Liga Mistrzów: Grupa H
05 lis 2019 21:00
komentarz

Dziękujemy zatem, że ten wieczór spędziliście z nami. Sprawdźcie echa meczów Ligi Mistrzów na WP SportoweFakty. Dobrego wieczoru!

9
2
5
1
1
Czy to był najlepszy mecz w tej edycji LM?
Tak
Nie
5
2
2
90+4'

Batshuayi wykłada piłkę... no właśnie, komu? Od bramki Onana.

8
4
3
5
3
90+3'

"Centrostrzał" Jamesa prosto w rękawice Onany.

4
5
5
5
6
90+2'

James w pole karne do Pulisicia, ale ten przyjął sobie piłkę na dwa metry. Wybili ją obrońcy. Jeszcze dośrodkowanie Jamesa, lecz główka Abrahama daleko od bramki.

2
2
1
1
5
90+1'

Tymczasem mamy cztery doliczone minuty. - Tylko cztery?! - pyta Frank Lampard. Publiczność buczy. Konsternacja. Sceny na Stamford Bridge.

10
4
3
3
3
90'

Michy Batshuayi mógł - podobnie jak dwa tygodnie temu - rozstrzygnąć spotkanie. Dostał piłkę na 11. metrze, obrócił się z nią i oddał strzał. Kapitalnie obronił Onana!

12
8
6
3
7
89'

A teraz Callum Hudson-Odoi z 20 metrów uderza tuż obok słupka bramki Onany!

1
1
3
4
3
88'

I kolejny strzał! Tym razem Mazraoui! Łapie Kepa Arrizabalaga.

9
8
6
4
4
87'
ZMIANA

Ostatnia zmiana w ekipie The Blues. Schodzi: Mateo Kovacić. Wchodzi: Michy Batshuayi.

86'

Ależ akcja! Edson Alvarez dostał piłkę mocno za plecy, ale dogonił ją i oddał bardzo groźny strzał z 11 metrów, choć było wokół niego pięciu obrońców. Kepa odbił piłkę na rzut rożny.

12
4
8
2
6
85'

Tymczasem nie rezygnuje Ajax. Cesar Azpilicueta przecina podanie na dobiegnięcie do Promesa. Jest aut na wysokości pola karnego dla piłkarzy z Amsterdamu.

12
7
2
2
6
83'

Abraham miał problemy z uwolnieniem się spod opieki obrońców, ale i tak pokusił się o strzał. Był on jednak bardzo niecelny.

1
2
4
82'

Ładny przerzut Azpilicuety na prawą stronę, gdzie od razu z pierwszej piłki strzelił Willian. Broni jednak Onana.

1
1
1
2
81'

Oczywiście cały czas atakują gospodarze. Grają jedenastu na dziewięciu. Ajax właściwie skoncentrowany we własnym polu karnym.

7
5
6
2
4
80'

Gol został anulowany! Tammy Abraham w tym całym zamieszaniu zagrał piłkę ręką! A więc dalej jest 4:4!

40
20
13
14
16
79'

Ale moment, chwila! Mamy jeszczę analizę VAR!

15
10
10
4
9
78'

Gol! Strzelił Cesar Azpilicueta. 5:4!

To był istny pinball w polu karnym Ajaxu. Uderzał Abraham, potem Jorginho, potem Azpilicueta. Piłka odbijała się od wszystkiego i wszystkich, aż w końcu trafiła do bramki Onany!

33
22
15
17
23
76'

Tymczasem Ajax miał rzut wolny z 25 metrów. Uderzał Quincy Promes i piłka po palcach Kepy poleciała nad poprzeczką. Niesamowite emocje!

3
1
2
75'

Onana broni strzał z bardzo ostrego kąta Williana.

8
2
3
3
3
74'
GOOOOOOL!!!

I gol! Remis! Kurt Zouma! Chelsea - Ajax 4:4!

Dośrodkowanie z rzuru rożnego zamyka Tomori strzałem w poprzeczkę, ale dobitka Kurta Zoumy wpada do siatki! Ależ szalony mecz mamy w Londynie!!

Chelsea FC
46
31
16
23
26
73'
ZMIANA

Jest też od razu druga zmiana. Schodzi: Hakim Ziyech. Wchodzi: Edson Alvarez.

6
2
3
2
2
72'
ZMIANA

Pierwsza zmiana trenera Ten Haga. Schodzi: David Neres. Wchodzi: Perr Schuurs.

4
71'
GOOOOOOL!!!

Gol dla Chelsea! Z 11 metrów trafił Jorginho!

Chelsea FC
27
10
9
14
17
70'

I jest rzut karny dla Chelsea!

18
8
4
7
10
69'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Co tu się dzieje?! Drugą żółtą kartkę otrzymał też Joel Veltman za przerwanie wspominanej akcji ręką! Ajax w jednej akcji traci dwóch środkowych obrońców!

Ajax Amsterdam
20
9
10
8
21
67'

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Daley Blind.

Dwukrotnie akcję Chelsea goście usiłowali przerwać wślizgiem. Blind najpierw wszedł barkiem w Pulisicia, a potem wślizgiem w Abrahama. Znów był przywilej korzyści, ale piłka po strzale Abrahama trafiła w któregoś z obrońców Ajaxu. Arbiter wrócił więc do akcji i ukarał Blinda.

13
7
10
6
17
66'

Jorginho płasko z 15. metra do Abrahama, ale ten nie trafił w piłkę. Domagał się Anglik rzutu rożnego, ale decyzja arbitra jest inna.

3
64'

Była jeszcze konsultacja z sędziami VAR, ale ostatecznie gol został uznany. A więc 2:4 i bawimy się w Londynie dalej!

7
5
3
3
63'
GOOOOOOL!!!

Gol dla gospodarzy! Strzelił Cesar Azpilicueta. Asystował mu Tammy Abraham.

Wcisnęli! Gospodarze rozegrali w polu karnym piłkę jak po sznurku. W ostatniej fazie akcji Abraham zagrał do Azpilicuety, który wślizgiem wpakował piłkę do siatki.

20
13
4
10
15
62'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Quincy Promes za faul na połowie przeciwnika.

2
1
1
60'
ZMIANA

Mount opuszcza plac gry kulejąc. Pojawia się za niego Callum Hudson-Odoi.

59'

Mason Mount ucierpiał w jednym ze starć i ma problemy, by się podnieść.

2
1
1
1
57'

Ruszyli londyńczycy znów, ale na razie to są rozpaczliwe próby jak najszybszego przetransportowania piłkę pod pole karne rywali.

3
2
1
3
55'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Donny van de Beek. Asysta Hakima Ziyecha. 4:1!

Pobiegli prawą stroną Neres i Ziyech. Ich dwójkową akcję próbował przerwać wślizgiem Willian, ale zrobił to tak nieszczęśliwie, że piłka trafiła pod nogi Ziyecha, który zagrał po ziemi do kompletnie niepilnowanego van de Beeka. Ten z dziesięciu metrów nie mógł się pomylić.

34
18
5
6
5
54'

Chelsea miała jeszcze rzut rożny, lecz strzał Jamesa zablokował Daley Blind.

2
1
53'

Urwał się Abraham i dostał piłkę. Przeszkadzał mu jeden z obrońców, ale strzał wpadłby do bramki, gdyby nie wyciągnięta ręka Onany.

1
52'

Dośrodkowanie Abrahama przeleciało całą szesnastkę, drugą próbę podjął Azpilicueta z lewej strony, też się nie udało, ale po chwili piłka poleciała na głowę Abrahama, którego strzał obronił jednak Onana.

50'

A tymczasem w polu karnym Ajaxu szaleje świeżo wprowadzony Reece James, który miał okazję by strzelić gola, ale skończyło się na rzucie rożnym.

1
1
1
1
1
49'

Zrobiło się gorąco pod bramką Chelsea. Bezpańska piłka przeleciała przez pole bramkowe gospodarzy. Kepa nie porozumiał się odpowiednio z obrońcami.

2
48'

Martinez przegrał walkę o piłkę Willianem, więc postanowił go pociągnąć za rękę. To oczywiście przewinienie gracza Ajaxu.

46 '

I już odważny rajd Kurta Zoumy mógł przynieść gola kontaktowego, lecz strzał nie poleciał w światło bramki.

1
czas Druga połowa
46'
ZMIANA

W przerwie trener Frank Lampard dokonał zmiany. Schodzi: Marcos Alonso. Wchodzi: Reece James.

45+1'

Minutę doliczył Gianluca Rocchi do pierwszej połowy.

2
2
1
2
1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Cesar Azpilicueta za zbyt ostre wejście w rywala przy linii bocznej.

1
1
1
44'

Jeszcze raz odważnie ruszył po podanie Willian, ale zbyt szybko. Sędzia asystent uniósł chorągiewkę.

1
1
43'

Mocny strzał Alonso z dystansu, ale prosto w Onanę.

1
42'

Za wspominany wślizg żółtą kartkę otrzymał Fikayo Tomori. Sędzia zastosował przywilej korzyści i wrócił do sytuacji.

1
41'

Kolejna świetna akcja Ajaxu! Najpierw Tomori usiłował zatrzymać wślizgiem biegnącego po prawym skrzydle Neresa, ale to się nie udało. Piłka trafiła w pole karne i po koronkowym rozegraniu Lisandro Martinez uderza obok bramki. Ale to kolejna z okazji gości, która mogła się podobać.

1
39'

Teraz Pulisic ruszył lewą stroną i usiłował wyłożyć piłkę któremuś z kolegów, lecz po raz kolejny akcja została zneutralizowana wybiciem piłki na rzut rożny.

1
37'

Blokowany strzał Pulisicia. Ajax w obronie twardo, ale skutecznie.

2
35'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol! Strzał z wolnego Ziyecha pakuje do własnej bramki Kepa Arrizabalaga.

To był strzał z bardzo ostrego kąta. Piłka była około metra od linii końcowej tuż przed polem karnym. Pomocnik Ajaxu zdecydował się na strzał i to była bardzo dobra decyzja! Z pomocą słupka i Kepy piłka wpadła do siatki! Gol został jednak zakwalifikowany jako trafienie samobójcze bramkarza Chelsea.

46
22
8
6
12
35'

Marcos Alonso pchany przez partnera z zespołu wpada na rywala i... jest faul. Rzut wolny dla Ajaxu.

1
1
34'

Christian Pulisić złapany na spalonym.

2
3
33'

Żółtą kartkę zobaczył także Daley Blind za faul na Kovaciciu.

2
1
1
1
3
32'

Ale dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony pewnie łapie Andre Onana.

3
2
1
1
31'

Żółtą kartkę otrzymał Joel Veltman, który ostro potraktował Williana.

1
1
30'

Dwa razy w ciągu pół minuty przerywają akcje Chelsea gracze Ajaxu.

2
29'

A przecież jeszcze niedawno Tammy Abraham strzelał gole dla Chelsea i był z nich ogromnie dumny...

2
1
27'

Abraham był o krok od drugiego samobója w meczu. Dośrodkowanie Ziyecha przeciął niemal idealnie. Piłka przeleciała obok słupka bramki Kepy.

1
1
25'

Marcos Alonso unosi nogę przy wślizgu na Neresie. Arbiter przerywa grę i przyznaje rzut wolny Ajaxowi. Piłkarz Chelsea wyraźnie się nie zgadza z tą decyzją.

1
22'

"Come on Chelsea! Come on Chelsea!" na trybunach, a tymczasem dalej w natarciu są piłkarze z Amsterdamu...

6
5
2
2
2
20'
GOOOOOOL!!!

Gol dla Ajaxu! 2:1! Strzelił Quincy Promes. Asystował mu Hakim Ziyech.

Ziyech na prawym skrzydle otrzymał podanie od Neresa i spojrzał porozumiewawczo w kierunku pola karnego, gdzie Promes obiegał Zoumę i strzałem głową z kilku metrów pokonał Kepę. Kilkanaście minut wcześniej gola "zabrał mu" Abraham, teraz Holender już na liście strzelców jest na pewno!

34
18
10
6
8
18'

Zrobiło się trochę miejsca na 25. metrze. Hakim Ziyech postanowił uderzyć z dystansu, ale w światło bramki nie trafił.

1
1
3
1
17'

Ale tym razem piłka wybita głową przez obrońców The Blues.

2
4
2
3
2
16'

Jest rzut wolny dla gości w podobnym miejscu co kwadrans temu. Jak się to skończyło, pamiętamy.

1
1
1
2
1
15'

Tymczasem z piłką w polu karnym Chelsea znalazł się Dusan Tadić, lecz jego strzał z półwoleja wysoko nad poprzeczką.

1
14'

Jest gol dla Chelsea, ale jest i spalony. O pół kroku za szybko Tammy Abraham wystartował do piłki zagranej po trawie przez Kovacicia.

1
1
1
3
13'

Faulowany teraz Brazylijczyk przez Veltmana. Ale wszystko około 30 metrów od bramki .

11'

Za mocne podanie do Williana, a mogło ono otworzyć drogę do strzału.

1
9'

Tego zapomnieliśmy wrzucić przed rozpoczęciem meczu.

1
8'

Przeszli z piłką pod pole karne rywali piłkarze Ajaxu, ale na razie są dobrze kryci i nie mają miejsca na oddanie strzału.

1
1
2
7'

Ajax miał pierwszy w meczu rzut rożny, ale nie przyniósł on żadnego zagrożenia.

1
1
1
6'

Takiego początku mało kto się spodziewał. Pięć minut i już dwa gole na Stamford Bridge w Londynie!

1
5'
GOOOOOOL!!!

Z rzutu karnego nie pomylił się Jorginho! 1:1!

Pewny strzał  po ziemi Brazylijczyka z włoskim paszportem. W kompletnie drugi róg rzucił się Onana.

Chelsea FC
16
10
3
14
16
3'

A tymczasem już rzut karny dla Chelsea!

Veltman usiłował zażegnać niebezpieczeństwo we własnym polu karnym za pomocą wślizgu, ale trafił nogami w Christiana Pulisicia. Arbiter od razu wskazał na "wapno"!

24
12
10
11
18
2'

Gol samobójczy! Tammy Abraham kieruje piłkę do własnej siatki!

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Quincy Promesa przecina niechcący 22-letni Anglik i pokonuje Kepę!

30
9
9
8
11
2'

Rzut wolny mają piłkarze z Amsterdamu. Blisko linii bocznej i pola karnego.

1
1
1
1'

Już próba poszukiwania prostopadłym podaniem Ziyecha, ale zakończona niepowodzeniem. Zastawił piłkę Kurt Zouma.

1
1
czas Start meczu
20:55

Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy)

20:55

Zawodnicy już na boisku! Zaraz zaczynamy!

2
1
1
20:45

Dwa tygodnie temu w stolicy Holandii The Blues wygrali 1:0 po golu Michy'ego Batshuayi'ego.

Kto wygra mecz?
Chelsea
Ajax
będzie remis
20:45

Dobry wieczór! Ciąg dalszy emocji z Ligą Mistrzów. Będziemy przyglądać się temu, co dziać się będzie na Stamford Bridge. W grupie H Chelsea podejmuje Ajax.