Senegal. Schodzi: Ismaila Sarr. Wchodzi: Sada Thioub.

90'

Doliczone pięć minut.

4
88'

Richarlison dostał podanie od Neymara i próbował pokonać Alfreda Gomisa zza pola karnego. Mocne, ale niecelne uderzenie. Końcówka spotkania z szansami na jego rozstrzygnięcie, ale piłkarze pudłują.

1
86'

Brazylia była przez kilka minut w opałach. Wydaje się, że przetrwała najgorsze. Piłka trafiła nawet w słupek jej bramki! Zapachniało zwycięskim golem Senegalu.

1
84'

Kilka wrzutek w pole karne reprezentacji Brazylii. Wszystkie latały w niepożądanych kierunkach aż jeden z Senegalczyków zmienił koncepcję i strzelił z dystansu. Skutecznie interweniował Ederson.

1
81'

Przerwa w grze po niebezpiecznym zderzeniu Richarlisona z Alfredem Gomisem.

1
79'
79'

Brazylia. Schodzi: Alex Sandro. Wchodzi: Renan Lodi.

78'

Senegal. Schodzi: Famara Diedhiou. Wchodzi: Habib Diallo.

Habib Diallo #7
Famara Diedhiou #19
1
77'

Piłka blisko pola karnego Senegalu. Na indywidualne szarże decyduje się Neymar. Także Everton nie spojrzał w kierunku lepiej ustawionych kompanów i oddał nieprzygotowane uderzenie z dystansu.

74'

Przerwa na wodę. Między 46. a 74. minutą był jeden strzał celny. Trochę mało.

72'
71'

Żółtą kartkę otrzymał Alex Sandro za faul.

1
70'

20 minut do końca podstawowego czasu. Druga połowa niemrawa.

69'

Neymar strzelił z rzutu wolnego wyraźnie obok bramki. Brazylia ustawiła blisko mur przed murem reprezentacji Senegalu. Sędzia nie powinien na to pozwolić, ale nie ma to przeoczenie poważnych konsekwencji.

2
68'

Brazylia. Schodzi: Arthur Melo. Wchodzi: Matheus Henrique.

Matheus Henrique #15
1
67'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za faul na Gabrielu Jesusie.

66'

Senegal. Schodzi: Cheikhou Kouyate. Wchodzi: Sangone Sarr.

Sangone Sarr #13
1
63'

Sędzia ma równie dużo serca do Senegalczyków co do Brazylijczyków. Nie pokazał żółtego kartonika Daniemu Alvesowi i oszczędził przed wykluczeniem Cheikhou Kouyate.

2
1
1
60'

Zamieszanie w polu karnym reprezentacji Brazylii. Podopieczni Tite niezgrabnie zabierali się za wybicie piłki, więc wziął ją sobie Sadio Mane i oddał sytuacyjne uderzenie z kilkunastu metrów ponad bramką.

1
58'

Sędzia oszczędził Daniego Alvesa, któremu nie pokazał żółtego kartonika za zatrzymanie faulem Sadio Mane.

1
56'

Szybki wypad Senegalu z wykorzystaniem Sadio Mane. Osamotniony gwiazdor zespołu nie wymanewrował przeważających sił przeciwnika.

2
53'

Gabriel Jesus w polu karnym reprezentacji Senegalu po podaniu Philippa Coutinho. Dopadł do piłki, ale w niekomfortowej pozycji w zasadzie wyłącznie strącił futbolówkę w kierunku bramki. Bez problemu dogonił ją defensor i zatrzymał trzy metry przed linią.

1
52'

Casemiro zabrał się za wykonanie dwóch rzutów wolnych. Za pierwszym razem podjął ciekawą próbę przelobowania Alfreda Gomisa. W drugim przypadku nieudana wrzutka.

1
1
1
50'

Żółtą kartkę otrzymał Cheikhou Kouyate.

Przewinienie na Alexie Sandro. Tite domaga się bardziej zdecydowanej reakcji sędziego na ostrą grę Senegalczyków. Doczekał się żółtej kartki.

48'

Neymar szarżował w kierunku pola karnego reprezentacji Senegalu. Przed zawodnika Paris Saint-Germain wbiegł Ismaila Sarr i nie pozwolił na strzał.

1
46'

Muhammad Taqi rozpoczął drugą połowę.

1
komentarz

Konferencja z udziałem Tite przed pojedynkiem z reprezentacją Senegalu.

Czy Brazylia odzyska prowadzenie po przerwie?
4
45+3'

Neymar sam na sam z bramkarzem, ale nie ma gola. Brawurowo interweniuje Alfred Gomis i już zrehabilitował się za przeciętne zachowanie przy bramce Roberto Firmino.

2
45+1'

Gol! Strzelił Famara Diedhiou.

Krótki rozbieg, mocne uderzenie z rzutu karnego i piłka w sieci. Famara Diedhiou pokonał Edersona i reprezentacja Senegalu dopadła Brazylię w czasie doliczonym do pierwszej części.

Senegal
7
5
4
2
2
45'

Doliczone dwie minuty.

45'

Żółtą kartkę otrzymał Marquinhos.

Rzut karny dla reprezentancji Senegalu. Faul Marquinhosa na Sadio Mane. Jest również żółta kartka.

1
43'

Ponownie Alfred Gomis. Dobre wyjście na przedpole w momencie prostopadłego podania i nie pozwolił na uderzenie Philippowi Coutinho.

42'

Ostatnie minuty w pierwszej połowie. Na trybunach w Singapurze atmosfera daleka od ekscytacji. Sporo wolnych miejsc, a obecni nie mają wielu powodów do podnoszenia się z miejsc.

39'

Po interwencji Thiago Silvy był jeszcze korner. Salif Sane główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska w Edersona. Nie była to wielka próba dla bramkarza Manchesteru City, ale ma co robić.

38'

Senegal już z przewagą w posiadaniu piłki. Przed momentem posłał dośrodkowanie pod bramkę Edersona, gdzie interweniował Thiago Silva i naprawił błąd Alexa Sandro.

36'

Neymar gra po raz 100. w reprezentacji Brazylii.

1
1
1
34'

Akcja rozegrana na prawym skrzydle przez reprezentację Senegalu. Crossowe podanie posłał tam Kalidou Koulibaly, co jednak nie zaskoczyło najlepszego zespołu Ameryki Południowej.

32'

Piłka ponownie w grze, a Senegal nie ustaje w poszukiwaniach gola. Brazylia dość nietypowo stara się szybko przechodzić z defensywy do ataku.

28'

Przerwa na wodę.

25'

Sadio Mane poczęstował Edersona płaskim strzałem. To pierwsza próba Senegalczyka w lustro bramki Brazylii. Generalnie drużyna z Afryki jest teraz częściej w ofensywie.

23'

Neymar chciał zgarnąć piłkę po podaniu prostopadłym. Pod nogi Brazylijczyka rzucił się Alfred Gomis i interweniował bez zarzutu na przedpolu.

22'

Po faulu Casemiro szansa na pokonanie Edersona strzałem z rzutu wolnego. Naradzali się piłkarze z Afryki aż Salif Sane huknął wyraźnie ponad bramką. Okazja zmarnowana.

21'

Sadio Mane przed konfrontacją z Brazylijczykami. Jeden z liderów Liverpool FC szarżuje na połowie przeciwnika.

19'

Senegal próbuje zagrozić bramce Edersona, ale słowo "próbuje" jest nieprzypadkowe. Idrissa Gueye wysłał golkiperowi reprezentacji Brazylii ostrzeżenie. Strzał z dystansu nieznacznie ponad poprzeczką.

16'

Podjęli i ponowili atak reprezentanci Brazylii. Dani Alves świetnie zagrał w pole karne, gdzie nie spożytkował tego podania Philippe Coutinho. Nowy znajomy Roberta Lewandowskiego przyjmował niezgrabnie i nawet nie oddał strzału na bramkę Alfreda Gomisa.

13'

Sadio Mane zagrał piłkę w pole karne reprezentacji Brazylii. Podopieczni Tite spokojnie odprowadzili ją poza boisko. To oni lepiej zrozumieli intencje zawodnika Liverpool FC niż inni Senegalczycy.

11'

Roberto Firmino dał prowadzenie Brazylii. Nie trzeba było długo czekać na gola.

1
9'

Gol! Strzelił Roberto Firmino. Asystował mu Gabriel Jesus.

Pierwsza konkretna akcja reprezentacji Brazylii i jest jej prowadzenie. Roberto Firmino wyskoczył w tempo do podania prostopadłego Gabriela Jesusa i miękkim lobem przerzucił piłkę ponad Alfredem Gomisem do sieci. Bramkarz miał pretensje do swoich obrońców, a obrońcy do swojego bramkarza. Wszystko po fakcie.

13
8
3
1
1
7'

Neymar blisko pola karnego przeciwnika. Lider reprezentacji Brazylii planował wbiec na przebój w szesnastkę Senegalu, ale piłkarze w zielonych strojach zagrodzili mu drogę.

1
6'

Senegal zagościł blisko pola karnego Brazylii. Tak samo jak triumfator Copa America nie dobrał się do bramki przeciwnika.

4'

Reprezentacja Brazylii w początkowym i jeszcze dość nieśmiałym natarciu. Czujni w obronie Kalidou Koulibaly i spółka nie pozwolili jeszcze na zatrudnienie Alfreda Gomisa niebezpiecznym strzałem.

2'

Brazylia w żółtych koszulkach, niebieskich spodenkach i białych getrach. Senegal z kolei w zielonych strojach.