Szachtar Donieck. Schodzi: Junior Moraes. Wchodzi: Daniło Sikan.

1
2
1
87'

Raheem Sterling strzelił nieznacznie obok bramki Andrija Piatowa z kilkunastu metrów. Sergio Aguero przyglądał się temu ze zrezygnowaniem. Pewnie sam przymierzyłby lepiej.

1
1
85'

Mało czasu do zakończenia meczu. Szachtar Donieck zabrał piłkę gospodarzom, którzy niekoniecznie mieli pomysł na jej rozegranie.

1
1
2
82'

Andrij Piatow skutecznie po płaskim dośrodkowaniu. Niezłe zawody skoncentrowanego oraz aktywnego Ukrainca.

1
1
1
2
78'

Manchester City ma jeszcze kilkanaście minut na odzyskanie prowadzenia. Po trafieniu Monora Salomona szarpane spotkanie z delikatnym wskazaniem na podopiecznych Pepa Guardioli.

1
2
76'

Manchester City. Schodzi: Rodri. Wchodzi: Phil Foden.

1
1
73'

Szachtar doprowadził do remisu!

2
1
1
2
70'
69'

Gol! Strzelił Manor Solomon. Asystował mu Dodo.

Szachtar Donieck doprowadził do remisu w Manchesterze. Znakomita zmiana przeprowadzona przez szkoleniowca gości. Właśnie wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko Monor Salomon strzelił gola na 1:1. Składna akcja, a dubler przymierzył z kilkunastu metrów po podaniu wycofującym Dodo.

8
67'

Kevin De Bruyne sam wywalczył i wykonał rzut rożny. Odrobinę za mocne dośrodkowanie ominęło wszystkich zainteresowanych oddaniem strzału zawodników w błękitnych koszulkach.

1
63'

Piłka w posiadaniu będącego na prowadzeniu zespołu. Manchester City w swoim stylu wymienia podania na połowie Szachtara Donieck i oddaje uderzenia. Tym razem prosta futbolówka do złapania dla Andrija Piatowa.

1
61'

Raheem Sterling pobiegł na przebój na połowie Szachtara Donieck. Rajd Anglika zakończył się strzałem z dystansu obok bramki przyjezdnych.

1
58'

Ilkay Gundogan przebił się przez mur przeciwnika.

1
2
56'

Gol! Strzelił Ilkay Gundogan. Asystował mu Gabriel Jesus.

Gol dla faworyta. Szybko przeprowadzona akcja przez gospodarzy po wrzucie z autu. Podanie w pole karne trafiło pod nogi Gabriela Jesusa, którego drybling wyglądał dość przypadkowo, ale okazał się skuteczny. Podanie Brazylijczyka wykorzystał Ilkay Gundogan, którego płaskie uderzenie z kilkunastu metrów trafiło w odsłoniętą przez Andrija Piatowa część bramki.

14
7
1
3
55'

53'

Ismaily wybił piłkę na korner dla Manchesteru City po dośrodkowaniu Angelino. Po zagraniu Kevina De Bruyne ze stałego fragmentu gry interweniował na przedpolu Andrij Piatow.

51'

Kevin De Bruyne wbiegł w pole karne i poczęstował Andrija Piatowa płaskim uderzeniem z 15. metra. Nieco zbyt delikatnie kopnął futbolówkę reprezentant Belgii.

1
49'

Szachtar Donieck starał się przetransportować piłkę na połowę przeciwnika, ale faulował. Po szybkim rozegraniu rzutu wolnego strzał Raheema Sterlinga obok bramki Andrija Piatowa.

47'

Na początku drugiej części wysoko rozgrywana piłka przez podopiecznych Pepa Guardioli. Angelino strzelił ostrzegawczo, ale w mur złożony z zawodników w pomarańczowych koszulkach.

1
46'

1
45'

Doliczona minuta.

3
1
1
2
44'

Niebezpieczne dośrodkowanie posłane z prawego skrzydła przez Bernardo Silvę. Serhij Krywcow nie pozwolił na oddanie uderzenia Gabrielowi Jesusowi.

1
3
42'

Manchester City musi podkręcić tempo.

1
40'

Manchester City ponownie w ataku pozycyjnym, czyli sytuacja podobna do tej z początku spotkania. Kolejne uderzenie i tym razem drugie celne. Poradził sobie Andrij Piatow.

1
36'

Junior Moraes został potraktowany ostro przez broniącego Fernandinho. Przerwa w grze spowodowana urazem napastnika Szachtara Donieck.

1
1
1
1
34'

W odpowiedzi strzał Nicolasa Otamendiego z dystansu. Futbolówka poleciała za wysoko ponad bramką Andrija Piatowa.

1
1
33'

Trener Szachtara Donieck żywo gestykuluje. Najpierw złapał się za głowę, następnie schował twarz w dłoniach, a jeszcze wzniósł ręce w powietrze. Przyjezdni nie potrafili wykorzystać swoich dotychczasowych szans na gola.

1
1
32'

30'

Bez goli i bez kartek w Manchesterze. Początek ze wskazaniem na podopiecznych Pepa Guardioli, ale swoim dość ospałym stylem zachęcili do coraz bardziej brawurowego atakowania przeciwnika.

1
27'

Nabrali pewności siebie goście w Manchesterze. Alan Patrick nie tyle próbował, co oddał uderzenie z kilkunastu metrów po podaniu Tete. Ederson nie musiał interweniować, ponieważ pomocnik Szachtara Donieck chybił.

3
26'

Junior Moraes miał ochotę na oddanie strzału do bramki Edersona po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie zabrakło wiele napastnikowi Szachtara Donieck, żeby dosięgnąć piłkę.

1
21'

Pokazał się po raz pierwszy w tym pojedynku Raheem Sterling. Dynamiczny skrzydłowy pochwalił swojego kompana za podanie, ale nie sprezentował mu asysty. Futbolówka po strzale Anglika przeleciała obok bramki strzeżonej przez Andrija Piatowa.

1
19'

18'

Andrij Piatow nie musiał zrobić nic poza odprowadzeniem piłki poza boisko. Doświadczony bramkarz nie panikuje w takich sytuacjach.

1
1
15'

Katastrofalne zachowanie dwóch zawodników. Nie wiadomo, kto gorzej. Ederson minął się z piłką po podaniu Fernandinho i otworzył drogę do odsłoniętej bramki przed Tete. Zawodnik Szachtara Donieck nie trafił z ostrego kąta. Skutecznie utrudnili mu zadanie powracający na pełnej prędkości gospodarze asekurujący Edersona.

1
13'

Szachtar Donieck odważył się wybrać na połowę przeciwnika, ale jego premierowa akcja została skasowana przez przedstawiciela Premier League.

1
11'

Rajd na prawej stronie boiska przeprowadzony przez Joao Cancelo. Dośrodkowanie Portugalczyka zostało wybite z pola karnego Szachtara Donieck pod nogi Angelino. Przyjezdni ponownie musieli uwijać się jak w ukropie, żeby nie dopuścić do gola Manchesteru City.

1
8'

Podanie do Kevina De Bruyne w pole karne przyjezdnych. Reprezentant Belgii ułożył sobie piłkę na prawej stopie i oddał uderzenie, ale prosto w odważnie blokującego defensora.

2
1
5'

Kevin De Bruyne wywalczył korner dla gospodarzy. Za wykonanie stałego fragmentu zabrał się Rodri, którego dośrodkowanie nie doczekało się zakończenia strzałem.

2
2
3'

Manchester City w błękitnych koszulkach oraz białych spodenkach. Przyjezdni z Ukrainy w pomarańczowo-czarnych strojach. Podopieczni Pepa Guardioli spokojnie przywitali się z futbolówką w początkowych minutach.

1
1
Czy Manchester City wygra mecz z Szachtarem Donieck?
1
19:53

Sędzia: Slavko Vincić (Słowenia)

1
19:53

Po przerwie reprezentacyjnej Manchester City wygrał 2:1 na własnym stadionie z Chelsea FC. Z kolei Szachtar odniósł zwycięstwo 4:1 na wyjeździe z Karpatami Lwów.

1
1
1
19:53

Szachtar Donieck jest wiceliderem z pięcioma punktami. Potrzebuje ich więcej, jeżeli chce mieć zagwarantowane pozostanie na miejscu premiowanym awansem. Pierwszy mecz mistrza Ukrainy z Obywatelami zakończył się rezultatem 0:3.

1
1
19:53

Manchester City ma 10 punktów po czterech meczach w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Detale dzielą mistrza Anglii od zapewnienia sobie awansu do wiosennych gier w fazie pucharowej. We wtorek podejmie Szachtara Donieck.