4
1
1
88'

Płaskie wstrzelenie z prawego skrzydła w kierunku centralnie ustawionego Romana Jaremczuka. Zabrakło niewiele do oddania uderzenia z bliska w kierunku bramki Daniela Bachmanna. Zadrżeli piłkarze z alpejskiego kraju, a także wspierające ich z trybun osoby.

1
1
1
1
2
82'

Drużyna z alpejskiego kraju wymienia podania i w ten sposób wykonuje kolejne kroki w kierunku zwycięstwa. Pasywna postawa reprezentantów Ukrainy daje do myślenia. Być może Andrij Szewczenko i jego podopieczni przestraszyli się perspektywą spotkania z Włochami w meczu o awans do ćwierćfinału.

2
2
78'

Austria od rzutu rożnego. Po takim stałym fragmencie gry zdobyła prowadzenie w pierwszej połowie. Także tym razem centrował David Alaba, ale nie udało się podsumować dośrodkowania strzałem w kierunku bramki Heorhija Buszczana. Poradzili sobie obrońcy w żółtych strojach z niebieskimi elementami.

75'

Powoli, spokojnie do ostatniego gwizdka. Prawdopodobnie nie będzie to najpiękniejszy mecz turnieju. Od czasu do czasu podnosi się temperatura pod bramkami Heorhija Buszczana oraz Daniela Bachmanna, ale zdecydowanie wyższa była w weekend w Polsce.

4
72'
68'

Ukraina. Schodzi: Mykoła Szaparenko. Wchodzi: Marlos.

68'

Efektowne zdjęcia z Bukaresztu.

3
1
66'

Dużo obrazków z trybun prezentowanych przez realizatora transmisji, ale trudno się temu dziwić, ponieważ brakuje interesujących sytuacji podbramkowych. Ukraina nie wygląda na spanikowana perspektywą znalezienia się na trzecim miejscu w tabeli. Austria jest bardziej zdeterminowana.

1
62'

Nie są to najlepsze minuty w wykonaniu Stefana Lainera. Cudował pod bramką przeciwnika, a przed momentem prawie strzelił gola samobójczego. Jego zagranie w kierunku własnej bramki zostało poskromione przez Daniela Bachmanna. Defensor ma za co dziękować swojemu golkiperowi.

1
1
1
1
3
62'

Niezmiennie jedyny autor gola.

4
1
1
60'

Nieudane podanie Stefana Lainera na zakończenie groźnego rajdu. Starał się on uruchomić Marko Arnautovicia, jednak posłał piłkę za plecy rozpędzonego kompana z reprezentacji Austrii. Niezła szansa na podwojenie prowadzenia nie została wykorzystana.

58'

David Alaba tym razem niebezpieczny w ofensywie.

1
56'

Ukraina przeszła do ataku pozycyjnego i szuka sposobu na przeprowadzenie niebezpiecznej akcji. Po dośrodkowaniu interweniował Stefan Lainer i nie pozwolił nikomu na zagrożenie strzałem Danielowi Bachmannowi.

1
53'

Możliwość zagrożenia Ukraińcom rozegraniem rzutu wolnego. Piłka ustawiona kilka metrów od pola karnego, pozycja dogodna do wykonania dośrodkowania. Miękka wrzutka została tym razem posprzątana przez podopiecznych Andrija Szewczenki i nie ma drugiego gola dla Austrii po stałym fragmencie gry.

1
1
49'

Nie pierwsza tego popołudnia przerwa spowodowana urazem reprezentanta Austrii. Zdrowie jest najważniejsze, a inna sprawa, że formalnym gościom nie spieszy się z kontynuowaniem rywalizacji. To podopieczni Franka Fody są na prowadzeniu i nie oni muszą narzucać wyższe tempo.

2
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa na stadionie w Bukareszcie. Ukraina ma dużo do poprawienia, jeżeli zamierza zapunktować w trzecim meczu fazy grupowej. Tak źle jak w poniedziałek nie prezentowała się we wcześniejszych spotkaniach przeciwko reprezentacjom Holandii i Macedonii Północnej.

Czy Ukraina doprowadzi do remisu po przerwie?
2
1
3
2
45'

1
1
1
44'

Najmłodszy autor gola w Euro 2020.

1
1
1
42'

Publiczność w żółtych strojach stara się dodać otuchy do atakowania Ukraińcom. Dotąd gra podopiecznych Andrija Szewczenki nie klei się, stwarzają oni sporadycznie sytuacje podbramkowe. Tymczasem Austria przeprowadziła kontratak i powinien go podsumować strzałem z czystej pozycji do bramki Marko Arnautović.

1
2
4
1
37'

Niebezpieczni są w tym meczu reprezentanci Austrii. Na pewno groźniejsi od przeciwników. Dwa strzały zostały zablokowane, a na koniec zamieszania Heorhij Buszczan zaprezentował chwyt po miękkim dośrodkowaniu.

3
1
34'

Zmiana spowodowana problemem zdrowotnym.

2
2
2
32'

Tak Austria fetowała zdobycie prowadzenia.

5
2
1
1
2
29'

Pierwsza dogodna szansa na doprowadzenie do remisu. Zakotłowało się w pobliżu bramki Austrii. Daniel Bachmann musiał zachować czujność i sparować futbolówkę po kąśliwym strzale Mykoły Szaparenki. Szybowała ona niebezpiecznie dla podopiecznych Franka Fody w kierunku narożnika bramki.

29'

Austria z zaliczką zdobytą w drugim kwadransie.

2
2
1
1
27'

Austria pozostaje w posiadaniu piłki i przynajmniej na razie temperuje zapał przeciwnika do atakowania. Podopieczni Franka Fody pozwolili na zatrudnienie Daniela Bachmanna, ale jeszcze żadna z interwencji ich bramkarza nie była skomplikowana do wykonania.

2
2
23'

Sytuacja akurat w tej grupie nie jest specjalnie trudna do obserwowania. Po golu Christopha Baumgartnera na drugim miejscu w wirtualnej tabeli znalazła się reprezentacja Austrii. Ukraina musi postarać się o odważniejsze zaatakowanie i poszukanie przynajmniej wyrównania.

2
1
4
21'

Gol! Strzelił Christoph Baumgartner. Asystował mu David Alaba.

Austria na prowadzeniu w konfrontacji z Ukraińcami. Sporo rzutów rożnych mieli podopieczni Franka Fody i wykorzystali jeden z nich do zdobycia gola. Po dośrodkowaniu Davida Alaby uwolnił się spod opieki przeciwników Christoph Baumgartner i oddał strzał z bliska do bramki Heorhija Buszczana. Po obu stronach stadionu wykazywał się pomocnik Austrii i przybliżył on drużynę po pierwsze do zwycięstwa, a po drugie do awansu.

26
16
5
10
15
16'

Do jedenastki reprezentacji Austrii powrócił po zawieszeniu Marko Arnautović. Naładowany energią napastnik stara się zagrażać formalnym gospodarzom. Przed momentem piłka po jego odważnym strzale została zablokowana i skończyło się rzutem rożnym.

3
1
2
14'

Ołeksandr Karawajew dostał świetnie podanie crossowe od Rusłana Malinowskiego. Wydawało się, że przynajmniej wykona dokładne dośrodkowanie, nie mówiąc już o oddaniu groźnego strzału. Jak profesor powstrzymał go jednak Christoph Baumgartner i nie pozwolił na cokolwiek.

1
1
10'

Rusłan Malinowski popracował w obronie i po jego interwencji dośrodkowanie Stefana Lainera zostało zablokowane. Jeszcze korner dla Austriaków. Niezłe zagranie Marco Arnautovicia na głowę Aleksandara Dragovicia, któremu nie udało się przymierzyć pod poprzeczkę bramki Ukrainy. Wznowienie przyznane Heorhijowi Buszczanowi.

2
1
2
7'

Powoli rozkręca się to spotkanie, sporo ostrożności w początkowych minutach. Marcel Sabitzer wysłał ostrzeżenie Ukraińcom. Jego próba pokonania bramkarza z powietrza, zza pola karnego, wyglądała brawurowo i zakończyła się niepowodzeniem. Austriak strzelił odważnie, jednak niedokładnie.

2
4'

Reprezentacja Ukrainy w żółtych strojach z niebieskimi elementami, natomiast Austria w czerwonych koszulkach i getrach, a także białych spodenkach. Przed momentem przyspieszenie zaprezentowane przez Andrija Jarmolenkę, jednak zakończone zagraniem zewnętrzną częścią buta do koszyczka Daniela Bachmanna.

16:27

Więcej o poniedziałkowych wydarzeniach w Euro 2020.

1
2
3
16:27

Reprezentacje Ukrainy oraz Austrii powalczą w bezpośrednim pojedynku o drugie miejsce w grupie Euro 2020, które jest premiowane awansem do fazy pucharowej. Po dwóch kolejkach lepsza jest sytuacja podopiecznych Andrija Szewczenki, którzy wyprzedzają przeciwnika z alpejskiego kraju dzięki większej liczbie zdobytych bramek. Ukrainę interesuje w poniedziałek minimum remis, Austria musi zwyciężyć.