3
5
3
85'

Celnie Austria. W 85. minucie. Lepiej późno niż wcale. Tak serio, można pochwalić przyjezdnych za dobre rozegranie ataku. Wrzutka do Sasy Kalajdzicia w pole karne, który mimo naporu przeciwnika zdołał zatrudnić Maartena Stekelenburga. Holender nierozgrzany, ale skoncentrowany.

3
2
4
2
2
84'

Austria. Schodzi: Xaver Schlager. Wchodzi: Karim Onisiwo.

82'

Holandia. Schodzi: Memphis Depay. Wchodzi: Luuk de Jong.

3
3
3
3
3
81'

David Alaba z chyba najlepszym strzałem Austrii w meczu. Kapitan zespołu miał trochę miejsca przed polem karnym i postanowił z tego skorzystać. Potężnie kopnięta futbolówka przeleciała nieznacznie obok słupka w bramce Maartena Stekelenburga.

1
1
1
1
1
80'

Nic ciekawego, jak przez większą część spotkania. Pięć strzałów reprezentacji Austrii, z czego trzy niecelne, a dwa zablokowane. Z tak wyregulowanymi celownikami raczej nie ma szans na wyrównanie. Raczej, ponieważ piłka nożna bywa nieprzewidywalna i później trzeba przepraszać.

78'

Szaleje Daniel Bachmann. Drybling kilkanaście metrów od własnej bramki i poirytował nim Donyella Malena. Zmiennik triumfował kilka minut wcześniej, kiedy asystował przy trafieniu na 2:0 Denzela Dumfriesa.

1
77'

To ostatni gol wieczoru?

1
76'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu i Maarten Stekelenburg ma spokojny wieczór. Dawno nie było spotkania w Amsterdamie, w którym Pomarańczowi wygrali z przewagą więcej niż jednego gola. Jeżeli ich bramkarz zachowa czyste konto, seria zostanie przerwana.

2
2
2
2
2
74'
73'

Po golu w pierwszym i w drugim meczu Euro. Poprzednio dokonał tego Ruud van Nistelrooy.

2
2
2
2
2
72'

Piłka prawie wturlała się w narożnik bramki Holandii. Sasa Kalajdzić oraz David Alaba składali się do strzału głową po dośrodkowaniu Valentina Lazaro. W sumie było to uderzenie, mocno przypadkowe i nieznacznie niecelne. Marten Stekelenburg miał trochę szczęścia.

2
2
2
3
2
70'

Coraz wyższa przewaga Holandii.

4
4
4
4
4
67'

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Bachmann za protestowanie po golu. Bez sensu, skoro jest VAR.

3
2
2
2
2
67'

Gol! Strzelił Denzel Dumfries. Asystował mu Donyell Malen.

Trzy zmiany i po chwili druga bramka. Obrona reprezentacji Austrii spała smacznie i pozwoliła Holendrom wybiec we dwóch przeciwko jednemu Danielowi Bachmannowi. Dopiero co wprowadzony z ławki rezerwowych Donyell Malen rozwinął wysoką prędkość i obsłużył podaniem jeszcze lepiej ustawionego Denzela Dumfriesa. Pozostało zakończyć szybki atak strzałem do siatki. Pomarańczowi z prowadzeniem 2:0 i coraz bliżej fazy pucharowej Euro 2020.

21
18
19
18
18
65'
65'

Holandia. Schodzi: Wout Weghorst. Wchodzi: Donyell Malen.

64'

Holandia. Schodzi: Daley Blind. Wchodzi: Nathan Ake.

1
1
1
1
1
63'

Niebawem odpowiedź zmianami Holandii.

1
1
1
1
1
62'
61'
61'

Niebezpiecznie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Piłka poszybowała w kierunku skutecznych Stefana de Vrija oraz Matthijsa de Ligta. Ten pierwszy oddał drugie uderzenie celne w meczu, ale prosto w Daniela Bachmanna. Dobitka zawodnika Juventusu już kompletnie niedokładna.

60'

Na zakończenie kwadransa po przerwie szarżował na lewej stronie boiska Patrick van Aanholt. Przy jego płaskim dośrodkowaniu rzuciło się do blokowania trzech przeciwników, więc prawdopodobieństwo skutecznej interwencji było wysokie. Jeszcze korner.

2
2
1
1
1
58'

Nieco znużona publiczność. Kibic w stroju reprezentacji Austrii postanowił wymienić uwagi z fanką w pomarańczowym stroju. Ciekawe, czy rozmowa kleiła się lepiej niż gra podopiecznych Franka Fody.

2
2
2
2
2
57'

Próba przyspieszenia ataku podaniem Frenkiego de Jonga do Patricka van Aanholta, jednak została poskromiona przez czujnego reprezentanta Austrii. Przyjezdni nie wykorzystali możliwości przeprowadzenia szybkiej akcji i tak mija to spotkanie.

2
2
1
2
2
55'

Brakuje strzałów celnych w tym meczu. Statystyka - 1:0 i to z rzutu karnego.

3
3
3
3
3
52'

Stefan Lainer centrował, ale został zablokowany przez Daleya Blinda. Jeszcze korner dla reprezentacji Austrii, za którego wykonanie zabrał się David Alaba. Dochodząca wrzutka została poskromiona przez Maartena Stekelenburga.

3
3
3
3
3
50'

Przewaga zespołu z czarnych strojach z białymi elementami pod względem posiadania piłki w ostatnich minutach. Holandia wyczekuje na możliwość przeprowadzenia szybkiego ataku, ale przede wszystkim szanuje swoje skromne prowadzenie.

2
2
2
2
2
48'

Po przerwie reprezentacja Austrii odważniejsza. Płaskie dośrodkowanie zostało zablokowane przez gospodarzy, a kombinacja podopiecznych Franka Fody tylko sprowokowała Pomarańczowych do przeprowadzenia kontrataku.

2
2
2
2
2
46'

Rozpoczęła się druga połowa w stolicy Holandii. Gospodarze z przewagą jednego gola, więc to Austria jest zobligowana do podjęcia ryzyka po przerwie. Bez zmian selekcjonerów przed wznowieniem rywalizacji.