hellasu Werona. Tym razem Sampdoria sama strzeliła sobie gola. Naciskany przez Mariusza Stępińskiego był Nicola Murru i strącił piłkę w niepożądanym kierunku po wrzutce Miguela Veloso.

Sampdoria Genua
3
1
3
78'

Hellas Werona znalazł w sobie energię i ponownie przeniósł grę na połowę przeciwnika z dna tabeli. Kilkanaście minut musi przetrwać beniaminek, a najlepiej dla niego byłoby powiększyć przewagę.

1
75'

Coraz więcej zagrożenia w polu karnym gospodarzy. Fabio Quagliarella główkował celnie po dośrodkowaniu Fabio Depaolego z prawego skrzydła. Po raz drugi w ostatnim fragmencie spotkania interweniował Marco Silvestri.

1
73'

Po wstrzeleniu Valerio Verre był blisko piłki Mariusz Stępiński. Nie zorientował się po rykoszecie Polak i nie oddał uderzenia. Tylko korner dla Hellasu.

70'

Hellas Werona. Schodzi: Eddie Salcedo. Wchodzi: Valerio Verre.

Eddie Salcedo #29
69'

Sampdoria blisko wyrównania. Najlepsza szansa na gola dla przyjezdnych w tym meczu po akcji rozegranej wewnątrz pola karnego Hellasu. Strzelił Gianluca Caprari i musiał interweniować na linii Marco Silvestri. Świetna reakcja golkipera.

68'

Eusebio Di Francesco jest już poważnie rozjuszony. Być może szkoleniowiec Blucerchiatich rozstanie się z zawodnikami z Genui, jeżeli nie przełamią się w Weronie.

65'

Bartosz Bereszyński pojawił się na połowie przeciwnika i wymienił tam podania z Gianlucą Caprarim. Akcja przyjezdnych zakończyła się nieudanym dośrodkowaniem Fabio Depaolego.

1
61'

Hellas Werona sprawia w tym spotkaniu lepsze wrażenie od przeciwnika. Mobilni i zdeterminowani gospodarze ponownie zagościli w okolicy pola karnego przeciwnika.

1
59'

Mehdi Leris ponownie tylko na ławce rezerwowych Blucerchiatich.

1
57'

Hellas Werona. Schodzi: Darko Lazović. Wchodzi: Luigi Vitale.

Luigi Vitale #3
1
57'

Sampdoria Genua. Schodzi: Jakub Jankto. Wchodzi: Emiliano Rigoni.

Emiliano Rigoni #10
1
56'

Matteo Pessina zatrudnił uderzeniem Emila Audero. Dzięki bramkarzowi Sampdoria ma wciąż szansę na zapunktowanie w Weronie.

55'

Waleczni gospodarze kontrolują sytuację na boisku i nie pozwalają na realne zagrożenie Marco Silvestremu.

1
1
52'

Marco Silvestri musiał poradzić sobie z dośrodkowaniem Jakuba Jankto. Pomocnik zespołu z Genui skierował piłkę prosto do koszyczka Emila Audero.

1
50'

Wielka kolizja z udziałem trzech zawodników. Byli tam Mariusz Stępiński, Julien Chabot oraz Alex Ferrari. Wszyscy zdrowi i mogą kontynuować walkę na połowie Blucerchiatich.

1
48'

Sampdoria musi spróbować zaatakować po powrocie z szatni na boisko. Przyjezdni byli niegroźni dla przeciwników w pierwszej połowie. Fabio Quagliarella nie miał sytuacji podbramkowej.

1
46'

Druga połowa.

Czy Sampdoria Genua wyrówna po przerwie?
1
17:53

Hitem trwającej kolejki będzie mecz Interu Mediolan z Juventusem.

45+2'

Mariusz Stępiński miał dobrą szansę na gola. Dostał podanie w polu karnym Sampdorii Genua i oddał mocne uderzenie z ostrego kąta. Emil Audero odbił piłkę na korner i dlatego nie ma premierowego gola Polaka w barwach Hellasu Werona.

1
45'

1
45'

Ostatnie szanse na zmianę wyniku w pierwszej połowie. Eddie Salcedo nie spodziewał się pomyłki Emila Audero i tylko dlatego Sampdoria nie straciła drugiego gola krótko przed zejściem do szatni.

1
41'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Bonazzoli.

Kolejne przewinienie na pracowitym Mariuszu Stępińskim. Tym razem przesadził Federico Bonazzoli.

2
1
37'

Żółta kartka dla protestującego na ławce rezerwowych gospodarzy Ivana Juricia.

1
35'

Dobra szansa na gola z rzutu wolnego dla Hellasu Werona po wspomnianym przewinieniu Juliena Chabota na Eddim Salcedo. Za wykonanie stałego fragmentu zabrał się Miguel Veloso. Piłka odbiła się od muru i poleciała obok bramki Emila Audero. Okazja zmarnowana.

1
1
1
33'

Żółtą kartkę otrzymał Julian Chabot za faul na Eddim Salcedo.

Julian Chabot #5
1
30'

Ostra postawa zawodników obu drużyn. Julien Chabot już gra z mało gustownym opatrunkiem na głowie, a jeszcze fauluje. Defensor Sampdorii Genua potraktował ostro Miguela Veloso w centrum boiska.

2
1
26'

Eddie Salcedo poderwał się. Jego wstrzelenie w kierunku bramki było kłopotliwe dla golkipera Sampdorii Genua. Emil Audero nerwowo sparował piłkę na korner.

1
1
24'

Żółtą kartkę otrzymał Darko Lazović za wślizg w nogi przeciwnika.

Hellas Werona
1
22'

Sampdoria wygrała w tym sezonie na wyjeździe raz. Była to pucharowa potyczka z Crotone.

1
1
20'

Federico Bonazzoli i Fabio Depaoli rozegrali akcję w bocznym sektorze boiska. Po dośrodkowaniu nie udało się oddać uderzenia Fabio Quagliarelli.

1
18'

Mariusz Stępiński uruchomił podaniem Darko Lazovicia. Następnie zagranie zwrotne, ale obok Polaka było kilku zawodników w białych strojach i nie pozwolili na strzał.

1
15'

Żółtą kartkę otrzymał Alex Ferrari za faul na Mariuszu Stępińskim.

Alex Ferrari #25
1
14'

Sampdoria stara się przejąć kontrolę nad wydarzeniami na boisku, jednak piłka krąży między gośćmi zbyt wolno. To nie może zaskoczyć podopiecznych Ivana Juricia.

12'

Hellas Werona objął prowadzenie dzięki stałemu fragmentowi.

1
9'

Gol! Strzelił Marash Kumbulla.

Przydał się rzut rożny wywalczony przez Mariusza Stępińskiego. Po dośrodkowaniu Miguela Veloso z narożnika boiska piłka spadła na głowę Marasha Kumbullę, a ten pokonał swoim uderzeniem Emila Audero. Hellas Werona wcześnie wyszedł na prowadzenie.

Marash Kumbulla #24
3
5
8'

Mariusz Stępiński szarżował w polu karnym przeciwnika. Polak za długo przytrzymał piłkę, nie doczekał się wsparcia Eddiego Salcedo i wywalczył tylko rzut rożny dla Hellasu Werona.

6'

Emil Audero wybiegł na przedpole i wyprzedził przeciwnika. Bramkarz Sampdorii sprzątał po niepewnym zachowaniu Bartosza Bereszyńskiego.

3'

Poderwał się na połowie przeciwnika Federico Bonazzolli. Piłkarz Sampdorii Genua został ostro powstrzymany. Gwizdek sędziego i od rzutu wolnego Sampdoria Genua.

1
Czy Sampdoria Genua wygra mecz z Hellasem Werona?
17:32

Sędzia: Michael Fabbri

1
17:32

Hellas Werona prezentuje się nieźle na początku sezonu, choć jego sytuacja również jest daleka od wymarzonej. Drużyna prowadzona przez Ivana Juricia wywalczyła dwa z możliwych 12 punktów. Tydzień temu zremisowała 1:1 w atrakcyjnym spotkaniu z Cagliari Calcio.

17:32

Za Sampdorią już mecze z trzema przedstawicielami ligi włoskiej w europejskich pucharach. Blucerchiati zdążyli już ponieść porażki z Lazio, Napoli, a tydzień temu zostali pokonani przez Inter Mediolan. W konfrontacji z beniaminkiem drużyna Eusebio Di Francesco liczy na wyraźnie lepszy wynik.

17:32

Sampdoria Genua rozpoczęła sezon głównie od porażek. W sześciu kolejkach poniosła ich pięć i jest na ostatnim miejscu w lidze włoskiej. Początki pracy trenera Eusebio Di Francesco w klubie z Ligurii są trudne.