Serie A: 20. kolejka
18 sty 2020 15:00
85'

Karol Linetty zatańczył z piłką w polu karnym przeciwnika. Tym razem nie wypracował sobie dostatecznie dużo miejsca do oddania uderzenia.

4
3
2
2
2
80'

Na boisku pozostaje Ciro Immobile i kontynuuje swoje polowanie. Kolejna szansa snajpera Lazio, który tym razem miał przeciwnika na plecach, przez co nie pokonał Emila Audero w sytuacji sam na sam.

2
4
74'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Julian Chabot za faul na zawodniku wybiegającym na czystą pozycję.

Julian Chabot #5
Sampdoria Genua
1
3
1
1
70'

Gol! Strzelił Karol Linetty.

Polska bramka w Rzymie. Karol Linetty przymierzył do siatki Lazio. Przymierzył w drugim meczu z rzędu. Dopadł do futbolówki odbitej przed siebie przez Thomasa Strakoshę i oddał płaskie uderzenie.

46
19
7
1
2
69'

Żółtą kartkę otrzymał Bobby Adekanye za faul.

1
66'
65'

Gol! Strzelił Ciro Immobile.

Emil Audero najwyraźniej oglądał rzuty karne wykonywane przez Ciro Immobile przed przyjazdem do Rzymu, mimo to nie potrafi zatrzymać piłki kopniętej przez najlepszego snajpera włoskich boisk.

12
6
5
2
4
64'

Żółtą kartkę otrzymał Omar Colley za sprokurowanie rzutu karnego.

3
1
64'

Po zobaczniu powtórek sędzia podyktował jedenastkę dla Biancocelestich.

3
2
61'

Lazio domaga się rzutu karnego. Luis Alberto sygnalizował nieprzepisowe zagranie Omara Colleya po swoim kopnięciu.

2
1
59'

Podanie Ciro Immobile w pole karne do Luisa Alberto. Hiszpan strzelał z ostrego kąta, jednak w ostatnim momencie został przyblokowany przez Bartosza Bereszyńskiego i musiał zadowolić się rzutem rożnym.

1
1
1
2
2
58'

Lazio Rzym. Schodzi: Felipe Caicedo. Wchodzi: Bobby Adekanye.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
1
1
1
56'

Przerwa w grze po upadku Ciro Immobile. Bohater Rzymu zagrał również w środę w meczu Pucharu Włoch z Cremonese i prawdopodobnie za moment Bobby Adekanye zmieni lidera klasyfikacji strzelców ligi włoskiej.

1
1
1
54'

Gol! Strzelił Bastos. Asystował mu Lucas Leiva.

Bastos miał zastąpić na boisku Stefana Radu, tymczasem pobiegł do ataku. Piłkarz z Angoli strzelił gola w drugim meczu z rzędu. Zmiennik dostał podanie od Lucasa Leivy, był nieobstawiony w polu karnym i pokonał Emila Audero perfekcyjnym strzałem pod poprzeczkę.

3
1
1
1
49'

Lazio Rzym. Schodzi: Stefan Radu. Wchodzi: Bastos.

49'

Stefan Radu ucierpiał w wyniku zderzenia z Karolem Linettym. Pierwsza tego popołudniu zła wiadomość dla trenera Simone Inzaghiego.

1
1
48'

Lazio z wyraźną zaliczką wróciło na boisko.

2
46'

Druga połowa.

1
1
1
46'
komentarz

Sampdoria bez szans w Rzymie.

3
Czy Ciro Immobile strzeli trzeciego gola?
2
1
43'

Francesco Acerbi ożywił ospałych Biancocelestich i sam popisał się rajdem w pole karne Sampdorii. Po podaniu Sergeja Milinkovicia-Savicia zabrakło wykończenia defensorowi reprezentacji Włoch. Później jeszcze strzelił Luis Alberto, ale nie pokonał Emila Audero.

1
1
1
41'

Fragment meczu, w którym przyjezdni z Genui utrzymali się dłużej w posiadaniu piłki. Największą ochotę do walki przyjawia jeszcze kapitan Karol Linetty.

2
1
38'

Sampdoria nie potrafi zorganizować się do niebezpiecznego ataku. Tylko jedno celne uderzenie, które nie było groźne dla Thomasa Strakoshy, a oddał je mniej niż 60 sekund od rozpoczęcia pojedynku Karol Linetty.

1
1
1
34'

Dwa fatalne uderzenia po przeciwnych stronach boiska. Wyraźnie chybił na początek Ronaldo Vieira, a odpowiedział tym samym Jony.

1
1
31'

Żółtą kartkę otrzymał Ronaldo Vieira za faul na Felipe Caicedo.

Ronaldo Vieira #4
1
1
31'

Przewinienie Jonego na Bartoszu Bereszyńskim. Szansa dla Blucerchiatich na pokonanie Thomasa Strakoshy po wrzutce z rzutu wolnego. Wrzutka Gianluci Caprarego została zneutralizowana przez Lazio.

1
3
27'

Felipe Caicedo na spalonym. Sędzia w pierwszym tempie nie przerwał gry, mimo to Ekwadorczyk pokazał w sytuacji sam na sam z Emilem Audero, że ma jeszcze czego uczyć się od Ciro Immobile.

2
2
23'

Ciro Immobile już poprawił statystyki. 22. bramka!

2
1
1
1
20'

Gol! Strzelił Ciro Immobile. Asystował mu Francesco Acerbi.

Ciro Immobile gra koncert. Kolejny w tym sezonie. Ten człowiek jest nie do zatrzymania, a już na pewno nie potrafi tego zrobić Julien Chabot. "Ciruzzo" opanował piłkę wrzuconą do niego z drugiej linii, wziął sobie na plecy Francuza, a jeszcze wymanewrował Emila Audero. Posłanie futbolówki do odsłoniętej bramki było już drobnostką.

6
5
3
1
1
20'

Ciro Immobile strzelił 21. gola w sezonie. To dopiero pierwszy mecz po półmetku.

4
17'

Tym razem Ciro Immobile nie potrzebował kompana. Sam strzelił gola. Emil Audero co prawda wyczuł intencję genialnego napastnika Lazio, ale nie był w stanie zatrzymać perfekcyjnie kopniętej po ziemi piłki. 2:0 dla Lazialich.

4
8
1
16'

Rzut karny dla Lazio po zagraniu ręką. Nicola Murru blokował nieprzepisowo dośrodkowanie Manuela Lazzarego.

4
14'

Gwizdek sędziego po przewinieniu Juliena Chabota na Ciro Immobile. Obrońca Sampdorii wybiegł daleko za napastnikiem Biancocelestich i nie znalazł innego sposobu na poskromienie go niż faul.

2
1
12'

Morten Thorsby organizował Sampdorię do kontrataku, jednak jego długie podanie zostało przechwycone przez obrońców Lazio.

2
1
1
10'

Felipe Caicedo dał prowadzenie Lazio!

2
1
1
7'

Gol! Strzelił Felipe Caicedo.

Lazio jest szalone i już prowadzi z Sampdorią. Ciro Immobile wygrał pojedynki fizyczne z Julienem Chabotem oraz Bartoszem Bereszyńskim i poskromił obu obrońców Sampdorii. Płaskie uderzenie najlepszego napastnika ligi obronił Emil Audero, ale Felipa Caicedo był czujny i wykonał dobitkę z bliska.

5
2
1
1
2
4'

Luis Alberto dostał podanie od Ciro Immobile i strzelił nieznacznie zza pola karnego. Hiszpan natychmiast oddał uderzenie, ale nie trafił po ziemi w bramkę strzeżoną przez Emila Audero.

2
3'

Na początku ofensywnie jedni i drudzy. Rzymianie domagali się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką, ale Daniele Chiffi nic nieprzepisowego nie zobaczył, a także nie dostał sygnał od sędziów przy monitorze.

1
1
1
1
1
1'

Pierwsza akcja z wykorzystaniem Karola Linettego. Sampdoria grająca w ciemnych strojach z niebiesko-czarno-czerwonymi akcentami przetransportowała piłkę w pole karne, skąd były reprezentant Polski oddał uderzenie zbyt oczywiste dla Thomasa Strakoshy.

1
1
Czy Lazio wygra mecz z Sampdorią?
1
14:29

Rozgrzewka gospodarzy na Stadio Olimpico.

1
14:07

Bartosz Bereszyński i Karol Linetty wystąpią od pierwszego gwizdka.

3
1
14:07

Sędzia: Daniele Chiffi

1
14:07

Claudio Ranieri chce dokonać wielkiej rzeczy w Rzymie.

1
14:07

Lazio odniosło 10 zwycięstw z rzędu w Serie A, a na dodatek wygrało mecze o Superpuchar Włoch, a także o awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Dla Biancocelestich w rundzie rewanżowej ligi jest priorytetem pozostanie na miejscu premiowanym awansem do Ligi Mistrzów.

2
1
14:07

Simone Inzaghi dzień przed pojedynkiem.

1
14:07

W Rzymie rozpocznie się runda rewanżowa Serie A. Lazio spisało się rewelacyjnie przed półmetkiem sezonu i jest trzecie w tabeli. Sampdoria z kolei musi walczyć o utrzymanie w elicie i w efekcie rozczarowujących wyników zmieniła trenera Eusebio Di Francesco na Claudio Ranierego.