Serie A: 16. kolejka
14 gru 2019 18:30
90+3'

Gol! Strzelił Gervinho. Asystował mu Dejan Kulusevski.

W doliczonym czasie trafienie Gervinho. Parma wyszła na prowadzenie dzięki kontratakowi. Nie przerwał go Piotr Zieliński, który zaliczył spektakularną wywrotkę w centrum boiska.

33
90'

Doliczone cztery minuty.

8
4
2
4
2
89'

Dopiero pierwszy rzut rożny dla Parmy. Po nim groźniejszy był kontratak wicemistrza Włoch. Dries Mertens strzelił na jego zakończenie nieznacznie obok bramki Luigiego Sepe.

3
1
1
2
2
86'

Ostatnie szanse na rozstrzygniecie tego spotkania.

5
2
3
2
2
84'

W ostatnim momencie interweniowali przyjezdni. Napoli miało 10. w tym meczu korner, ale wykonane bez specjalnego przekonania oraz przygotowania dośrodkowanie padło łupem podopiecznych Roberto D'Aversy.

3
2
1
1
81'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Milik za przewinienie taktyczne.

2
3
3
4
9
79'

Żółtą kartkę otrzymał Dries Mertens za nieprzepisowe przytrzymanie przeciwnika.

1
79'
77'

Parma Calcio 1913. Schodzi: Mattia Sprocati. Wchodzi: Giuseppe Pezzella.

2
76'

Parma liczy przede wszystkim na indywidualne umiejętności Gervinho. Podanie do błyskotliwego zawodnika w pole karne Napoli, gdzie udało mu się wywalczyć korner dla gości.

1
2
2
74'

Napoli na połowie przeciwnika, gdzie szuka sposobu na strzelenie drugiego gola. Ostatnim akcjom gospodarzy brakowało tempa oraz dokładności, co irytuje Gennaro Gattuso.

2
6
1
70'

Gervinho wbiegł z wysoką prędkością w pole karne przeciwnika, w swoim stylu wymanewrował przyjezdnych, jednak nie pokonał interweniującego nogami Alexa Mereta.

6
5
4
3
3
68'

Arkadiusz Milik doprowadził do remisu.

42
23
3
4
4
66'

Parma Calcio 1913. Schodzi: Antonino Barilla. Wchodzi: Alberto Grassi.

Antonino Barilla #17
3
1
1
2
64'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Dries Mertens.

Tradycyjne tej jesieni trafienie Arkadiusza Milika. Krótko po wejściu z ławki rezerwowych na boisko Dries Mertens obsłużył idealnym dośrodkowaniem reprezentanta Polski, a ten wykorzystał szansę na strzelenie gola.

174
87
21
5
6
63'

Żółtą kartkę otrzymał Riccardo Gagliolo za protestowanie.

Riccardo Gagliolo #28
6
4
3
2
4
63'

SSC Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Dries Mertens.

3
3
1
3
3
61'

Arkadiusz Milik dopadł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jego uderzenie zostało wybronione przez czujnego na linii Luigiego Sepe.

4
2
3
5
6
57'

Napoli nie wykorzystało rzutu wolnego blisko pola karnego przeciwnika. Gospodarzom nie udało się znaleźć sposobu na dobrze zorganizowanych przeciwników.

2
1
1
52'

Piłka głównie na połowie zespołu z Parmy, który jest nastawiony na przeprowadzanie kontrataków.

3
2
1
2
2
48'

Napoli musi nadal szukać sposobu na wyrównanie. W pierwszej połowie gospodarze podjęli sporo prób, mimo to nie znaleźli drogi do bramki Luigiego Sepe, a czas ucieka.

5
2
2
3
5
46'

3
45+3'

Zmiana na rzut wolny. Totalne i niepotrzebne zamieszanie.

3
1
9
6
21
45+1'

Rzut karny dla Napoli po faulu na Piotrze Zielińskim.

27
14
6
5
2
45'

Doliczone dwie minuty.

2
1
1
41'

Gervinho strzelił, a Alex Meret spektakularnie obronił uderzenie Iworyjczyka i sparował futbolówkę na słupek.

3
1
2
2
39'

Spadła temperatura meczu. Napoli przeprowadziło kilka niebezpiecznych dla przeciwnika ataków, mimo to nie wyrównało, a Parma stara się wyciągnąć wnioski z trudnego dla siebie okresu spotkania.

2
2
35'

Arkadiusz Milik oddał uderzenie zza pola karnego. Futbolówka uciekła poza lustro bramki Luigiego Sepe.

2
3
3
1
2
33'

Piękne podanie prostopadłe Arkadiusza Milika do Lorenzo Insigne. Włoch miał przed oczami już jedynie Luigiego Sepe, mimo to nie doprowadził do remisu. Futbolówka po uderzeniu "Lolo" przeleciała obok bramki Parmy.

5
2
1
4
2
31'

Najlepszą szansę na doprowadzenie do remisu miał na razie Piotr Zieliński. Również Arkadiusz Milik miał możliwość pokonania Luigiego Sepe, jednak nie przymierzył w lustro bramki po płaskim dośrodkowaniu. Parma pozostaje na prowadzeniu.

1
2
28'

Riccardo Gagliolo przyspieszył na skrzydle. Jego płaskie dośrodkowanie zostało zneutralizowane przez Azzurrich, którzy wyraźnie uszczelnili defensywę w porównaniu z początkiem spotkania.

1
2
1
26'

Arkadiusz Milik nabiegał na piłkę w kierunku bliższego słupka i strącił ją po płaskim dośrodkowaniu. Pudło skutecznego ostatnio reprezentanta Polski.

1
1
2
1
2
23'

Parma stara się kontrolować wydarzenia na boisku i na razie żywo reagujący blisko linii bocznej Roberto D'Aversa może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

2
1
21'

2
1
17'

Parma Calcio 1913. Schodzi: Andreas Cornelius. Wchodzi: Mattia Sprocati.

16'

Napoli w ataku pozycyjnym po wczesnej zmianie wyniku, natomiast nie skutkuje on niebezpiecznymi sytuacjami podbramkowymi. Luigi Sepe na razie nie musiał martwić się o zachowanie czystego konta.

2
1
1
11'

Piotr Zieliński nie pokonał swoim uderzeniem Luigiego Sepe. Popełnił błąd Bruno Alves, jednak z asekuracją zdążył kompan z bloku defensywnego doświadczonego Portugalczyka.

4
1
4
9'

Żółtą kartkę otrzymał Gervinho za ostre przewinienie.

4
3
2
1
1
7'

Kolejne trzęsienie ziemi na Stadio San Paolo w tym sezonie, jednak piłkarze Gennaro Gattuso mają jeszcze sporo czasu na odpowiedzenie gościom.

2
3
1
2
3
4'

Gol! Strzelił Dejan Kulusevski.

Przyjezdni wyszli na prowadzenie i kadencja Gennaro Gattuso w Neapolu zaczyna się od mocnego ciosu. Gospodarze nie utrzymali się przy piłce po wrzucie z autu, pomylił się koszmarnie Kalidou Koulibaly, a przebojowy rajd Dejana Kulusevskiego zakończył się płaskim strzałem do bramki obok Alexa Mereta. Na dodatek Senegalczyk doznał kontuzji. Pasmo nieszczęść Azzurrich.

8
6
26
5
11
3'

Napoli gra w granatowych strojach z błękitnymi akcentami. Z kolei Parma w białych koszulkach i spodenkach z czarno-żółtym pasem.