Słowacja. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Laszlo Benes.

3
2
2
84'

Sporo już pozmieniali selekcjonerzy obu reprezentacji, a doświadczony sędzia prawdopodobnie nie będzie na siłę przedłużać jednostronnego spotkania. Drużyna z centrum kontynentu nie ma argumentów do zagrożenia Unaiowi Simonowi.

1
3
1
1
80'

Małe rozprężenie w zespole prowadzony przez Luisa Enrique i reprezentacja Słowacji mogła z tego skorzystać. Tomas Suslov pokazał się na połowie przeciwnika, ale nie podreperował fatalnie wyglądających statystyk ofensywnych swojego zespołu. Nawet na gola honorowego się nie zanosi.

1
3
2
4
5
77'
77'

Hiszpania. Schodzi: Gerard Moreno. Wchodzi: Adama Traore.

2
1
2
1
4
75'

Pozostał kwadrans do zakończenia podstawowego czasu i pozostało dograć to jednostronne spotkanie. Słowacja kompletnie bez argumentów, natomiast podopieczni Luisa Enrique dobitnie pokazują, że nie wypada skreślać ich z listy kandydatów do wygrania Euro 2020.

2
1
1
72'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Juraj Kucka.

Ponownie trafienie samobójcze. Ten turniej przynosi uderzenie za uderzeniem do własnej bramki. Kolejnym pechowcem Juraj Kucka po zagraniu Paua Torresa. Co zmiana, to udana Luisa Enrique, a jego podopieczni robią na boisku co im się tylko podoba. 5:0.

26
26
10
12
7
71'

Hiszpania. Schodzi: Eric Garcia. Wchodzi: Pau Torres.

2
1
2
2
71'
69'
69'

Słowacja. Schodzi: Robert Mak. Wchodzi: Vladimir Weiss.

67'

Gol! Strzelił Ferran Torres. Asystował mu Pablo Sarabia.

Hiszpanie stopniowo demoluje przeciwnika i jest to atrakcyjne wyłącznie dla jej kibiców. To spotkanie wychodzi gospodarzom, a Luis Enrique triumfuje. Dopiero co selekcjoner wprowadził na boisko Ferrana Torresa za Alvaro Moratę, a ten już strzelił gola na 4:0. Pomógł koncertowo grający Pablo Sarabia swoim dograniem.

22
10
3
5
4
66'
4
3
1
2
1
64'

Sergio Busquets powalczył z przeciwnikami w centrum boiska. Akurat ten zawodnik musi mieć się na baczności, ponieważ w pierwszej połowie został napomniany żółtą kartką. Poza Busquetsem również Jordi Alba trafił już do notesu sędziego.

1
1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Jordi Alba za przewinienie na Lukasie Haraslinie.

2
3
2
1
1
59'

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Lukasa Haraslina po ostrym zderzeniu z Jordim Albą. Nie przebiera w środkach reprezentant Hiszpanii i to może zostać wycenione przez holenderskiego sędziego na żółtą kartkę.

1
2
56'

Gol! Strzelił Pablo Sarabia. Asystował mu Jordi Alba.

Atakował, pokazywał się na połowie przeciwnika Pablo Sarabia. Tym razem nie ma wątpliwości, że to jemu powinna być zapisana bramka. Po ostatnim uderzeniu podopieczni Luisa Enrique są na wyraźnym prowadzeniu 3:0 i żadna siła nie odbierze im kompletu punktów. Dobre zachowanie zawodnika ofensywnego, a obrona Słowacji jest w kompletnej rozsypce.

7
6
2
4
54'

Pablo Sarabia uskrzydlony swoim udziałem przy pierwszym golu reprezentacji Hiszpanii i jeszcze raz zagroził przeciwnikom. Tym razem bez zarzutu interweniował Martin Dubravka.

1
2
1
2
52'

Przewinienie popełnione przez Milana Skriniara. Lider reprezentacji Słowacji kompletnie nie zgadza się z rozstrzygnięciem holenderskiego sędziego, ale protestowanie nic nie da. Trzeba skoncentrować się raczej na ustawieniu w obronie i przygotowaniu do odparcia rozegrania Hiszpanii.

2
50'

Powody do radości mają wyłącznie podopieczni Luisa Enrique.

1
1
48'

Przed wznowieniem gry Stefan Tarković wprowadził nowych zawodników za bezproduktywnego Ondreja Dudę oraz popełniającego liczne błędy Jakuba Hromadę. Pojawił się nominalny napastnik Michal Duris i znany z hiszpańskich boisk Stanislav Lobotka.

2
46'

Słowacja. Schodzi: Ondrej Duda. Wchodzi: Michal Duris.

46'

Rozpoczęła się druga połowa starcia w Sewilli i reprezentacja Hiszpanii prawdopodobnie nie ma powodu do obaw. Słowacja ma jednak jeszcze trochę czasu na zareagowanie, więc nie pozostało jej nic innego niż spróbować przenieść grę z pobliża bramki Martina Dubravki pod bramkę Unaia Simona.

4
45+3'

Gol! Strzelił Aymeric Laporte.

Sporo tych doliczonych minut i zostały one wykorzystane przez reprezentantów Hiszpanii. Dwubramkowe prowadzenie pozwala podopiecznym Luisa Enrique spokojnie zejść do szatni. Chyba Słowacja już wiele nie zdziała w Sewilli, ale oczywiście nie wypada jej skreślać przed finiszem. Aymerick Laporte przydał się w ofensywie, a w polu karnym przeciwnika zameldował się przy okazji rzutu rożnego.

25
8
3
6
5
45'

1
1
4
5
4
44'

W takich okolicznościach padła bramka.

2
1
1
1
42'

Jeszcze kilka minut na poprawienie wyniku przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie. Hiszpania nie pozwala na poważnie przetestowanie jej bramkarza. Słowacja sporadycznie kreuje małe szanse na doprowadzenie do remisu.

2
1
2
2
1
40'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Busquets za ostre przewinienie.

2
2
1
1
36'

Ondrej Duda próbuje dać swoim kompanom z reprezentacji sygnał do atakowania. Indywidualna szarża byłego zawodnika Legii Warszawa na połowie przeciwnika. Zadziałała siła złego na jednego, natomiast Słowacja wreszcie postanowiła przesunąć wyżej swoje formacje.

2
2
33'

Rozbici są piłkarze ze Słowacji serią błędów popełnionych przy golu. Praktycznie sami podarowali przeciwnikom prowadzenie. Z kolei Hiszpania stara się niezmiennie narzucać swoje warunki.

4
1
1
1
2
30'

Gol samobójczy! Martin Dubravka.

Hiszpania na prowadzeniu na zakończenie drugiego kwadransa i przed Słowacją w wirtualnej tabeli grupy. Popularne są w tym turnieju gole samobójcze. Martin Dubravka tym razem nie miał szczęścia i odbita od niego piłka znalazła się w bramce naszych południowych sąsiadów. Po uderzeniu Pablo Sarabii golkiper znalazł się w nieodpowiednim miejscu oraz czasie. Wyglądało to wszystko kuriozalnie, a całe zamieszanie było spowodowane nagannym wyprowadzeniem futbolówki.

31
51
11
20
34
28'

Martin Dubravka podłączony do prądu w początkowym kwadransie spotkania, ale od kilku minut nie musiał już prezentować żadnych skomplikowanych interwencji. Teraz doświadczony bramkarz może gratulować zachowań swoim kompanom z bloku obronnego. Słowacja stara się naśladować reprezentantów Szwecji oraz Polski z meczów przeciwko La Roja.

4
4
1
2
4
25'

Akcja przeprowadzona przez szukającego rehabilitacji Alvaro Moratę przyniosła reprezentantom Hiszpanii korner. Pod dużym naporem Słowacja, ale poradziła sobie i nie dopuściła do zagrożenia kolejnym niebezpiecznym strzałem Martinowi Dubravce.

4
2
2
2
21'

Hiszpania mocno rozczarowana bezbramkowym wynikiem. Faktyczni gospodarze nie wykorzystali dwóch szans na pokonanie uderzeniem Martina Dubravki. W obie sytuacje był zamieszany Alvaro Morata, którego skuteczność pozostawia bardzo dużo do życzenia.

1
1
2
2
5
18'

Sędzia zareagował na zbyt ostre zagranie Petera Pekarika. Uderzył on w twarz rozpędzającego się na połowie przeciwnika Gerarda Moreno. Od rzutu wolnego reprezentacja Hiszpanii, ale w dość bezpiecznym miejscu dla naszych południowych sąsiadów.

4
1
3
2
2
15'

Alvaro Morata nie wykorzystał rzutu karnego!

10
14
4
5
9
12'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Alvaro Morata!

Identycznie jak w poprzednim meczu przeciwko Polakom reprezentacja Hiszpanii nie wykorzystała rzutu karnego. Tym razem za wykonanie jedenastki zabrał się Alvaro Morata, ale nie poprawił on swoich notowań w ojczyźnie. Jego uderzenie zostało powstrzymane przez rozgrzanego od początkowych minut Martina Dubravkę. Słowacja ma coraz więcej szczęścia!

21
84
10
5
9
12'

Żółtą kartkę otrzymał Ondrej Duda za protestowanie.

5
7
1
4
3
11'

Faul Jakuba Hromady i rzut karny dla Hiszpanii!

3
2
4
4
5
9'

Pedri starał się nadać odpowiednie tempo atakowi reprezentacji Hiszpanii. Jego crossowe podanie zostało zahamowane przez Słowaków i drużyna z Półwyspu Iberyjskiego musiała zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu na połowie przeciwnika.

2
2
2
2
4
5'

Pierwsza szansa na strzelenie gola przez reprezentację Hiszpanii. Nie została ona wykorzystana. Uderzenie Alvaro Moraty zostało powstrzymane przez Martina Dubravkę, a poprawka Cesara Azpilicuety zablokowana przez Milana Skriniara. Ostrzeżenie, ale poważne dla zawodników ze Słowacji.

2
2
4
2
3
4'

Lukas Haraslin będzie pojedynkować się często na skrzydle z Jordim Albą. Przed momentem konfrontacja operujących na boku boiska zawodników zakończyła się sukcesem kiedyś zawodnika Lechii Gdańsk, a obecnie US Sassuolo.

1
2
1
2'

Pierwsza akcja przeprowadzona przez reprezentację Hiszpanii i skoro nie było lepszego pomysłu, to została ona zakończona dośrodkowaniem. Na przedpolu wykazał się Martin Dubravka i zaprezentował podręcznikowy chwyt.

02:36

Przed najbliższym pojedynkiem wyższe miejsce w tabeli zajmuje Słowacja. Posiada ona trzy punkty za zwycięstwo 2:1 odniesione w meczu przeciwko Polakom w Sankt Petersburgu. Później w tym samym miejscu skomplikowała sobie zadanie porażką 0:1 ze Szwedami.

2
02:36

Sergio Busquets na konferencji prasowej.

2
02:36

W poprzedniej dekadzie drużyny rozegrały dwa mecze i podzieliły się zwycięstwami. W 2014 roku Słowacja zwyciężyła 2:1, a mecz sędziował podobnie jak nadchodzące spotkanie Bjorn Kuipers. W rewanżu w Oviedo było 2:0 dla zespołu z południa kontynentu dzięki uderzeniom Jordiego Alby oraz Andresa Iniesty.

02:36

Luis Enrique przed pojedynkiem ze Słowakami.

02:36

Hiszpanie jeszcze nie zwyciężyli w Euro 2020, choć dysponują atutem własnego stadionu w Sewilli. Podzielili się punktami ze Szwedami, zrobili to samo w meczu z Polakami. Dotychczasowa postawa podopiecznych Luisa Enrique jest rozczarowaniem.

1
1
1
1
1
02:36

Przylot reprezentantów Hiszpanii do Andaluzji.

1
02:36

Reprezentacje Słowacji i Hiszpanii zakończą rywalizację w fazie grupowej Euro 2020 meczem w Sewilli. Obie nie wiedzą, na którym miejscu zafiniszują, a nawet nie są pewne pozostania w turnieju. Przede wszystkim ekipa z Półwyspu Iberyjskiego musi postarać się o odniesienie zwycięstwa.