Milan. Schodzi: Suso. Wchodzi: Samuel Castillejo.

1
1
1
85'

Atalanta rozkoszuje się wysokim prowadzeniem. AC Milan jeszcze wymienia podania na obrzeżach pola karnego przeciwnika, ale ataki przyjezdnych pozbawione koncepcji, wigoru, przekonania. Wszystko wskazuje na to, że Rossoneri nawet nie zagrożą Pierluigiemu Golliniemu celnym strzałem.

4
2
1
3
84'

Gol! Strzelił Luis Muriel.

Jeszcze jedna bramka Atalanty. Także zmiennik zapisał się celnym strzałem w historii tego spotkania. Luis Muriel wyprzedził zagubionego poza własnym polem karnym Gianluigiego Donnarummę, wykorzystał ogromny błąd wcześniej pewnego bramkarza Milanu. 5:0! Historyczny wynik.

Atalanta Bergamo
27
17
9
4
4
81'

Gianluigi Donnarumma musi uwijać się między słupkami i ratować Rossonerich przed jeszcze wyższą porażką niż 0:4. Bramkarz Milanu odbił futbolówkę po uderzeniu Timothego Castagne'a. Obrońcy z Mediolanu kompletnie zdekoncentrowani i nie stawiają oporu nakręconym gospodarzom.

2
2
2
2
2
80'
77'

Żółtą kartkę otrzymał Franck Kessie za faul.

2
1
1
77'

Atalanta spokojnie wymieniła podania w środkowej strefie boiska. Gospodarze mają szansę na zachowanie wyczekiwanego czystego konta. Siła ataków Rossonerich nie powala na kolana. Nie widać, żeby grali z dwoma napastnikami.

4
1
1
1
75'

Atalanta szaleje. Milan upokarzany w Bergamo.

4
2
2
1
2
72'

Gol! Strzelił Josip Ilicić. Asystował mu Alejandro Gomez.

Drugie trafienie Słoweńca i Atalanta już demoluje przeciwnika z Mediolanu! Josip Ilicić zobaczył, że rywale są daleko, a Gianluigi Donnarumma odsłonił dużą część bramki. Josip Ilicić wykorzystał swoją precyzyjną lewą stopę i skompletował dublet.

17
9
3
3
71'

Żółtą kartkę otrzymał Alessio Romagnoli za faul na Josipie Iliciciu.

71'

Josip Ilicić autorem na razie ostatniego gola.

2
1
1
69'

Miękkie podanie Josipa Ilicicia w poszukiwaniu Robina Gosensa. Tym razem zareagowali przyjezdni i nie pozwolili Niemcowi na oddanie uderzenia.

1
1
1
1
1
65'

Krzysztof Piątek nie ma już za bardzo czego ratować. Chyba że honor Milanu.

10
13
1
63'

Gol! Strzelił Josip Ilicić. Asystował mu Mario Pasalić.

Podanie w pole karne Milanu do Josipa Ilicicia, a ten nie zrobił problemu z obecności Davide Calabrii i pokonał potężnym uderzeniem Gianluigiego Donnarummę. Reprezentant Włoch został w blokach i tylko obserwował jak piłka ląduje w sieci. 3:0!

14
11
6
5
12
62'

Milan. Schodzi: Giacomo Bonaventura. Wchodzi: Krzysztof Piątek.

61'

Gol! Strzelił Mario Pasalić. Asystował mu Robin Gosens.

Tak jakby wywołaliśmy wilka z lasu. Robin Gosens kolejnym zawodnikiem, który w tym meczu wkręcił trzy metry pod ziemię Andreę Contego. Po uderzeniu wahadłowego futbolówka jeszcze trąciła biegającego po polu karnym Mario Pasalicia.

Asysta:
20
10
6
7
5
60'

Cisza przed burzą. Pewnie jeszcze coś wydarzy się w tym spotkaniu, ponieważ zwycięstwo 1:0 byłoby zbyt proste jak na standardy Atalanty.

2
1
1
1
58'

Alessio Romagnoli potraktował ostro Alejandro Gomeza. Kapitan Atalanty jest poniewierany w pobliżu pola karnego zespołu z Mediolanu.

1
2
1
1
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Marten de Roon za faul na Hakanie Calhanoglu.

4
1
54'

Podania wrzucane przez Milanistów za plecy obrońców Atalanty wołają o pomstę do nieba.

1
1
3
1
53'

Rusłan Malinowski zabrał piłkę kompletnie zdezorientowanym gościom. Akcja byłego kompana Jakuba Piotrowskiego z szatni Genku zakończyła się płaskim strzałem z dystansu obok bramki Gianluigiego Donnarummy.

1
1
1
1
1
50'

Dobre wejście zawodników z Bergamo w drugą połowę. Piłkarze w ciemnozielonych koszulkach i czarnych spodenkach ponownie na połowie Milanu, a Timothy Castagne próbował strzelić gola po dośrodkowaniu Robina Gosensa.

2
1
1
1
48'

Pierluigi Gollini zabrał z szatni czapkę. Dodała ona pięć procent mocy bramkarzowi z Bergamo, który poza własnym polem karnym przeciął podanie prostopadłe.