Serie A: 20. kolejka
19 sty 2020 20:45
90+1'

Dwa uderzenia Cristiano Ronaldo, który nieustannie zaskakuje przyjezdnych biegając z jednego na drugie skrzydło. Brakuje tylko dokładności Portugalczykowi, żeby skompletować hat-trick.

9
2
1
1
90'

Doliczone trzy minuty.

1
1
87'

Kilka minut zostało przyjezdnym. Parma stawia na szybkie wyprowadzenie piłki, a jej ataki od czasu do czasu podnoszą temperaturę w Turynie.

1
84'

Dejan Kulusevski wystawił piłkę kilkanaście metrów przed bramkę Wojciecha Szczęsnego. Stamtąd mierzył Mattia Sprocati, jednak nie przebił się swoim uderzeniem z dogodnej pozycji przez gąszcz obrońców Juventusu.

1
2
1
82'

Przed zmianą jeszcze jedna interwencja Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz Juventusu powstrzymał piłkę po uderzeniu Juraja Kucki. Przyjezdni nie mają zamiaru wywieszać białej flagi w walce o przynajmniej punkt.

2
2
81'

Juventus. Schodzi: Paulo Dybala. Wchodzi: Douglas Costa.

79'

Wojciech Szczęsny zatrzymał sunącą po murawie piłkę po uderzeniu Hernaniego. Pomocnik Parmy zorganizował Wojciechowi Szczęsnemu test, ale reprezentant Polski musiał sobie z nim poradzić.

2
1
76'

Bianconeri w posiadaniu piłki. Długa wymiana podań i zawodnicy Parmy muszą postarać się najpierw o odzyskanie futbolówki, jeżeli chcą ponownie zmusić do kapitulacji Wojciecha Szczęsnego i zapunktować w Piemoncie.

1
1
73'

Próba rozegrania ataku na jeden kontakt. W ostatnim momencie połapali się w tym zawodnicy grający w niebieskich strojach z żółtymi pasami.

1
70'

Żółtą kartkę otrzymał Jasmin Kurtić za ostre przewinienie.

Parma Calcio 1913
1
70'

Podanie w pole karne Parmy do Paulo Dybali. Argentyńczyk przeprasza kompanów, że nie poszukał podania, a zdecydował się na solowe rozwiązanie. Uderzenie błyskotliwego gwiazdora Juventusu wyraźnie ponad bramkę Luigiego Sepe.

1
1
1
1
3
70'

1
66'

Parma Calcio 1913. Schodzi: Matteo Scozzarella. Wchodzi: Mattia Sprocati.

1
65'

Tym razem Bianconeri nie chcą powtórzyć błędu i pozostają na połowie przeciwnika, gdzie szukają sposobu na wbicie kolejnego gola gościom. Gonzalo Higuain strzelił zza pola karnego metr obok bramki Luigiego Sepe.

2
1
60'

Cristiano Ronaldo ponownie rządzi na boisku.

13
6
2
3
59'

Juventus. Schodzi: Aaron Ramsey. Wchodzi: Gonzalo Higuain.

58'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Paulo Dybala.

Szybko zrehabilitował się Cristiano Ronaldo za zachowanie we własnym polu karnym. Odpowiedział na popisy Ciro Immobile i nie pozwala reprezentantowi Włoch czuć się pewnie na czele klasyfikacji strzelców Serie A. Portugalczyk ponownie pokonał Luigiego Sepe. Tym razem skierował piłkę do siatki po podaniu z prawej strony Paulo Dybali.

33
16
2
5
6
55'

Gol! Strzelił Andreas Cornelius. Asystował mu Matteo Scozzarella.

Wybronili się gospodarze po wrzutce Matteo Darmiana. Jeszcze była szansa na zaszkodzenie Wojciechowi Szczęsnemu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zagranie Matteo Scozzarelli wykorzystał Andreas Cornelius. Duńczyk wyszedł wysoko w powietrze, wygrał pojedynek w powietrzu z Cristiano Ronaldo i przymierzył pod poprzeczkę w bramce Juventusu. Parma doprowadziła do remisu w Turynie.

Asysta:
7
5
2
8
14
51'

Tym razem szarżował Danilo i tylko gorzko uśmiecha się po swoim uderzeniu, które jedną ręką sparował na korner Luigi Sepe. Bramkarz utrzymuje Parmę na powietrzchni w tym spotkaniu.

2
1
50'

Niebezpieczne zderzenie w powietrzu Cristiano Ronaldo z Riccardo Gagliolo, a Portugalczyk próbował strzelić swojego drugiego gola w tym meczu po dośrodkowaniu Paulo Dybali.

1
1
1
46'

1
Czy Juventus FC powiększy przewagę po przerwie?
3
45+1'

Cristiano Ronaldo trafia do bramki rywala za rywalem.

11
5
2
2
45'

3
1
1
43'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo był najgroźniejszym zawodnikiem w pierwszej połowie i w ostatnich minutach strzelił gola na 1:0. Portugalczyk trafił do bramki w siódmym spotkaniu Serie A z rzędu. Były zawodnik Realu Madryt zbiegł z prawego skrzydła do środka i oddał płaskie uderzenie. Futbolówka, zanim znalazła się w siatce, odbiła się od Matteo Darmiana, a ten rykoszet był nieszczęśliwy dla Luigiego Sepe.

42
22
5
5
11
41'

Przerwa w grze spowodowana urazem Roberto Inglese. Wreszcie napastnik z Parmy jest w obiektywach kamer.

3
40'

Cristiano Ronaldo uruchomił podaniem Paulo Dybalę, którego uderzenie tuż zza linii pola karnego było skrajnie nieudane. Gianluigi Buffon spojrzał z wyraźnym niezadowoleniem w kierunku Argentyńczyka.

2
2
1
1
38'

Adrien Rabiot pomagał sobie ręką przy przyjmowaniu piłki. Sędzia stał blisko i nie pozwolił Bianconerim na kontynuowanie ataku.

3
36'

Bianconeri na połowie przeciwnika i w zasadzie można to powtarzać do znudzenia. Inna sprawa, że rozegrania mistrzów Włoch nie robią wrażenia na byłym triumfatorze Pucharu UEFA.

2
1
1
34'

Cristiano Ronaldo i spółka nadal szukają sposobu na strzelenie gola.

1
1
1
1
1
30'

Minął drugi kwadrans meczu i przewaga Juventusu nie została jeszcze potwierdzona golem, ani licznymi sytuacjami podbramkowymi. Faworyt chce metodycznie dobrać się do defensywy Crociatich.

1
27'

Juraj Kucka poradził sobie z Blaisem Matuidim. Pomocnik Crociatich nie zyskał przestrzeni przepuszczając piłkę między nogami środkowego defensora Juventusu.

1
1
1
25'

Cristiano Ronaldo zakręcił obrońcą w polu karnym i wypracował sobie miejsce do oddania strzału z ostrego kąta. Interwencja Luigiego Sepe i korner, po którym Portugalczyk główkował ponad bramką Parmy.

4
2
1
1
2
23'

Akcja przyspieszona przez Cristiano Ronaldo. Wrzutka Miralema Pjanicia w kierunku wysoko ustawionego Danilo, któremu nie udało się oddać strzału w towarzystwie Matteo Darmiana.

1
1
1
21'

Juventus. Schodzi: Alex Sandro. Wchodzi: Danilo.

20'

Do wejścia na boisko z ławki rezerwowych już przygotowuje się Danilo.

1
1
1
1
1
19'

Odrobinę wyżej wyszli podopieczni Roberto D'Aversy, jednak nie stworzyli sytuacji podbramkowej po wymienieniu kilkunastu podań. Wojciech Szczęsny musiał tylko pokrzyczeć na swoich obrońców.

3
1
1
17'

Przerwa w grze spowodowana urazem Adriena Rabiota po tym jak ostro potraktował go w pobliżu pola karnego gospodarzy Riccardo Gagliolo.

2
1
1
1
15'

Leonardo Bonucci wybiegł wysoko za Jurajem Kucką, ale nie potrafił zabrać mu futbolówki zgodnie z przepisami. Włoch wskoczył na plecy pomocnika Crociatich i zmusił sędziego do użycia gwizdka.

2
1
12'

Cristiano Ronaldo dośrodkował do Aarona Ramseya, a pomocnik Juventusu strącił piłkę w ekwilibrystyczny sposób ponad bramką strzeżoną przez Luigiego Sepe. Walijczyk pochwalił Portugalczyka za jego w miarę dokładne zagranie.

3
1
1
10'

Tym razem lepsze zachowanie Juraja Kucki w pobliżu pola karnego Juventusu. Pomocnik poczęstował Wojciecha Szczęsnego strzałem z dystansu. Reprezentant Polski interweniował po raz pierwszy w tym spotkaniu bez zarzutu.

2
1
1
9'

Riccardo Gagliolo wrzucił piłkę w okolicę linii pola karnego do Juraja Kucki, któremu nie wyszło przyjęcie. Osaczony przez obrońców z Turynu praktycznie przekazał im futbolówkę.

2
1
1
7'

Cristiano Ronaldo już dwa razy rozmawiał z Marco Di Bello i prosił sędziego o interwencję po ostrych zagraniach przyjezdnych we własnym polu karnym.

1
1
4'

Bianconeri wymieniają podania w środkowej strefie boiska. Już dwa przyspieszenia gospodarzy, ale poskutkowały jedynie uderzeniem z dystansu Cristiano Ronaldo.

4
3
1
1
2
2'

Juventus FC w biało-czarnych strojach, a grająca w niebieskich strojach z żółtymi pasami Parma od razu zajęła strategiczne pozycje na własnej połowie boiska.

2
1
1
20:19

Piłkarze zameldowali się na boisku w Turynie. Na trybunach widać wolne miejsca, ale ostatni kibice jeszcze zajmują swoje siedziska.

1
2
1
Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto w meczu z Parmą?
4
3
1
20:19

Piłkarze Juventusu prawie gotowi do rozpoczęcia pojedynku.

20:19

Przygotowania Wojciecha Szczęsnego do meczu.

2
1
20:04

Parma Calcio stara się być poważniejszym niż w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu uczestnikiem wyścigu do europejskich pucharów. Podopieczni Roberto D'Aversy nie imponują efektownym stylem, mimo to regularnie punktują i są blisko szóstego miejsca.

1
20:04

Sędzia: Marco Di Bello

1
20:04

Juventus FC staje przed szansą powiększenia przewagi w tabeli nad Interem Mediolan. Podopieczni Antonio Conte nie popisali się na stadionie beniaminka US Lecce i zremisowali 1:1. Stara Dama podejmie Parmę Calcio 1913 i ma dodatkową motywację.