KRC Genk. Schodzi: Casper De Norre. Wchodzi: Neto Borges.

6
10
5
81'

Ianis Hagi nie trafił płaskim strzałem zza pola karnego do bramki Alexa Mereta. Napoli robi prezenty gościom, a przyjezdni robią prezenty Azzurrim.

2
2
1
3
80'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui za przewinienie.

SSC Napoli
4
3
5
5
4
79'
13
7
7
10
15
78'
19
6
15
50
52
77'

Kuriozalna sytuacja. KRC Genk nie potrafi strzelić gola, mimo ogromnych szans. Ianis Hagi miał za zadanie uderzyć z 50 centymetrów do sieci, ale odpuścił piłkę, która trafiła w słupek. Czyste konto Alexa Mereta było poważnie zagrożone.

9
13
6
5
7
76'

Dries Mertens powiększył przewagę Napoli.

40
17
7
5
4
74'

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Miękkie uderzenie z rzutu karnego doswiadczonego Belga. Dries Mertens postanowił ośmieszyć nastoletniego rodaka.

84
38
17
10
26
74'

Żółtą kartkę otrzymał Casper De Norre za zagranie ręką we własnym polu karnym. Jedenastka dla Napoli.

KRC Genk
27
14
8
2
4
72'

KRC Genk. Schodzi: Junya Ito. Wchodzi: Ianis Hagi.

Junya Ito #7
8
6
6
4
6
72'
71'

Niska jakość drugiej połowy. Przypomniał o sobie Arkadiusz Milik, jednak jego odegranie przed polem karnym Genk nie było dynamizujące. Za moment pierwsza zmiana u gospodarzy.

8
4
7
4
10
68'

Klasyczne rozmowy Polaków o Piotrze Zielińskim. Tak zajmujące, że pokazywana przez kilkanaście sekund zmiana była niewidoczna. Wszedł Theo Bongonda, ale nie dodał rumieńców atakom gości.

11
7
6
12
11
66'

KRC Genk żegna się z Ligą Mistrzów w marnym stylu. Pewnie ocena byłaby lepsza, gdyby wykorzystał przynajmniej jedną sytuację podbramkową w pierwszej połowie, no ale właśnie, nie wykorzystał.

13
7
6
8
6
63'

KRC Genk. Schodzi: Ally Mbwana Samatta. Wchodzi: Theo Bongonda.

7
60'

Allan strzelił zza linii pola karnego. Brazylijczyk nie trafił w lustro bramki strzeżonej przez nastoletniego Maartena Vandevoordta.

5
7
8
3
4
58'

Tymczasem na boisku, nie Słoweńcy, ale też nic specjalnie ciekawego. Szarże w pole karne przeprowadzili Dries Mertens oraz Ally Mbwana Samatta, jednak nie zakończyli swoich indywidualnych akcji groźnym strzałem.

3
6
5
3
1
55'

Jeszcze żaden zawodnik Napoli nie strzelił hat-tricka w Lidze Mistrzów. Do wtorku.

44
18
6
4
4
53'

Tylu hat-tricków jeszcze nie grali.

28
9
6
2
2
51'

Napoli na połowie przeciwnika. Piłkarze w błękitnych koszulach, a także białych spodenkach i getrach, próbowali przeprowadzić atak na obrzeżach pola karnego Genk.

6
6
2
4
8
48'

Po przerwie zobaczyliśmy jedno uderzenie przyjezdnych. Prosto w Alexa Mereta i Włoch mógł zademonstrować, że nie zostawił wysokiej formy w szatni.

11
5
1
2
3
46'

Druga połowa.

15
8
2
2
komentarz

Niebawem druga połowa. Na Stadio San Paolo ktoś dopadł do mikrofonu i postanowił zaintonować solowo hymn Ligi Mistrzów. Raczej pewne, że nie po raz ostatni można to usłyszeć w Neapolu w tym sezonie.

3
Czy Arkadiusz Milik strzeli minimum gola również po przerwie?

3
45'

20
7
7
6
8
43'

Sociale Napoli nie nadążają z golami Arkadiusza Milika. Trzeba być czujnym!

41
16
7
3
3
42'

Paul Onuachu strzelił z dogodnej pozycji nad bramką. Miał już Alexa Mereta na łopatkach. Trudno uwierzyć jednocześnie w to, co wyprawiała defensywa Napoli, a także w pudło napastnika Genku.

2
5
1
7
2
40'

KRC Genk prezentuje się źle i to delikatnie powiedziane. Arkadiusz Milik może jeszcze trochę postrzelać.

46
20
4
3
9
38'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik.

Klasyczny hat-trick Arkadiusza Milika. Pokonanie zdeprymowanego nastolatka nie było problemem dla reprezentanta Polski. Trzecie trafienie bohatera wieczoru w Neapolu. Arkadiusz Milik z rzutu karnego na 3:0!

400
162
60
14
18
36'

Żółtą kartkę otrzymał Maarten Vandevoordt.

Rzut karny dla Napoli po faulu na Jose Callejonie. Może piłka dla Arkadiusza Milika?

3
35'

Arkadiusz Milik prawdopodobnie zabiera Napoli do najlepszej "16" Ligi Mistrzów. Obecny wynik daje gospodarzom awans. Genk musiałby strzelić trzy gole, żeby doprowadzić do katastrofy na Stadio San Paolo.

34
14
2
2
4
33'

Alex Meret musiał rzucić się na ziemię i sparować piłkę po płaskim dośrodkowaniu. Dobra reakcja reprezentanta Włoch.

11
7
3
5
5
30'

Piotr Zieliński dość aktywny na lewej stronie boiska, gdzie przed momentem budował atak z Mario Ruim. Znalazł się tam jeszcze Fabian Ruiz, którego zagranie zostało zablokowane.

21
10
3
4
8
28'

Arkadiusz Milik razy dwa. Może klasyczny hat-trick? 17 minut to sporo czasu.

64
32
7
4
4
26'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Gole lubią chodzić parami. Jeszcze większy powrót Arkadiusza Milika do podstawowego składu Napoli. Reprezentant Polski dynamicznie wbiegł przed biernych obrońców Genku, z naciskiem na Sebastiena Dewaesta i huknął prawą stopą z kilkunastu metrów do siatki. Podał z okolicy narożnika pola karnego Giovanni Di Lorenzo.

15
23'

Wrzutka Mario Ruiego za plecy Arkadiusza Milika oraz Driesa Mertensa. Napastnicy Napoli nie mieli tym razem możliwości oddania strzału.

11
5
4
9
11
20'

Azzurri wyraźnie lepsi na początku meczu, ale za rozprężenie mogą być ukarani. Spokojna atmosfera na Stadio San Paolo, ale trudno się dziwić. Zainteresowanie meczem adekwatne do formy podopiecznych Carlo Ancelottego.

7
4
2
2
3
16'

Paul Onuachu znalazł się z piłką w polu karnym Napoli i powinien wyrównać. Od kilku minut podniesiona temperatura w szesnastce gospodarzy i przed momentem ratowała ich brawurowa interwencja na przedpolu Alexa Mereta.

15
6
10
2
6
15'

Tylko Arkadiusz Milik na razie przymierzył do bramki.

36
13
4
2
4
12'

Chyba jednak rozkręcają się goście. Joseph Paintsil huknął zza pola karnego nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Alexa Mereta.

4
9
7
4
10'

Zobaczyliśmy jedno uderzenie zawodników z Belgii, jednak ostrzegawcze tylko dla chłopców odpowiadających za podawanie piłek. Początek spotkania zdecydowanie ze wskazaniem na Napoli.

12
6
2
2
7'

Już dwa uderzenia w tym spotkaniu Kalidou Koulibalego. Senegalczyk główkował w poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a przed chwilą nie przymierzył z dystansu.

13
10
8
4
2
5'

Arkadiusz Milik tym razem skuteczny! Pierwsza szansa i od razu gol.

86
40
13
1
7
3'

Nie trzeba było długo czekać na gola po kontuzji Arkadiusza Milika. Wielki powrót! Zdecydowanie dłużej trzeba było czekać na jego przełomowe trafienie w Lidze Mistrzów. Polak wspólnie z Driesem Mertensem dobiegli do młodziutkiego bramkarza Genku, a ten oszalał. Maarten Vandevoordt oddał piłkę rodakowi, a uderzenie do bramki oddał z bliska Arkadiusz Milik. Świetnie rozpoczyna się ten tydzień z Champions League.