1
2
1
89'

W odpowiedzi Ciro Immobile utrzymał się w posiadaniu piłki w narożniku pola karnego i oddał piłkę Sergejowi Milinkoviciowi-Saviciowi. Uderzenie Serba metr obok słupka.

1
1
1
1
88'

Edin Dzeko główkował w rękawice Thomasa Strakoshy po dośrodkowaniu Lorenzo Pellegriniego. Bośniakowi przeszkadzał w oddaniu skuteczniejszego uderzenia Patric.

5
87'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Kolarov za faul na Manuelu Lazzarim.

4
2
2
1
85'

Ostatnie minuty. Nie ma już nadziej, że Lazio zaprezentuje się przynajmniej na miarę 10 procent oczekiwań. AS Roma idzie po zwycięskiego gola, ale może nie zdążyć.

3
2
1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Senad Lulić za faul na Cengizie Underze.

1
1
2
81'
ZMIANA
80'

Kolejna seria uderzeń Giallorossich. Cengiz Under zablokowany, Edin Dzeko powstrzymany przez Thomasa Strakoshę, a druga dobitka Lorenzo Pellegriniego niecelna. Turek ośmiesza swoimi akcjami Lazialich.

2
1
78'

Felipe Caicedo poderwał się na połowie przeciwnika. Ekwadorczyk jest ostatnią nadzieją Lazio. Paulo Fonseca ma jeszcze możliwość wprowadzenia zmienników, ale zwleka.

1
1
1
73'

AS Roma i jej kolejne przyspieszenie. Justin Kluivert strzelił zza pola karnego obok bramki. Obok dynamicznego, ale niedokładnego skrzydłowego nie było żadnego zawodnika Lazio.

1
1
71'
ZMIANA

Lazio Rzym. Schodzi: Luis Alberto. Wchodzi: Marco Parolo.

70'

Thomas Strakosha nieomal strzelił sobie kolejnego gola. Piąstkowanie pod nogi Edina Dzeko i Albańczyk miał szczęście, że kapitan Romy uderzył w jego twarz. Może ten strzał obudzi golkipera Lazio.

2
66'

Trwa walka o panowanie w Rzymie. Obrona Giallorossich pod nieco większą presją, ale radzi sobie Chris Smalling.

1
64'

Żółtą kartkę otrzymał Sergej Milinković-Savić za faul na Davidzie Santonie.

62'

Senad Lulić na spalonym. Po podaniu Bośniaka spudłował Ciro Immobile, więc nie było zbędnego zamieszania związanego z wcześniejszym złamaniem przepisów przez Bośniaka.

1
61'

Joaquin Correa i nareszcie akcja, która pokrzepiła kibiców Lazio. Argentyńczyk wbiegł między dwóch przeciwników, nawinął sobie trzeciego i w ostatnim momencie został zablokowany przez Chrisa Smallinga.

1
1
59'

AS Roma przygotowuje się do kolejnego frontalnego ataku. Lazio powstrzymało akcję przeciwników faulem na Lorenzo Pellegrinim.

1
56'

Joaquin Correa zatrzymany przez Justina Kluiverta. Akcje Lazio kończą się po maksymalnie trzech podaniach. Piłkarze ofensywni nie posiadają energii do mierzenia się w pojedynkach z uskrzydlonymi gospodarzami.

1
1
54'

Lorenzo Pellegrini przestrzelił zza pola karnego. Włoch nie zatrudnił Thomasa Strakoshy i AS Roma ponownie musi rozczarowana wracać na swoje pozycje obronne.

3
1
53'

Żółtą kartkę otrzymał Edin Dzeko za faul na Luisie Alberto.

3
1
1
2
51'

Jedenastka anulowana. Sędzia zobaczył powtórki i nakazał wznowienie gościom.

4
1
2
4
1
49'

Rzut karny dla Romy po faulu Patrica na Justinie Kluivercie. Hiszpan uniemożliwiał dojście do piłki po podaniu Cengiza Undera. Sędzia jeszcze sprawdza.

2
3
1
2
48'

Na razie kontynuuje szturm AS Roma. Jordan Veretout strzelił nieznacznie obok słupka z centrum pola karnego po podaniu Cengiza Undera. Thomas Strakosha nie miałby szans na interwencję, gdyby Francuz przymierzył.

2
1
1
1
47'

Powinny fruwać butelki z wodą w szatni Lazio, powinny paść mocne męskie słowa. Zobaczymy, czy podopiecznym Simone Inzaghiego wystarczył kwadrans na obudzenie się.

3
46'

Druga połowa w derbach.

2
46'
ZMIANA

Lazio Rzym. Schodzi: Luiz Felipe. Wchodzi: Patric.

1
Czy AS Roma odzyska prowadzenie po przerwie?
Tak
Nie
2
1
1
44'

Lorenzo Pellegrini huknął z dystansu. Niewiele zabrakło, żeby odzyskał prowadzenie dla Giallorossich. Piłka ominęła Thomasa Strakoshę i trafiła w słupek!

1
1
43'

Ostatnie minuty pierwszej połowy. W zasadzie wszystkie argumenty po stronie Romanistów, jednak nie prowadzą z powodu irracjonalnego zachowania własnego bramkarza.

2
1
40'

Żółtą kartkę otrzymał Luiz Felipe za wcześniejsze przewinienie.

Lazio Rzym
1
40'

Futbolówka trafiła przed pole karne Lazio do Justina Kluiverta. Holender nie przymierzył tak precyzyjnie jak potrafił ojciec i huknął ponad poprzeczką.

2
1
1
1
38'

Nie zmienił się jakoś zasadniczo obraz meczu po wyrównaniu. Edin Dzeko wykonał dwa rajdy w pole karne Lazio i muszą ratować się skomplikowanymi interwencjami podopieczni Simone Inzaghego.

3
1
1
1
2
36'

Francesco Acerbi doprowadził do remisu!

2
2
2
34'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Francesco Acerbi.

Ekipa filmowa piłkarskich jaj powinna jak najszybciej przyjechać do Rzymu. Kolejna bramka po zachowaniu golkipera na miarę Janusza Jojko. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował w kierunku własnej bramki Davide Santon. Powinien to wyjaśnić Pau Lopez, tymczasem piąstkował sobie piłkę nad głowę, później jeszcze zgubił ją na linii. Francesco Acerbi wyciągnął niechętnie nogę i kopnął futbolówkę z metra do siatki. Reprezentant Włoch nie mógł przez sekundę uwierzyć, że to trafienie zostało uznane.

10
4
4
9
9
31'

Cengiz Under opanował piłkę na wysokości pola karnego i próbował dośrodkowaniem po ziemi uruchomić Justina Kluiverta. Już szykował się do oddania strzału Holender, ale interwencja wślizgiem uratowała Lazialich.

3
1
30'

Kolejne niebezpieczne akcje Giallorossich, którzy szukają sposobu na podwojenie przewagi. Interweniowali rozpaczliwie zawodnicy Lazio, którzy są jak dzieci we mgle.

3
2
2
1
28'

Edin Dzeko strzelcem pierwszego gola w derbach.

8
5
6
1
1
26'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Bryan Cristante.

AS Roma na prowadzeniu. To zasłużona przewaga, choć piłka została strącona do siatki w dość przypadkowy sposób. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Edin Dzeko spiął mięśnie i wyszedł w powietrze, po czym zastawił się i dotknął futbolówkę plecami. Przeleciała ona obok koszmarnie interweniującego na przedpolu Thomasa Strakoshy. Albańczyk wybiegł jak jeździec bez głowy i odsłonił bramkę Lazio.

12
16
11
3
4
21'

Francesco Acerbi interweniował kapitalnie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Reprezentant Włoch po raz drugi w derbach musiał ratować formalnych gości.

1
19'

Poderwał się Ciro Immobile na połowie przeciwników, ale nie znalazł sposobu na wygranie pojedynku z Gianlucą Mancinim i wycofał futbolówkę do drugiej linii. Lazio nie zna sposobu na rozegranie piłki.

1
1
2
18'

Również kibice Giallorossich przygotowali kartoniadę.

1
16'

Denerwuje się Simone Inzaghi na swoich podopiecznych. Odrobinę uspokoił swojego szkoleniowca Joaquin Correa, który przytrzymał piłkę w centralnej części boiska i sprowokował przeciwnika do faulu.

1
13'

Po dośrodkowaniu Chris Smalling zgrywał piłkę w kierunku Edina Dzeko. Wszedł Bośniakowi w paradę Gianluca Mancini i nie pozwolił na oddanie uderzenia. Była co prawda poprawka po kilku sekundach, jednak tym razem z mniej wygodnej pozycji.

1
1
1
11'

Problemy Biancocelestich z agresywnym pressingiem Romanistów. Lazio ma problem z transportowaniem piłki w okolicę bramki strzeżonej przez Paua Lopeza. Golkiper gospodarzy jeszcze nie interweniował.

1
1
9'

AS Roma częściej na połowie przeciwnika. Lorenzo Pellegrini centrował z lewego skrzydła do Gianluci Manciniego, którego uderzenie było równie nieudane jak niedawne Jordana Veretouta. Lazio pozwala na sporo, ale rywal nie korzysta.

3
1
7'

AS Roma ponownie w polu karnym lokalnego wroga, a tam Jordan Veretout oddał uderzenie. Piłka przelała się po stopie Francuza i poturlała ostatecznie poza lustro bramki Thomasa Strakoshy. Albańczyk wyłącznie odprowadził futbolówkę poza boisko.

1
5'

Tym razem Senad Lulić faulował na wysokości własnego pola karnego Cengiza Undera. Za zagraniu z rzutu wolnego zablokowane uderzenie Turka z centralnej części pola karnego. Interweniował Francesco Acerbi.

2
3'

Piłka powędrowała na lewe skrzydło do Joaquina Correi, którego nieprzepisowo zatrzymał Davide Santon. Wrzutka z rzutu wolnego w kierunku Senada Lulicia, jednak szybsi od kapitana Lazio byli podopieczni Paulo Fonseki.

2
1
2'

Tak powitano drużyny na Stadio Olimpico. Trybuny wypełnione rzymianami.

1
17:37

Piłkarze wyszli na murawę z katakumb Stadio Olimpico.

1
Czy w derbach Rzymu będzie zwycięzca?
Tak
Nie
1
17:37

Przygotowania Lazio, które zajęło szatnię gości.

1
17:37

Giallorossi na rozgrzewce.

1
17:37

W środku tygodnia oba kluby odpadły z Pucharu Włoch, ale w swoich meczach nie zaprezentowały się źle. Lazio zostało pokonane 0:1 przez SSC Napoli, natomiast AS Roma przegrała 1:3 Z Juventusem FC. Drużyny marnowały dużą liczbę sytuacji podbramkowych.

17:28

Derby della Capitale w Serie A. AS Roma będzie formalnym gospodarzem pojedynku z lokalnym wrogiem Lazio. Konfrontacja ma niebagatalne znaczenie dla wyścigu po miejsca w Lidze Mistrzów, w którym uczestniczą oba stołeczne kluby.