Serie A: 19. kolejka
12 sty 2020 15:00
90+2'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Jakub Jankto.

Jeszcze jedna bramka w doliczonym czasie. Fabio Quagliarella poradził sobie z defensorem i przelobował golkipera Brescii Calcio. Beniaminek dostał bardzo bolesne lanie na Stadio Luigi Ferraris.

5
2
1
1
90'

Doliczone trzy minuty.

1
1
87'

Jak widać po czwartym golu już festiwal zmian, a nie sytuacji podbramkowych, ale i tych nie zabrakło w kończącym się pojedynku. Bartosz Bereszyński zakończył poprawy występ.

1
1
82'

Brescia. Schodzi: Ales Mateju. Wchodzi: Bruno Martella.

wchodzi Wchodzi
Bruno Martella #26
schodzi Schodzi
1
1
82'

Sampdoria Genua. Schodzi: Ronaldo Vieira. Wchodzi: Albin Ekdal.

Ronaldo Vieira #4
3
1
77'

Gol! Strzelił Gianluca Caprari. Asystował mu Jakub Jankto.

Nie było raczej wątpliwości, kto wygra mecz po trzecim golu Sampdorii, ale na pewno ich nie ma po czwartym trafieniu. Gianluca Caprari zameldował się na boisku krótko po wejściu z ławki rezerwowych celnym uderzeniu po wrzutce Jakuba Jankto. Czech wystartował do futbolówki po obronionym przez Jessego Joronena strzale z dystansu i wiedział, co z nią zrobić. Efektownie prowadzą gospodarze!

7
5
1
1
1
72'

Fabio Quagliarella i kolejna bramka dla genueńczyków!

2
1
69'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella.

Panujący król strzelców Serie A huknął z rzutu karnego, a proste rozwiązanie okazało się skuteczne. Fabio Quagliarella uderzył na 3:1 i Sampdoria jest blisko pokonania beniaminka.

Sampdoria Genua
8
4
3
69'

Brescia. Schodzi: Nikolas Spalek. Wchodzi: Emanuele Ndoj.

Nikolas Spalek #7
1
1
1
68'

Żółtą kartkę otrzymał Jhon Chancellor za protestowanie.

Jhon Chancellor #14
Brescia Calcio
1
1
68'

Massimiliano Mangraviti zagrał ręką i jest rzut karny dla Sampdorii.

1
67'

Manolo Gabbiadini strzela, tyle że strzela niecelnie. Partner z ataku Fabio Quagliarelli trafił w nogę defensora Brescii i na pocieszenie wywalczył korner dla zespołu z Genui.

1
1
2
64'

Tym razem Mario Balotelli zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Napastnik beniaminka strzelił na wiwat i Emilowi Audero nie pozostało nic poza odprowadzeniem piłki wzrokiem poza boisko.

1
1
1
2
62'

Emil Audero musi uważać na Mario Balotellego. Tym razem były reprezentant Włoch zatrudnił golkipera Sampdorii głębokim dośrodkowaniem.

1
1
1
58'

Spotkanie nie rozczarowuje liczbą sytuacji podbramkowych. Do futbolówki dopadł Manolo Gabbiadini i huknął z powietrza nieznacznie obok bramki Jessego Joronena.

1
1
2
57'

Nie ma gola, choć piłka wylądowała w bramce Sampdorii. Mario Balotelli strzelił z bliska, jednak sędzia asystent zasygnalizował wcześniejszego spalonego podającego Ernesto Torregrossy. Ostrzeżenie dla podopiecznych Claudio Ranierego.

1
1
1
55'

Bartosz Bereszyński postanowił przenieść grę na połowę przeciwnika. Przyspieszenie reprezentanta Polski na prawym skrzydle i wywalczył korner dla Blucerchiatich.

3
1
50'

Mario Balotelli szuka swoich szans pod bramką przeciwnika. Podopieczni Eugenio Coriniego przestali chować się na własnej połowie przed gospodarzami.

2
1
2
1
2
48'

Po przerwie muszą zaatakować goście. Pierwsza po przerwie szansa na pokonanie Emila Audero niewykorzystana przez Mario Balotellego, którego uderzenie zostało zablokowane.

2
1
2
1
2
46'

Druga połowa.

1
1
1
Czy Sampdoria powiększy przewagę po przerwie?
2
1
45+3'

Gol! Strzelił Jakub Jankto. Asystował mu Karol Linetty.

Klasyczna bramka do szatni! Jakub Jankto po raz drugi w meczu dostał dośrodkowanie od Karola Linettego i tym razem skonsumował "ciasteczko" od byłego pomocnika Lecha Poznań. Asysta na konto Linettego, a po uderzeniu z powietrza Czecha jest 2:1 dla Sampdorii.

26
13
6
3
2
45'

2
1
42'

Żółtą kartkę otrzymał Nicola Murru za faul na skrzydle.

2
1
1
40'

Na razie ostatnie słowo w sprawie wyniku powiedział Karol Linetty.

3
1
1
38'

Żółtą kartkę otrzymał Romulo za faul na Karolu Linettym.

1
1
37'

Karol Linetty doprowadził do remisu!

6
2
34'

Gol! Strzelił Karol Linetty.

Polska bramka w Genui. Podobna sytuacja do tej wspomnianej sprzed kilku minut. Karol Linetty ponownie ustawił się w odpowiednim miejscu i zgarnął piłkę wybitą niedokładnie przez Alesa Mateju po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Tym razem Polak zrobił wszystko zgodnie z przepisami i nie czekał dłużej niż przez sekundę na oddanie płaskiego uderzenia. Pomocnik Sampdorii strzelił z kilkunastu metrów po ziemi, a Jesse Joronen nie zatrzymał zmierzającej w kierunku narożnika bramki piłki.

46
35
3
5
2
31'

Karol Linetty pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki po nieskutecznym wybiciu dośrodkowania przez defensora z Brescii. Gwizdek sędziego i mogli odetchnąć goście.

1
1
2
1
29'

Małe zamieszanie po dalekim wrzucie z autu Bartosza Bereszyńskiego. Tym razem bez strzału na bramkę przyjezdnych.

1
1
1
27'

Rzut wolny w bocznym sektorze boiska i to szansa na dobre dośrodkowanie w pole karne Brescii Calcio. Manolo Gabbiadini spróbował chyba innego rozwiązania i przelobowania Jessego Joronena. Fin nie dał się zaskoczyć i przeniósł piłkę jedną dłonią nad poprzeczkę.

1
25'

Fabio Quagliarella strzelił nieczysto nożycami po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Kolejna nieudana próba wyrównania zespołu z Genui. Denerwuje się mocno Eugenio Corini.

1
1
24'

Brescia Calcio odrobinę uszczelniła obronę po serii sytuacji podbramkowych gospodarzy, ale futbolówka nadal sunie głównie po jej połowie boiska.

1
1
22'

Żółtą kartkę otrzymał Ronaldo Vieira za ostre przewinienie.

1
20'

Wymiana podań zawodników Sampdorii, ale dośrodkowanie Nicoli Murru nie trafiło do żadnego z zawodników ofensywnych. Po chwili poprawka z przeciwnego skrzydła i Fabio Quagliarella główkował prosto w Jessego Joronena. Blucerchiati atakują huraganowo.

1
18'

Szansa na wyrównanie i to ogromna. Jakubowi Jankto nie udało się umieścić piłki w narożniku bramki, a nieobstawiony przez przeciwników oddał uderzenie z 14. metra.

1
15'

Kolejne dośrodkowanie, tym razem z ruchomej piłki, ale ponownie z prawej strony w kierunku Ernesto Torregrossy i obrońcy Sampdorii z trudem powstrzymali uskrzydlonego napastnika Brescii.

1
12'

Gol! Strzelił Jhon Chancellor. Asystował mu Ernesto Torregrossa.

Idealne rozegranie rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu Romulo ze stałego fragmentu gry Ernesto Torregrossa zgrał piłkę przed bramkę Emila Audero, a tam Jhon Chancellor urwał się Mortenowi Thorsbemu i strzelił z bliska na 1:0 dla Brescii Calcio.

Asysta:
Ernesto Torregrossa #11
1
2
3
9
11'

Jakub Jankto zdecydował się na uderzenie lewą stopą z powietrza po dośrodkowaniu Karola Linettego. Czech nie trafił w lustro bramki Brescii Calcio, ale ponownie zrobiło się niebezpiecznie w jej polu karnym.

10'

Żółtą kartkę otrzymał Dimitri Bisoli za faul w centrum boiska na Jakubie Jankto.

Dimitri Bisoli #25
8'

Pierwsze uderzenie w tym meczu. Fabio Quagliarella zapolował skutecznie na piłkę po dośrodkowaniu Nicoli Murru z lewej strony boiska i zatrudnił strzałem głową Jesse Joronena.

6'

Przerwane ataki po obu stronach boiska. Przedarcie się w pole karne przeciwnika nie jest na razie banalnym zadaniem.

4'

Brescia Calcio nastawiona ofensywnie na początku spotkania, ale gospodarze nie zamierzają dawać swobody przeciwnikom i podjęli agresywną rywalizację w centrum boiska.

2'

Sampdoria w niebieskich koszulkach, a także w białych spodenkach i getrach. Brescia w ciemnozielonych strojach z białymi elementami.

Czy Sampdoria wygra mecz z Brescią Calcio?
4
2
14:14

Bartosz Bereszyński w oczekiwaniu na mecz.

1
14:10

Bartosz Bereszyński i Karol Linetty w podstawowym składzie Sampdorii.

14:10

Brescia Calcio dokonała już w tym sezonie dwóch zmian trenera. Po powrocie na ławkę Eugenio Coriniego drużyna zaczęła lepiej punktować. Odniosła zwycięstwa ze SPAL-em i z US Lecce, a także zremisowała w Parmie.

1
14:10

Brescia przegrała poprzedni mecz z Lazio.

1
14:10

Podopieczni Claudio Ranierego zremisowali bezbramkowo w poprzednim meczu z Milanem. Sampdoria zdobyła w Mediolanie pierwszy punkt w 2020 roku. Brescia po przerwie noworocznej poniosła pechową porażkę 1:2 z Lazio mimo prowadzenia i wskutek gola straconego w doliczonym czasie.

2
1
14:10

Przygotowania Blucerchiatich do meczu.

1
14:10

UC Sampdoria zmierzy się z Brescią Calcio w meczu drużyn walczących o utrzymanie w lidze włoskiej. Będąca nad strefą spadkową drużyna z Genui ma dwa punkty przewagi nad beniaminkiem.