OStatnie sekundy meczu, Romero cierpliwie czeka na ostatni gwizdek

6
3
2
90'

Rashford chciał w pojedynkę przedostać się z własnej połowy pod pole karne rywali, jego zamiary neguje jednak już pierwszy obrońca

1
1
1
89'

Manchester United wyszedł z kontrą 4 na 3, jednak jak się okazało, nie była to wystarczająca przewaga aby zdobyć drugą bramkę. Strzał zawodnika "Czerwonych Diabłów" bez problemu paruje Eric

1
1
1
1
88'

Jeszcze jeden z ostatnich zrywów Kazachów. Zdołali oni nawet wejść w pole karne United, jednak stracili piłkę jeszcze zanim ktokolwiek zdążył złożyć się do strzału

1
1
87'

Żadna z drużyn jakoś przesadnie nie stara się atakować, Manchester wygląda na zadowolony z jednobramkowego prowadzenia, Astana zaś na pogodzoną z losem

2
85'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Fred.

Pierwsza żółta kartka w meczu wędruje do Freda za faul na Majewskim. Piłkarz jednak nie za specjalnie się tym przejął, gdyż jedyną jego reakcją było podanie ręki sędziemu

Manchester United
1
1
82'
ZMIANA

FK Astana. Schodzi: Dorin Rotariu. Wchodzi: Firmin Mubele.

wchodzi Wchodzi
Firmin Mubele #19
schodzi Schodzi
Dorin Rotariu #9
80'

Bramkarz Astany paruje strzał Lingarda na słupek własnej bramki. Piłka odbija się wprost pod nogi Dalota, który jednak nie trafia do pustej bramki

1
1
2
2
79'
ZMIANA

Man Utd. Schodzi: Marcos Rojo. Wchodzi: Ashley Young.

78'

Faul Jangi na Tuanzebe, będziemy mieć rzut rożny okolic 20-25 metrów

3
1
76 '

Próba Rojo z dystansu mija słupek bramki Astany

73'

Po 73 minutach męki, ataki United wreszcie przyniosły efekt. Fred odegrał do Greenwooda, który wbiegł w pole karne, minął Rotariu i strzałem z ostrego kąta pokonał Erica

73'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mason Greenwood. Asystował mu Fred.

Asysta:
13
9
1
2
2
72'

Gra zaczyna przypominać tę z 1. połowy. United klepie wokół pola karnego Astany, tyle, że niewiele z tego wynika

1
69'

Po raz kolejny Astana znajduje drogę w pole karne United. I choć póki co nie jest to wielkie zagrożenie, to trzeba oddać, że Kazachowie poczynają sobie coraz śmielej

1
68'

Koniec czasu żółtodziobów, Solskjaer decyduje się sięgnać po zaprawionych w boju zawodników

67'
ZMIANA

Man Utd. Schodzi: Angel Gomes. Wchodzi: Juan Mata.

67'
ZMIANA

Man Utd. Schodzi: Tahith Chong. Wchodzi: Jesse Lingard.

66'

Na rozgrzewce między innymi Juan Mata, Ole Gunnar Solskjaer musi jakoś zareagować na nieskuteczność swoich podopiecznych

63'

Kolejny rzut rożny dla United. 12. w tym meczu. Astana miała do tej pory jeden.

1
61'

Niewiele brakowało, a nieskuteczność United zemściłaby się na Anglikach. Dośrodkowanie Tomasova o włos mija głowę Rotariu, który był w bardzo dobrej pozycji do pokonania Romero

1
60'

Strzał celny! Strzelcem był jednak nie Rashford, a Fred. Piłkę jednak sięga Eric. Warto tu podkreślić skandaliczne zachowanie Majewskiego w murze, który zamiast podskoczyć, uchylił głowę, pozwalając przejść futbolówce

1
59'

Tym razem to Angel Gomes faulowany jest przed polem karnym Astany. Czy tym razem Marcus Rashford trafi w światło bramki?

1
58'

Trochę pinballa w polu karnym Astany. Kilka następujących po sobie przypadkowych odbić piłki kończy się autem dla Kazachów

57'

Kolejna próba ataku ze skrzydła Manchesteru United,  z której niewiele wynika. Od bramki wznowi Eric

1
55'

Marcus Rashford ponownie decyduje się na bezpośredni strzał. I choć tym razem udaje mu się ominąć mur, to mija jednak także bramkę rywali

1
54'

Majewski fauluje Rashforda w okolicach 20 metra. Kolejna dobra okazja dla Manchesteru ze stałego fragmentu gry

1
52'

Ponownie spore zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Piłka spada pod nogi zawodników w polu karnym, nikt jednak nie jest w stanie w pełni jej opanować. Finalnie futbolówka ponownie wychodzi poza boisko

1
49'

Póki co jedynie szkoleniowiec Astany zdecydował się na zmiany. Nie ma jednak co się dziwić zwłaszcza decyzji o zdjęciu Murtazaeva. Napastnik Astany, gdy tylko dostawał piłkę w dramatycznych okolicznościach niweczył nieliczne okazje swojego zespołu

47'

To powinien być gol dla United! Po efektownym dryblingu Gomesa, piłkę w pole bramkowe podawał Rojo, jednak mimo, że futbolówka minęła bramkarza gości, to żaden z dwóch zawodników United nie zdołał jej dosięgnąć, aby wturlać ją do bramki.

1
46'
ZMIANA

FK Astana. Schodzi: Luka Simunović. Wchodzi: Yuri Logvinenko.

Yuri Logvinenko #27
Luka Simunović #24
46'
ZMIANA

FK Astana. Schodzi: Roman Murtazaev. Wchodzi: Rangelo Janga.

Rangelo Janga #32
Roman Murtazaev #45
46'

Wracamy do gry

komentarz

Ponieważ w tym meczu bramek nie uświadczyliśmy, trzeba posiłkować się wspomnieniami. Choć nie wygląda na to, aby piłkarze Astany byli w ogóle zdolni podjąć taką próbę strzału jak Shaqiri na poniższym video, to jednak zawsze miło popatrzeć na tego typu bramki

1
komentarz

Nie będziemy oszukiwać, nie jest to najbardziej pasjonujące starcie w historii futbolu. O ile jeszcze przez pierwsze 20 minut ataki Manchesteru raz za razem kończyły się strzałem, mecz trzymał nieco w napięciu. Jednak w drugiej części pierwszej połowy gra polegała głównie na klepaniu piłki wokół pola karnego Astany

1
45+1'

Mason Greenwood przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego totalnie nie przejmuje się bramkarzem rywali, którego dosłownie taranuje. Sędzia słusznie odgwizduje faul

1
1
44'

Możliwe, że Chong miał jakiś plan, jednak jego podanie jest totalnie pozbawione adresata, w wyniku czego od brami rozpocznie Eric

2
1
2
2
43'

Marcos Rojo uderza z dystansu, jego strzał blokuje jednak defensor, piłka odbija się jeszcze raz od Rojo i trafia pod nogi Rashforda, który jednak strzela w bramkarza.

1
1
42'

Mason Greenwood otrzymuje podanie od Freda na skraju pola karnego i momentalnie decyduje się na strzał. Ponownie jednak piłka leci zdecydowanie za daleko i za wysoko.

1
40'

Do dośrodkowania z rzutu rożnego jako pierwsi doskakują piłkarze United, w efekcie czego Chong rusza z kontrą. Nie jest jednak w stanie wyprzedzić Majewskiego i traci piłkę

2
1
1
2
39'

Kolejny atak Astany, Kazachowie jakby nieco się obudzili. Będziemy mieć pierwszy korner po tej stronie boiska

37 '

Atak Astany należy określić jednym słowem - dramat. Murtazayev pomimo tego, że dostał idealne podanie za linię obrony United oddał tak lekki strzał, że gdyby nie było na bramce Romero, to możliwe, że do piłki i tak zdążyłby dobiec obrońca.

33'

Strasznie "siadło" tempo spotkania. Manchester nie do końca ma pomysł jak wejść w pole karne rywali, a Astana jak wejść w posiadanie piłki

1
31'

Za nami pół godziny gry, a Astana wciąż nie zdołała wykreować sobie jednej klarownej sytuacji. Jedyna niebezpieczna sytuacja na połowie United była efektem przypadkowego przechwytu

29'

Choć przewaga Manchesteru wciąż jest olbrzymia, to podopieczni Ole Gunnara Solskjaera jakby nieco spuścili z tonu zadowalając się chwilowo kontrolą piłki, nie napierając tak szaleńczo na bramkę strzeżoną przez Erica

27'

Chwila oddechu dla Erica. Manchester bardzo powolnie konstruuje swoją akcję na połowie rywali

26'

Chong nie był w stanie opanować niedokładnego przerzutu Greenwooda i piłka wychodzi na aut.

1
24'

9 do 1 - tak w tej chwili prezentuje się statystyka strzałów w tym meczu. Powiedzieć, że Manchester przeważa, to jak nic nie powiedzieć

3
2
1
2
2
23'

Dośrodkowanie Gomesa z rzutu wolnego tym razem mija jednoosobowy mur, jednak do piłki pierwszy dopada Tomasević i wybija ją na rzut rożny

1
1
1
2
1
21'

Nie ma chwili spokoju Eric. Kolejna wrzutka w jego pole karne, tym razem Rashford opanował piłkę, jednak strzelił wprost w bramkarza

2
1
1
2
2
20'

Kolejna dobra okazja United. Dośrodkowanie w pole karne na gola starał się zamienić Marcos Rashfordm jednak nie miał łatwej pozycji. Piłka kolejny raz obok bramki

1
1
1
1
1
19'

Kolejny niebezpieczny rzut wolny Manchesteru. Kolejny raz piłka odbija się jednak od muru

3
2
1
2
1
17'

Mamy pierwszą groźną okazję Astany. Murtazayev znalazł się z piłką za całą linią obrony Manchesteru, jednak na tyle wolno truchtał w kierunku bramki Romero, że Jones bez problemu zdołał go dogonić i wybić piłkę.

3
1
1
2
2
16'

Piękna akcja Manchesteru. Rashford efektownie z pierwszej piłki odgrywa piętką w pole karne do Greenwooda, dzięki czemu młody snajper ma sporo miejsca. Napastnik jednak za bardzo się odchylił i piłka dość znacznie mija bramkę Kazachów

1
2
1
1
1
14'

Póki co Astana w tym meczu głównie w roli statystów

2
1
1
3
2
12'

To mogła być bramka! Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym, piłka spada pod nogi Rashforda, który jednak z najbliższej odległości strzela w bramkarza

2
2
2
20:25

W ramach ciekawostki, grający dziś w środku pola Astany, Ivan Majewskij w 2015 roku reprezentował barwy Zawiszy Bydgoszcz

1
11'

Długi przerzut od Rojo do Rashforda. Napastnik jednak nie zdołał opanować piłki zanim przechwycił ją Eric

1
2
9'

Próba ataku Astany kończy się zanim na dobre zdążyła się zacząć. Spalony

1
7 '

Zbyt mocna próba wypuszczenia Rashforda przez Maticia, futbolówkę bez problemu przejmuje Eric

1
1
1
7'

Chong po solowym rajdzie lewą stroną próbował dośrodkować, jednak piłkę na rzut rożny odbija bramkarz Astany

2
1
1
20:25

Ole Gunnar Solskjear niejednokrotnie zachwalał Greenwooda, że to on w klubie z Old Trafford posiada najlepsze wykończenie. Dziś wreszcie fani będą mieć okazję się o tym przekonać

2
1
1
5'

Rashford zdecydował się na bezpośredni strzał, piłka jednak odbija się od muru i wychodzi na rzut rożny

1
1
1
4'

Brzydkie wejście od tyłu Rukaviny w Gomesa, rzut wolny dla United ze skraju pola karnego

1
3'

Fred!! Brazylijczyk uderzył zza pola karnego, piłka jednak trafia w poprzeczkę

2
2
1
1'

Angel Gomes nieco przecenił swoje umiejętności i po próbie przedryblowania trzech rywali traci piłkę

1
1
20:25

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Francois Letexier. W tym sezonie prowadził on jak na razie 2 spotkania francuskiej Ligue, w których pokazał 10 żółtych i 3 czerwone kartki, a także 2 spotkania kwalifikacyjne do europejskich pucharów, gdzie w sumie 8 razy sięgał po żółty kartonik

1
20:25

Kto waszym zdaniem wygra tegoroczną Ligę Europy?